Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

Predvodnice tog talasa su one dve što vode Beogradsku hroniku, koje tačno zamisle šta je to što sagovornik treba da im kaže, pa ga zajašu sve dok ne dobiju baš to što su tražile.

ivon je bila jaca od svih zajedno. 

Link to comment
  • 1 month later...

Deksa protiv ISISA, i pošasti islamizma generalno. Sufizam, salafizam, vehabizam, sve su to ista govna:
 

"Meni je najfascinantnija bila ta sufijska filozofija i njihovo shvatanje sveta. To mi je bilo neverovatno. Te crne zastave iz mog prvog romana, to je u stvari ova zastava ISIS koju imamo danas. Kada čitate, recimo, izveštaj koji jedan od velikana šalje u Jedrene i pismo Murata Alibegu, vidite da je to vrlo slično današnjim saopštenjima ISIS-a. To su đavolovi sledbenici, nevernici... oni o hrišćanima govore bukvalno na isti način, njihov cilj je da nas unište i oni su sa tim verskim ubeđenjem išli u rat, da postanu šehidi. Murat je proglašen šehidom, a šehid je svaki od ovih bombaša samoubica. Znači, ništa se nije promenilo od te Muratove invazije :isuse:
 
"Ovo što sada imamo, to je počelo pre hiljadu godina. Nije počelo američkom invazijom na Bliski istok, ne, to je počelo još turskom invazijom na Evropu. Istorija je taj cikličan proces koji se stalno ponavlja, mi se vrtimo u krug"
 
Zašto onda ništa ne učimo iz istorije?
Pa neki narodi uče, evo Švajcarci su naučili, Amerikanci su naučili od Rimskog carstva. (...) Amerikanci su preuzeli doktrinu "preventivni napad" što je u stvari rimska doktrina. Rimljani su stalno gurali granice što dalje od Rima, umesto da čekaju da ih napadnu Dardanci ili Germani. To isto radi sad i Amerika, oni su to naučili od starog Rima, a mi nažalost vrlo malo učimo."

 

Veliki teolog, politikolog, istoričar i naravno autor slikao se zavaljen za pisaćom mašinom, noge kežualno zabačene na sto na kom stoje prazna čaša i flaša nekog viskija - okrenuo je prema kameri da se lepo vidi marka ali su ipak morali da mu bluruju.

 

Edit: Tražio sam inače u onlajn izdanju Blica ovaj intervju, ali u kulturnoj rubrici nude samo rahmetli Hefnera, srpsko blago sa Kosova, i neke šarene gologuzane sa Bitefa, nema mesta za Deksu. Eto koliko odbijamo da učimo od 1 Rimskog carstva :(

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

ja nemam pojma ko je ovo... :blush:

i moram da priznam da sam, kad sam videla da se aktivirao tupan, pomislila "oh, krlo twatted again" i malo sam razočarana, pravo da vam kažem... :happy: al dobar je i ovaj. neka ga.

Link to comment

Bogami, Vanja Bulic dozivljava drugu mladost i opasno ugrozava mladjahnog junosu. 

 

Koji je ovo viski BTW, ne prepoznajem flasu? :D

Edited by Sludge Factory
Link to comment

ja nemam pojma ko je ovo... :blush:

i moram da priznam da sam, kad sam videla da se aktivirao tupan, pomislila "oh, krlo twatted again" i malo sam razočarana, pravo da vam kažem... :happy: al dobar je i ovaj. neka ga.

 

DLCy0pBWAAAwPi8.jpg

Link to comment
  • Krošek pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...