Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda u sezoni 2017/ 2018


Dimitrije

Recommended Posts

U dobra stara vremena kada se nije pevalo "Jedite govna mi smo sampioni" i slicne bedastoce, kada je sever zagrmeo "Zvezda, Zvezda!" a ceo stadion prihvatao to navijanje, grmelo je do Zvezdare.  Cuo se huk kada Zvezda krene u napad, kada promasi dobru sansu, ili kada zabije gol.  Publika je bila u istom ritmu sa timom i nosila ga kao 12. igrac.  To nam treba sada, a ne kosovske zalopojke i bratimljenje sa Rusima (kava su to braca kad cim im to pomenes oni ti arogantno uzvrate sa: "Vi maljenki, mi agromni.")

 

Malo da banalizujem, ta pesma ("pune tribine ludih navijaca, i baklje svetle ceo Sever gori, bubnjevi tutnje i pesma se ori, jedite govna mi smo sampioni") krenula je negde s pocetkom 1989. godine kada su se sve grupacije na Severu ujedinile u Delije. Pevali su je stalno i bila je jedna od kljucnih mobilizacijskih™ pesama.

 

Mislim da danas nije problem u pesmama, nego u pravom odabiru istih. Retke su pesme sa severa i juga danas koje dizu adrenalin na terenu. Cak i ta iz 1989. danas nema tu snagu kao u to vreme. Drugacije je, sada su vodje navijaca™ biznismeni™, a navijacke grupe same sebi cilj.

 

S druge strane, secam se nekih derbija s pocetka osamdesetih, utakmica Zvezde sa Anderlehtom, Interom, Bajernom (genercija Pizona), Veronom...tada se uglavnom skandiralo, ali je bio pakao na tribinama, kada je tako bilo i na terenu. A i nije isto 90 000 i 55 000 na Marakani, kao i 55 000 i 30 000 na JNA.

Edited by Toni Sumaher
Link to comment
  • Replies 12.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    970

  • MiddleClass

    923

  • levi

    915

  • Apollo Creed

    650

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ima zvezda i lepih navijackih pesama i onih koje dizu adrenalin. Problem je sto se mesaju sa nekim tuzbalicama i politickim parolama i pesmama kao i odabir isrih. Imam utisak da se repertoar unapred odredi pa se ko na koncertu peva.

 

Mada ponekad znaju i da ubodu. Nadam se da ce se te kockice sloziti i u revansu...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment

Treba da se recituje kako su u staaara dobra vremena znali da rade spikeri na radio beogradu

Secate li se, ili to onako napamet, radi duhovitosti?

Link to comment

Ruku na srce, spontano horsko pevanje nam ne lezi, ni na utakmicama, ni na svadbama, ni u skoli, ni u vojsci.  Uvek lici na nesuvislu dreku i zavijanje.  Valjda je razlog sto se svako u grupi okurazi i pusti glasinu.  S druge strane, skandiranje nam je u genima, jer smo vespitavani da skandiramo svojim idolima, pogotovo u stihu i rimi.  Radne akcije, mitinzi podrske, demonstracije, skolsko dvoriste - sve u slogovima (Trst-je-nas; Do-le kralj; Ti-to, Sta-ljin, Slo-bo,slo-bo-do, U-ta-ta...).

Link to comment

Meni je nekada smesno kada Sever i Jug kopiraju™ grcku sabracu, a srpski prepevi na grcke melodije™ zvuce uglavnom smesno, kao recitacije. Grcki jezik je u odnosu na srpski neverovatno melodican i pevljiv.

 

Secam se kako je Sever bio zbunjen kada je hiljade navijaca Panatinaikosa navijalo 1986. na Marakani, da ne govorim o navijacima Arisa u Hali sportova protiv Partizana. I sada se najezim kada se setim atmosfere u hali, pojeli su nas.

Edited by Toni Sumaher
Link to comment

Ne znam, mozda gresim al meni je atmosfera lepsa i vrsi veci pritisak na protivnika na recimo utakmici el zvezda real nego na bilo kojoj nba utakmici gde je hajlajt skandiranja i vrh emocije kad se ori di-fens...

