Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

Uglavnom, moguce, mada flix bus postoji vec dosta dugo. Probao sam prosle godine i zapravo nije bilo lose, ali kao sto rece aram, ne volim... Nisam licno naleteo na neke ultra jeftine karte do sada, mada znam dosta njih koji jesu. S druge strane, deca do 6 godina ne putuju za dzabe i to je stvarno velika prednost voza.

Link to comment

Pitanje je do kad starija deca uopste hoce da idu s roditeljima ;). Sad si me motivisao da proverim tacno, posto smo se skoro dotakli teme. Do 14 godina je za dz, ako idu s roditeljima ili babom/dedom, u suprotnom 50% popusta. Do seste godine uvek za dz, s bilo kim, cak i ako nemaju kartu.

Link to comment

Novo kašnjenje i još jedna propuštena veza. Trebalo je da budem u hipstergradu u 09:30, pa onda u 10, sada u 11 - stići ću valjda danas do ponoći..

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ja sam imao samo loša iskustva sa Deutsche Bahnom. Osim sto su mi često kasnili vozovi (gde je najgori slučaj bio 2.5 sata kašnjenja u polasku iz Berlinu, pa sam propustio voz u Pragu i čekao 4 sata na sledeći), imaju neka stajanja na kojima bi im se podsmevali i ovi iz Železnica Srbije (recimo Beč - Frankfurt, svaki bogovetni put čekanje u Nirnbergu od sat do dva da dodje druga lokomotiva jer tvoja ide za Hamburg, smrzavao sam se zimus i psovao ih onoliko). 

 

Suprotno tome, samo pozitivna iskustva sa Flixbusom. 

Link to comment

Ja sam imao samo loša iskustva sa Deutsche Bahnom. Osim sto su mi često kasnili vozovi (gde je najgori slučaj bio 2.5 sata kašnjenja u polasku iz Berlinu, pa sam propustio voz u Pragu i čekao 4 sata na sledeći), imaju neka stajanja na kojima bi im se podsmevali i ovi iz Železnica Srbije (recimo Beč - Frankfurt, svaki bogovetni put čekanje u Nirnbergu od sat do dva da dodje druga lokomotiva jer tvoja ide za Hamburg, smrzavao sam se zimus i psovao ih onoliko). 

 

Suprotno tome, samo pozitivna iskustva sa Flixbusom. 

 

Jedino objašnjenje je da su gastosi prodrli u strukture dojče bana.

Link to comment

Kad ti problemi sa vozovima po nemackoj :O Ja ovlazim na rec nemacka zeleznica. Isao sam raznim vozovima, re, ic, ice, en, cnl... I svi stuizali u minut. Bukvalno. Par puta sam isao Keln-Amsterdam. 3.5h vonje, ali sam menjao 4 voza. Izmedju vozova bilo od 3 do 5 min. I uvek lagano stizao.

 

Ne dirajte DB :mad:

Link to comment

Novo kašnjenje i još jedna propuštena veza. Trebalo je da budem u hipstergradu u 09:30, pa onda u 10, sada u 11 - stići ću valjda danas do ponoći..

Jos nije ponoc, al da pitam, stize li nekako? :)

Link to comment

Jos nije ponoc, al da pitam, stize li nekako? :)

Stigla :)

Vetar nas je ubio. Promenio se grad za ovih 17 godina, a malo je kao Fraport - večito gradilište. Pod lipama pamtim pod skelama, i dalje je deo takav. Lepo je biti tu.c22668cace3c01ad8615e50aa81cfb65.jpg46e729cd3448d015c8b4dd680bc4c12e.jpg

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 1 month later...

Imas i karte za 25 evra po pravcu za bilo koju relaciju u Nemackoj dan-dva pre polaska. Uglavnom su to terminu rano ujutro i kasno uvece, taman da uhvatis ceo vikend.

 

 

Osim kad idem negde nenadano, u zivotu nisam platio punu cenu kod DB-a. I Europa Spezial se relativno lako uhvati za 40e.

 

Hajde sad, pomagajte. Razmisljamo da idemo sad u nedelju u Nirnberg, gledam cene i nema niceg primamljivog razumnog. Kako da izbunarim neku jeftiniju kartu? Da odem do stanice i probam tamo? Noup, nas Reisezentrum nije otvoren subotom, ali cu verovatno otici sutra do Frankfurta pa mogu probati tamo.

//Varijanta da idemo kolima je uvek tu, ali ako nadjemo nesto sta bi nas kostalo malo vise od auta, uzeli bismo to.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...