Jump to content
IGNORED

Njujork for beginners


Khalid al-Muwalid

Recommended Posts

  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paculla

    43

  • fonTelefon

    26

  • kobac

    24

  • jms_uk

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

ja bih neke preporuke za sta raditi nocom - posto su nam dane isplanirali full time :)ne morate da zurite, ide se tek u martu, a ni vizu jos nemam :D
opet ispustih ovaj topik iz vida :rolleyes: za moj ukus, nocni zivot se svodi na east village i lower east side (i okolinu) i williamsburg u bruklinu.a to znaci: alternativna muzika i ekipa.neka od mojih omiljenih mesta:klubovi: the annex, dark roombarovi: living room, tribe, skinnysvirka na blef: Mercury Lounge, Rockwood Music Hall, Knitting Factorysvirka za koju moras da uzmes karte unapred: Bowery Ballroom, Irving Plaza, Studio B, Williamsburg Music Hallsnimi ovaj web sajt:http://www.lower-east-side.com/index.htmla i ovaj:http://www.ohmyrockness.com/ShowList.cfmjavi ako te ove stvari interesuju u detalje Edited by kobac
Link to comment
Century 21 je malo digao cene od kad je poceo da se gradi ovaj novi WTC. Moja preporuka: Union Sqr. Ima onaj Magacin (da me ubijete ne mogu se setiti zenskog imena ciji je to "celer" (u nazivu mesta). Obuce ima za budzasto, mada je i konfekcija jaka. Pored ima i Forever21, unutra gomila afroamerikanki i hispanki koje slobodno probaju ves... :unsure: ...zaneh se malo. Ima i dobar Footlocker, HM, i jos par prodavnica... To je sve u 30i nekoj ulici, tj poslednjoj ulici "na dole", sa kojom se granici Union. Preko puta sahista :) Za klopu Queens, generalno. Npr "Q" na Forest Hilsu.. Nije "Q" za Queens, nego za Q-a iz 007. Inventivna hrana...bazirana na Tajlandskoj. Ako bas imas potrebu da pretovaris na Menhetnu, Meat Place (recimo 60 i neka i sedma/osma), malo ispod parka. Bifteci, rebarca, sve i svasta...spremaju pred tobom, skidas dobre fore, a likovi su stending komedijasi...sve dok ne dodje racun :( ...tad nastupa tragedija umesto komedije. Ma nisi turista da jedes po restoranima, jedi na ulici! ...i uzivaj u Njuci :)
pih bre zajcev.... razocaravas me :lol: ta oblast sto si ti naveo ima vise filing trsta nego njujorka...za pravi njujorski shopping preporucujem soho...mislim, osim ako ste pri parama nivoa pete avenije ili medisona...mada cak i tada, bolje imati stila nego para na bacanje :rolleyes: a sto se klope tice... cujem da je kvins ludilo, ali to ti je ko da nekome u beogradupriporucis restoran u ostruznici.. moze da bude haos restoran, ali nije taj 'beogradksi' filing zato bolje east village... gde svaka etnicka kuhinja ima svoju ulicu...klopa je odlicnog kvaliteta, a restorancici su mali, nepretenciozni, nisu skupi...i sto je najbitnije... atmosfera je prava njujorska, u pozitivnom smislu cool.gif
Link to comment
Klopa: Fast food - China town express (34th između 7. i 8. av)Restoran - Carmine's (2450 Broadway) ako se ne varam to ti je oko 90e uliceOdeća: Macy's i okolinaMuzeji: Metropoliten i Natural HistoryObavezno West Village i SohoObavezno da posetiš opservatoriju i ako imaju neku projekciju da gledaš bez obzira što košta 30$. Imaju salu u kojoj se film o svemiru pokazuje preko celog plafona. Pre 8 godina su imali sjajan film o nastanku svemira.Idi jedno jutro u Brooklyn Heights i baci pogled na Manhattan.Ovo je ok za početak. :)
