Jump to content
IGNORED

Prsti, prsti bela staza!


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

imaš na Kopaoniku još mnogo snega: http://www.infokop.net/ski-info.html

 

Korektan broj otvorenih staza/žičara, obzirom da je 3.april.

 

Hvala na preporuci, bio sam na Kopaoniku u cetvrtak. Ocekivao sam mokar gnjecav sneg, zelenilo i zemlju a umesto toga su me docekali pravi januarski vremenski uslovi, metar i po snega, staze fino utabane i napakovane, smetovi na putu...steta sto je radilo u smanjenom obimu, to rekose da je zbog malog broja ljudi, da je samo do snega moglo je celo skijaliste da radi bez problema. I fin mi "izlet" bio s obzirom da tamo na skijanju nisam bio od tipa '93. Fensi-smensi taj Kopaonik, infrastrukturno nista ne zaostaje za velikim evropskim skijalistima. A i cene su mu tu negde...doduse broj otvorenih staza bio je dovoljan taman za taj jedan dan skijanje, drugog bi se vec smorio da sam ostao. Al ovako super, ja prezadovoljan.

Link to comment
  • 7 months later...
  • 9 months later...
  • 2 months later...

Ja ne skijam sa aktivnim vesom i ne primecujem da mi ista fali. Drugarica je pre dve godine donela neki skupi aktivni ves iz Italije i smrzla se na Kopu, na kraju sam joj davala moje obicne pamucne potkosulje...izgleda to "ne radi" bas svakog.

 

Moram da ispravim sebe, plastika pobedjuje kada je regulacija znoja u pitanju. Nisam jos skijala sa istom ali je koristim za bicikli (gde mi deluje smislenije jer je telo direktno izlozeno vetru/vazduhu sa samo tim jednim ili dva sloja a pogotovo mi znaci za ramena i vrat) i dobro radi posao. I smrdi.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Moram da ispravim sebe, plastika pobedjuje kada je regulacija znoja u pitanju. Nisam jos skijala sa istom ali je koristim za bicikli (gde mi deluje smislenije jer je telo direktno izlozeno vetru/vazduhu sa samo tim jednim ili dva sloja a pogotovo mi znaci za ramena i vrat) i dobro radi posao. I smrdi.

 

Joj da. Ja mrzim plastiku na sebi ali jednostavno sa mojom količinom znojenja pamuk je put u upalu pluća :lol:

Link to comment
  • 9 months later...

Da pocetkom ove godine Beograd nije bio onako ljupko zavejan, rekla bih da sam zaboravila sta je sneg. Nisam isla na skijanje od 2013. a ni imala pravi dozivljaj snega na planini.

 

Sad ne mogu da skijam, ali bih vrlo rado da odem negde na 5-7 dana gde bi moglo biti snega i prostora za finu setnju po njemu (moze ravno, moze brdovito, ali nista ekstremno). Neka kombinacija sa bazenom i razgledanjem lupam starih zamkova, jezera itd. je naravno dobrodosla.

 

Imate li ideju gde bih mogla naci nesto ovakvo a da ima snega sredinom decembra ili u drugoj polovini januara? Polazna tacka nam je Frankfurt, mogli bismo voziti ili uzeti voz, avion. Ne znam da li Ceska (kao nesto najblize na istoku) ima sta da ponudi u tom smislu, ali verujem da Svica i Austrija nude vec nesto. Slovacka sigurno, deluje malo daleko ali ako imate nesto sta je odlicna preporuka, ispitali bismo i to.

Ovde ste ostavljali dobre preporuke za skijanje, ali kao sto rekoh, to mi nije u planu, vec sam prosto zeljna snega i sve sta ide uz nj.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ne mogu da ti pomognem al smao da se javim da ulazim spremno u novu sezonu :) Rezervisan Borovec za Sretenje 3 dana. I Kopaonik za Svetog Nikolu tj. pred Svetog Nikolu.

Kupio sam jaknu Salomon na akciji preko SD-a sa 270 na 79€ i odlična je. Ostalo još pancerice ali to ću sledeće godine.

Inače sledeće sezone planiram da posetim drugaricu koja živi u Salcburgu pa sa njenim mužem da idem na ovu turu:

Edited by Moća
Link to comment

Da pocetkom ove godine Beograd nije bio onako ljupko zavejan, rekla bih da sam zaboravila sta je sneg. Nisam isla na skijanje od 2013. a ni imala pravi dozivljaj snega na planini.