 

Naravno da treba da ima navijackih pesama i naravno da to moze da izgleda sjajno iz ugla atmosfere, bez da svaki akter iste mora da ima srednju muzicku skolu...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment

Ruku na srce, spontano horsko pevanje nam ne lezi, ni na utakmicama, ni na svadbama, ni u skoli, ni u vojsci.  Uvek lici na nesuvislu dreku i zavijanje.  Valjda je razlog sto se svako u grupi okurazi i pusti glasinu.  S druge strane, skandiranje nam je u genima, jer smo vespitavani da skandiramo svojim idolima, pogotovo u stihu i rimi.  Radne akcije, mitinzi podrske, demonstracije, skolsko dvoriste - sve u slogovima (Trst-je-nas; Do-le kralj; Ti-to, Sta-ljin, Slo-bo,slo-bo-do, U-ta-ta...).

Ценим да нема таксисте у Београду који може ово да истрпи...

Link to comment

Шта је око навијања како се овде тренутно пише против правила форума и подфорума? 

Edited by porucnik vasic
Link to comment

Ruku na srce, spontano horsko pevanje nam ne lezi, ni na utakmicama, ni na svadbama, ni u skoli, ni u vojsci. Uvek lici na nesuvislu dreku i zavijanje. Valjda je razlog sto se svako u grupi okurazi i pusti glasinu. S druge strane, skandiranje nam je u genima, jer smo vespitavani da skandiramo svojim idolima, pogotovo u stihu i rimi. Radne akcije, mitinzi podrske, demonstracije, skolsko dvoriste - sve u slogovima (Trst-je-nas; Do-le kralj; Ti-to, Sta-ljin, Slo-bo,slo-bo-do, U-ta-ta...).

Plus jedan.

Zve-zda, Zve-zda. Ju-go-sla-vi-ja. Kao nekada.

Ili Zve-zda, Srbija; nikada Ju-go-sla-vi-ja.

 

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment

Meni je nekada smesno kada Sever i Jug kopiraju™ grcku sabracu, a srpski prepevi na grcke melodije™ zvuce uglavnom smesno, kao recitacije. Grcki jezik je u odnosu na srpski neverovatno melodican i pevljiv.

 

Secam se kako je Sever bio zbunjen kada je hiljade navijaca Panatinaikosa navijalo 1986. na Marakani, da ne govorim o navijacima Arisa u Hali sportova protiv Partizana. I sada se najezim kada se setim atmosfere u hali, pojeli su nas.

Bili su zbunjeni i 1971., kada je posle Zvezdinog vodjstva od 3-0 PAO zabio gol a grcki navijaci izvadise neke zelene museme i u horu zapevase i zaigrase "Darla dirladada". U to vreme na utakmicama klubova zapadne Evrope navijaci bi cesto pevali slagere koji su bili popularni.  Ne znam da li su reci bile prepevane da budu u skladu sa utakmicom i klubom koji podrzavaju, ali buduci da su pesme bile popularne ceo stadion bi zapevao.  Secam se finala KES Fejnord-Seltik, kada holandski navijacii pred kraj utakmice zapevase slager popularan u to vreme, a sa njima i ceo stadion.

Edited by Dimitrije
Link to comment

Ne znam, mozda gresim al meni je atmosfera lepsa i vrsi veci pritisak na protivnika na recimo utakmici el zvezda real nego na bilo kojoj nba utakmici gde je hajlajt skandiranja i vrh emocije kad se ori di-fens...

 

 

Grešiš, d-fence nije vrh emocije u nba, to je samo momenat koji pokazuje da publika prati  i razume igru, za razliku od navijačkih grupa u Evropi

Link to comment

Grešiš, d-fence nije vrh emocije u nba, to je samo momenat koji pokazuje da publika prati  i razume igru, za razliku od navijačkih grupa u Evropi

 

Jesi pogledao jednu NBA utakmicu u životu? 

Link to comment
  • Hamlet Strašni unpinned this topic
  • Hamlet Strašni locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...