uh, uh.... moj savet svima je da izbegavate sve izmedju 14-te i 59-te... osim cisto da verifikujete ono najgore sto postoji u njujorku: a to je besomucna masa turista,perskupa i pretenciozna mesta... i u principu poplava loseg ukusa i loseg kvaliteta upakovana u ispraznebrendove i davno prosle legendenjujork je pun fenomenalnih fast fud (a i ostalih) restorana ispod 14-te ulice, narocito sa istocne strane,i nema nikakvog smisla trpeti midtwon samo zbog toga.macy's? ni slucajno. to je ko da odes u beograd i u shopping odes u 'beogradjanku' :rolleyes: ne znam ni za kakave muzeje u vest vilidzu... ali treba pomenuti gugenhajm, naravno momu (aj... jedna stvarda vredi u midtwon-u), a i new museum treba overiti (mada ja jos nisam, sad skoro su mu sredili novu zgradu)galerije su u sohou i u celziju...
Link to comment
uh, uh.... moj savet svima je da izbegavate sve izmedju 14-te i 59-te... osim cisto da verifikujete ono najgore sto postoji u njujorku: a to je besomucna masa turista,perskupa i pretenciozna mesta... i u principu poplava loseg ukusa i loseg kvaliteta upakovana u ispraznebrendove i davno prosle legende
Svako ko dođe u NYC treba prvo da vidi upravo taj deo koji gleda na razglednicama, a onda da istražuje ovo što si naveo a što jeste zanimljiviji deo.
Link to comment
Svako ko dođe u NYC treba prvo da vidi upravo taj deo koji gleda na razglednicama, a onda da istražuje ovo što si naveo a što jeste zanimljiviji deo.
da.. tome zaista jeste tesko odoleti. niti jednog od svojih dosadasnjih gostiju nisam uspeo da odgovorim...i reakcije nakon sto se to uporedi sa pravim njujorkom su u principu 'katastrofa, ali trebalo je videti' :)a ja bih samo napmenuo da je velika razlika izmedju recimo londona i pariza sa razglednica.. i njujorka sa razglednica...sto su 'razglednicki' london i pariz ipak umetnost, duh i istorija... a 'razglednicki' njukork je samo kic i nista drugo.malo ko se razocara kad vidi recimo bakingemsku palatu, 'sanzelize' ili ajfelovu kulukao sto se razocara kad vidi empajer stejt, rokfeler plazu ili kip slobode :rolleyes: a s druge strane, soho i ist vilidz su puni i francuza i engleza... koji znaju sta to njujork zaista cinisvetskim gradom kao sto jeste. -_- 800px-Graffiti_Lower_East_Side.jpg
Link to comment
pih bre zajcev.... razocaravas me :lol: ta oblast sto si ti naveo ima vise filing trsta nego njujorka...za pravi njujorski shopping preporucujem soho...mislim, osim ako ste pri parama nivoa pete avenije ili medisona...mada cak i tada, bolje imati stila nego para na bacanje :rolleyes: a sto se klope tice... cujem da je kvins ludilo, ali to ti je ko da nekome u beogradupriporucis restoran u ostruznici.. moze da bude haos restoran, ali nije taj 'beogradksi' filing zato bolje east village... gde svaka etnicka kuhinja ima svoju ulicu...klopa je odlicnog kvaliteta, a restorancici su mali, nepretenciozni, nisu skupi...i sto je najbitnije... atmosfera je prava njujorska, u pozitivnom smislu cool.gif
jbg, ja sam dovoljno bogat da kupujem te jeftine stvari cool.gif ...ne znam, ja volim da se otimam sa debelim crnkinjama po rafovima outlet robe... (stranu na shalu, stvarno mi je kriterijum bila cena...znao sam ja, zelen, da kupujem i na Upper East-u pa sam posle udarao glavom u izloge niz ulicu nize...stari se valjda, jebem li ga)Soho respect! Zaboravio sam..za East Village se takodje slazem, to mi je prva destinacija svaki put kad dodjem. Nahranim dupe pa jurcam...
Link to comment

