Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Uzgred, nasnimljena poruka kada se pozove konzulat daje odgovor da se za sva pitanja oko vize pozove taj i taj broj, koji je iz Velike Britanije. :ph34r:

 

Pa ok, jeftinije nego zvati Oz :D

 

Fala!

 

Nema na cemu, ako hoces mogu da zovnem taj UK broj da se def proveri.

Link to comment
  • 2 months later...

Ima li nekog posebnog razloga za izraženo zanimanje hrvatskih i slovenačkih policajaca na graničnom prelazu Bregana/Obrežje da li građani Srbije koji putuju autobusom za Sloveniju imaju slovenačku boravišnu vizu ili ne? Hrvat je bio poprilično nadrndan kada ga se upitalo s čime to ima veze. Na prelazu sam bio u ponedeljak oko 3 ujutro, a uprkos gluvom dobu noći na slovenačkoj granici se napravio red od 6 autobusa. Srećom, nama bar nisu tražili da nosimo sav prtljag na skener, ali većini putnika u busevima ispred jesu. Takođe, od kada su se hrvatska i slovenačka policija od letos "razdružile" na ovom prelazu, pa svaka radi svoju detaljnu kontrolu, prelaz busom ne traje manje od sat i po, pa bus po pravilu kasni u Ljubljanu najmanje sat.

Link to comment
  • 3 weeks later...
Za vlasnike SRB pasoša je potrebna tranzitna viza ako imaju connecting flights u SAD (za treću zemlju za koju ne treba viza) istog dana, sa 4-5 sati čekanja?


Da, odnosno B1/B2 viza, mislim da nema tranzitna kao takva (jer nema medjunarodnog tranzita bez ulaska u SAD).


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
Video sam da spominju neku ''C1 Transit Visa'', to je valjda to... Hvala, Đejmse.

 

Da, sad videh i ja - ali ne znam nikog da je vadio tu C1, uglavnom uzmu B.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment
  • 2 months later...
  • 8 months later...

Važi li i dalje nepisana preporuka da se u šengensku zonu ne ide sa pasošem kome rok ističe za manje od tri meseca? Naravno, govorim o srpskom pasošu.

Edited by ajgor
Link to comment
  • 3 months later...

poserem se u Visa & Immigration service of government of her majesty the queen. to jest u njihov TLS Contact service. podneli zahtev za vizu, posle 2 nedelje stigao mail da je visa application dispatched, sledeci dan da je ready for collection i od tada ni glasa od tls. poslao im i upit preko sajta, i nista. niti imamo pasose, niti znamo da li je viza odobrena,. nista. poserem im se u 64€ po osobi za obradu u tls-u. i sad mi visi odlican hotel koji ili moram otkazati do sutra u ponoci ili rizikovati 500 novaca

Link to comment
50 minutes ago, mlatko said:

Jesi probao kontaktirati hotel?

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk
 

to ću probati, ali mi je to rizično. Ide preko Booking.com koji je za taj smeštaj dao dobar popust. posto idemo sa još jednom familijom onda neka oni rezervisu kad ja otkažem. inače su oni isto tražili vizu nedelju dana posle nas i već dobili i vizu i pasoše. ali su oni platili dodatnih 60€ da im se isporuci kući. ako je to razlog onda im se duplo poserem u biznis

Edited by Ros
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...