 

Sad ne mogu da skijam, ali bih vrlo rado da odem negde na 5-7 dana gde bi moglo biti snega i prostora za finu setnju po njemu (moze ravno, moze brdovito, ali nista ekstremno). Neka kombinacija sa bazenom i razgledanjem lupam starih zamkova, jezera itd. je naravno dobrodosla.

 

Imate li ideju gde bih mogla naci nesto ovakvo a da ima snega sredinom decembra ili u drugoj polovini januara? Polazna tacka nam je Frankfurt, mogli bismo voziti ili uzeti voz, avion. Ne znam da li Ceska (kao nesto najblize na istoku) ima sta da ponudi u tom smislu, ali verujem da Svica i Austrija nude vec nesto. Slovacka sigurno, deluje malo daleko ali ako imate nesto sta je odlicna preporuka, ispitali bismo i to.

Ovde ste ostavljali dobre preporuke za skijanje, ali kao sto rekoh, to mi nije u planu, vec sam prosto zeljna snega i sve sta ide uz nj.

neka od dolina u Tirolu.

Imaš NightJet/ICE od Frankfurta do Innsbrucka (Sparpreis Europa). Odatle lako do npr Langenfeld u Ötztal-u. ima tamo beše u okviru nekog termalnog komplexa bazena, tipični Tal austrijski (ravno, a okolo planine), na kraju doline Sölden (ili na samom kraju Hochgurgl) gde se nekom od žičara možeš popeti i na neki od 3000m visoki vrh.

Iznajmi u npr Langenfeldu ili langlauf skije ili krplje, verujem da je razglranata infrastruktura za tako nešto. Uostalom, verujem da mesto ima svoj sajt, pa možeš videti šta nude od aktivnosti.

Link to comment

neka od dolina u Tirolu.

Imaš NightJet/ICE od Frankfurta do Innsbrucka (Sparpreis Europa). Odatle lako do npr Langenfeld u Ötztal-u. ima tamo beše u okviru nekog termalnog komplexa bazena, tipični Tal austrijski (ravno, a okolo planine), na kraju doline Sölden (ili na samom kraju Hochgurgl) gde se nekom od žičara možeš popeti i na neki od 3000m visoki vrh.

Iznajmi u npr Langenfeldu ili langlauf skije ili krplje, verujem da je razglranata infrastruktura za tako nešto. Uostalom, verujem da mesto ima svoj sajt, pa možeš videti šta nude od aktivnosti.

 

Slicke deluju lepo, hvala na ovome. Ima stazi za setnju:

 

Schneeschuh- & Winterwandern

AUF GROSSEM (& KLEINEM) FUSS AUF DEM WEG ZU DIR SELBST

Ruhe, klare Luft, Sonne, Knirschen unter den Schuhen… Winterwandern ist der sanfte Sport für die ganze Familie. Die 49,5 km geräumten, beschilderten Winterwanderwege führen durch verschneite Wälder, über schneebedeckte Wiesen und entlang der Ötztaler Ache. Und zwischendurch zu einer urigen Hütte, wo Krafttanken auf der Speisekarte steht. Theoretisch unbegrenzt ist das Wegenetz mit Schneeschuhen an den Füßen. Nimm an einer geführten Schneeschuhwanderung teil oder erlebe selbst das Wandern „auf großem Fuß“.

 

Ein Informationsblatt mit Winterwanderwegen und Karte ist in den Büros von Ötztal Tourismus erhältlich.

 

Navedene su staze i u ovom prospektu (na engleskom)

 

Inace ovo mesto Sölden je u znaku Dzejms Bonda, izgleda da je neki deo sniman tu.

 

I tu se dakle sneg moze ocekivati vec tako i u decembru? Pise negde na sajtu da je garantovan sneg, ali moguce da misle na ski staze kojima vestacki sneg pomaze.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Slicke deluju lepo, hvala na ovome. Ima stazi za setnju:

 

Navedene su staze i u ovom prospektu (na engleskom)

 

Inace ovo mesto Sölden je u znaku Dzejms Bonda, izgleda da je neki deo sniman tu.

 

I tu se dakle sneg moze ocekivati vec tako i u decembru? Pise negde na sajtu da je garantovan sneg, ali moguce da misle na ski staze kojima vestacki sneg pomaze.

u Sölden-u tradicionalno počinje sezona FIS trka, sad negde početkom novembra (koliko se sećam?). Trke se održavaju visoko (3000m+), na glečerima (zaboravih im ime), pa snega ima.

Dole u dolini, ne mogu da tvrdim da će ga biti.

Link to comment
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...