Moje ukucanke kupuju Gloriju, te ja uvek procitam onu abecedu poznatih. I, jebes mu sve, ja mislim da vise od pola njih pod NJ stavi Njujork. Pred moje prvo i za sada jedino putovanje tamo nisam danima mogao da spavam od uzbudjenja. Meni se u tom gradu svidja sve. Cak je i poslovicna nadrkanost simpaticna.Odnos kolicina*ukus/cena je najbolji kod Azijata. Fore radi treba nesto pojesti i u nekom dineru ili na ulici.Hodanje. Osnovno u Njuci. Kad je frka, volja ti metro, volja taksi, ali hodaj koliko god mozes.Koliko god sam preko dana junacki spartao praveci se da sam grad stavio u dzep, po noci su me kao ovcu vodili po barovima i klubovima, te im se ja uglavnom ne secam imena. Secam se jedino kluba APT. Dobar klub, uz lagani utisak da ga popunjavaju oni koji su nekad bili alternativni, pa se onda smorili. Ima toga i po Bg koliko oces, mada je ovo izgledalo koje koplje kvalitetnije.Super mi je kad iz one vreve nabasas u nesto sasvim drugacije, a nimalo fancy, mada je toga na Manhattanu sve manje. Lower East Side, recimo, ili Meat Packing District (tamo je gorepomenuti APT).Nemoj da ne odes u Brooklyn. Ja sam pogresio i otisao poslednjeg dana, sam. Onda odlucih da po necemu posebnom pamtim taj izlet, te udjoh u neki indijski restoran i najedoh se kao nikad do tad, kao nikad od tad, tri sledeca dana gladi nisam osetio.

Edited by Kampokei
Link to comment

da dodam malo lokal-patriotski...... vecina turista se zadrzava u spomenutom midtown ili ide prema jugu (soho, east village, greenwich village - iz nekog razloga, turisti se mnogo loze na greenwich, ne znam zasto). i ja izlazim pretezno u soho ili east village, ali uptown ima takodje svasta da se vidi, proseta, jede, a turista nigde (osim oko muzeja). druga greska je sto se turisti u uptown zadrzavaju oko parka, te osim gledanja fensi kuca i muzeja, nemaju nista da rade. na upper east side treba otici na drugu i prvu aveniju, koje su puna barova i restorana (dosta dobrih, sa ok cenama). opet, glavna prednost je sto bas uopste nema turista, narocito ne uvece.

Link to comment
da dodam malo lokal-patriotski...... vecina turista se zadrzava u spomenutom midtown ili ide prema jugu (soho, east village, greenwich village - iz nekog razloga, turisti se mnogo loze na greenwich, ne znam zasto). i ja izlazim pretezno u soho ili east village, ali uptown ima takodje svasta da se vidi, proseta, jede, a turista nigde (osim oko muzeja). druga greska je sto se turisti u uptown zadrzavaju oko parka, te osim gledanja fensi kuca i muzeja, nemaju nista da rade. na upper east side treba otici na drugu i prvu aveniju, koje su puna barova i restorana (dosta dobrih, sa ok cenama). opet, glavna prednost je sto bas uopste nema turista, narocito ne uvece.
eh.. pa ja zivim na upper west side (jesmo li bas komsije?)...mada sa cisto urbanisticke strane, ovo jeste verovatno najlepsi deo grada...sa cisto urbane strane nije narocito zanimljiv.lepota ipak nije prednost njujorka u odnosu na recimo evropske gradove..a ono sto jeste prednost njujorka ovde nema.jesi u pravu za grinvic vilidz... u poslednje vreme su ga turisti bas preplavili (cini mi se da sam to i napomenuou nekom od prethodnih komentara), ali mislim da se i dalje drzi... to jest,jos uvek eplbis i mekdonalds nisu preplavili kraj prateci te turiste :rolleyes: mislim da turisti vole g. vilidz zato sto je sladak, sto se za ist vilidz ipak ne bi moglo reci.nit je lep, nit je impozantan... znaci turisti u njemu ne vide nista. jer ono sto tu zaista vreditrazi mnogo suptilniji tretman od skljocanja sa vrha tour busa.. <_< naravno grad je (ko i svako drugo mesto) moguce posetiti a ne biti 'turista'.trik je u tome da se 'dozivi' a ne tek da se 'vidi'. Edited by kobac
Link to comment
eh.. pa ja zivim na upper west side (jesmo li bas komsije?)...
ne, ima park izmedju.
mada sa cisto urbanisticke strane, ovo jeste verovatno najlepsi deo grada...sa cisto urbane strane nije narocito zanimljiv.
vizuelno svakako. no, vikendom, narocito nedeljom pre podne, uptown izgleda nekako zivlje nego soho ili east village. ovde je najveca koncentracija ljudi u pidzamama koji izlaze da kupe 'leba i mleka :D
lepota ipak nije prednost njujorka u odnosu na recimo evropske gradove..a ono sto jeste prednost njujorka ovde nema.
ono sto sam ja prvo primetila kad sam se iz evrope preselila u nyc, u smislu stila zivota, je to sto se evropa, nasuprot ustaljenom misljenju, mnogo vise uniformisala nego nyc. cak i u najmanjem gradu u nemackoj si okruzen generickim kaficima, restoranima i prodavnicama. u nekim gradovima su mesta za izlazak i dalje 'ziva' ali je ceo soping (od hrane do odevanja) totalno unisten velikim korporacijama. ista je prica sa malim zanatima. u mom kraju ima vise obucara nego u celoj nemackoj :lol: o radnjama za izradu kljuceva da ne pricam. mislim da nekome ko zivi u evropi i te kako moze biti interesantno da proseta po uptown i malo vidi krajeve u kojima se zivi.
mislim da turisti vole g. vilidz zato sto je sladak, sto se za ist vilidz ipak ne bi moglo reci.nit je lep, nit je impozantan... znaci turisti u njemu ne vide nista. jer ono sto tu zaista vreditrazi mnogo suptilniji tretman od skljocanja sa vrha tour busa.. <_<
jeste sladak i lici na nyc iz romanticnih filmova. drzanje za ruke u ulici sa drvoredima i brownstone kucama. Edited by paculla
Link to comment
vizuelno svakako. no, vikendom, narocito nedeljom pre podne, uptown izgleda nekako zivlje nego soho ili east village. ovde je najveca koncentracija ljudi u pidzamama koji izlaze da kupe 'leba i mleka :D
ja prepodne spavam :rolleyes: vikendom se naravno ustaje oko 2pm (najkasnije! da bi se ipak stiglo u extra virgin na brunch :lol: )ako ista mrzim vise od izlazenja u pidzamama, onda je to kupovina 'leba i mleka...ko da nema leba i mleka u kofi shopu :wink: ukratko: selim se 'na jug' cim me gazdarica pusti :D
ono sto sam ja prvo primetila kad sam se iz evrope preselila u nyc, u smislu stila zivota, je to sto se evropa, nasuprot ustaljenom misljenju, mnogo vise uniformisala nego nyc. cak i u najmanjem gradu u nemackoj
ja nemacku smatram naj-americkijom evropskom zemljom. nekoliko puta samna raznim evropskim putovanjima imao stanku u nemackoj, i uvek sam imao utisak da sam se za trenutakvratio nazad u ameriku :rolleyes: s druge strane, njujork je naj-NE-americkiji grad u americi...tako da bih ja rekao da si prelaskom iz nemacke u njuork, zapravo vise presla iz amerike u evropu,nego iz evrope u ameriku :wink:
Link to comment
Zar to ne zovete tamo Grenič? :unsure:
ma zovemo pre svega prosto 'vilidz'.kad kazes samo 'vilidz', podrazumeva se da mislis na 'greenwich village'(a ne na ist vilidz ili manje bitan vest vilidz, sto su daleko svezija imena)u retkim prilikama kad cujem ono 'greenwich' (sto je obicno kad se daju preciznija objasnjenjanekome ko ne zivi ovde), ja ga cujem kao 'grinvic'... ne znam bas za 'grenic' :unsure: Edited by kobac
Link to comment
ma zovemo pre svega prosto 'vilidz'.kad kazes samo 'vilidz', podrazumeva se da mislis na 'greenwich village'(a ne na ist vilidz ili manje bitan vest vilidz, sto su daleko svezija imena)u retkim prilikama kad cujem ono 'greenwich' (sto je obicno kad se daju preciznija objasnjenjanekome ko ne zivi ovde), ja ga cujem kao 'grinvic'... ne znam bas za 'grenic' :unsure:
Grenič bi trebalo da je pravi izgovor.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...