Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Imas LCC Wizzair iz Beograda za Maltu, pa odande ima Air Maltu za Palermo i par LCCova za Kataniju, a moze i brodom do juga Sicilije, pa drumom do Palerma

Link to comment

PMO je najbolje kombinovati iz BGY, odakle RYR ima 3 leta dnevno, pa onda može da se kombinuje.

 

A do BGY od okolnih aerodroma ima letova iz Niša, Temišvara i Budimpešte.

 

Pošto je LCC u pitanju, nema vezanih karata, tako da treba ostaviti malo veći vremenski bafer.

Link to comment

Scyscanner bi trebalo da pokazuje LCCs, ali imas ih i na Google Flights [gde mozes da podesavas vremena u toku dana].

 

Aviolet bi trebao da ima sezonski charter direktno iz Beograda, ali ne znam kad pocinje ovog leta?

 

Condor pocinje tek u julu, ali LH Regional/CityLine bi trebalo da leti direktno iz FRA vec sad.

 

I ne bih se ja brinuo previse za 1h konekciju u Minhenu - jesi li imala losih iskustava sa prtljagom tamo?

 

Hvala, nisam ni znala za Google Flights!

 

Hajde redom:

- Prvi JU carteri su od 13. juna, no to ide samo preko agencije koje rade ture (zar ne?) i to na 10 dana pa je kombinacija 13. na 23. jun sto je prilicno bezveze (utorak - petak), pa to otpada.

- LH mi ne nudi nista direktno za tu sredinu juna, koliko vidim (gledala sam bas na LH sajtu).

- Nisam imala nikada losa iskustva sa Mihnenom, ali racunam na to da moze avion malo kasniti i onda mogu da zaboravim na prtljag. Jeste da uvek u rancu imam kupaci kostim, cetkicu za zube i knjigu ali nesto nisam optimisticna kako bi to izgledalo sa cekanjem prtljaga dan-dva na ostrvu, sa Italijanima ;D

 

 

PMO je najbolje kombinovati iz BGY, odakle RYR ima 3 leta dnevno, pa onda može da se kombinuje.

 

A do BGY od okolnih aerodroma ima letova iz Niša, Temišvara i Budimpešte.

 

Pošto je LCC u pitanju, nema vezanih karata, tako da treba ostaviti malo veći vremenski bafer.

Probala sam sad ali je i to lose: nisu bas dobri datumi i stigla bi posle 21, no tu i da zazmurim nekako, no nedovoljno je povoljnije da bih terala mamu na cimanje (kombi pa dva aviona). Sa sve torbama i trenutnom najjeftinijom kartom (za koju pise da ima jos 1 mesto po toj ceni) bi to kostalo 285 evra + koliko je vec kombi do Nisa, racunam dakle 300 evra. 100 evra vise i moze udobno onda sa Svabama, ili po istoj ceni sa AZ, a ako Jms misli da nece AZ propasti do juna, onda sam nekako vise za AZ. :)

 

 

Imas LCC Wizzair iz Beograda za Maltu, pa odande ima Air Maltu za Palermo i par LCCova za Kataniju, a moze i brodom do juga Sicilije, pa drumom do Palerma

Ni za ovo sa Maltom nisam znala, ali cene su - :lol:  Pored Air Malte ima i neka Meridiana, koja je malo skuplja ali su to zapravo isti letovi, samo codeshare.

 

BEG-MLA 198 evra komplet, a MLA-PMO je preko FCO  :kralj:  i 323 evra.

MLA-CTA je istina samo 80 evra, ali stize uvece i onda to ponovo nije dobro, jos je u CTA a ne gde zelimo da idemo.

 

Opet dodje na isto kao i sa Ryanom - nije vredno cimanja za 100 evra. Meni makar, ne zelim da zvucim oholo jer znam sta je 100 evra, no neke stvari su ipak bitnije od tih para. Vise se radilo o tome da se pitam da li je bezbedno uzimati AZ karte za jun.

 

Hvala vam na svim idejama!

 

Verujem da je sada prosto kasno traziti razumne cene od LCCova, kada hocemo da idemo za 6 nedelja. To je trebalo da jurim jos u januaru verovatno, no ne mogu da postignem sve, svakih mesec dana pravim nekome u porodici i prijateljima kombinacije po Evropi i odmore, postalo mi je ozbiljno stresno sve to, odneo vrag salu. Vec mi je mama najavila da im nadjem voz ili letove i smestaj za Bukurest na jesen, odmah sam se ukocila te veceri (kocenje je moja glavna reakcija na nervozu i stres, ustanovio moj ortoped)

 

Edit: Google Flight (alitalia.com) mi je nasao dosta dobru varijantu BEG-FCO-PMO sa AZ komplet sve za 285 evra, jedino ne znam da li je 1h20min u FCO dovoljno? Meni deluje da jeste, ali ja nisam imala presedanje tamo, samo direktne letove.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

i kakvi su utisci tim superjetom?

 

ja jos nisam kupila kartu ....a natovarena sam kao magarac...treba mi kompanija koja daje 2 kofera dzabe a treci cu da platim...mislim da ima new zeland

Link to comment

Za Bukurest ti je ubedljivo najjeftiniji RYR iz Temisvara, ima 2 leta dnevno.

Ja sam bas pre neki dan kupio za septembar, 20 eura.

 

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk

Link to comment

i kakvi su utisci tim superjetom?

 

 

razocaravajuci, da nisam procitao tip aviona nikada ne bi pogodio da je ruski. leteti na iljusinu je bilo mnogo zanimljivije, kao da si u raketi. prodadose se i ti rusi :cry:  sta je sledece, votka sa ledom i limunom  :unsure:

Link to comment

razocaravajuci, da nisam procitao tip aviona nikada ne bi pogodio da je ruski. leteti na iljusinu je bilo mnogo zanimljivije, kao da si u raketi. prodadose se i ti rusi :cry:  sta je sledece, votka sa ledom i limunom  :unsure:

 

Da je "ruski" ruski avion, ne bi ga prodavali i na zapadu...

Link to comment

Venom i jms, šta pa fali Tegelu <_<

 

potpuno je ok, za razliku od onog drugog (Šonefelda) koji jeste depresivan i cutrecillo (jadan? bedan?)

Koristio sam Tegel mozda dva puta ranije i osim sto sam primetio da deluje malo matorije, nisam nista posebno primetio. Ali onaj terminal C me dotukao. Hod do terminala, pa kad dodjes tamo ono sivilo, slabo svetlo, klupice u poluraspadu i pustos... i onda pogledao na ekran i video jedino moguce u tim okolnostima -- "delayed"

Link to comment

i onda pogledao na ekran i video jedino moguce u tim okolnostima -- "delayed"

eh, onda razumem :D

 

i jeste taj C malo onako, mada šta znam, meni nije nešto strašan

 

 

 

a jesi li bio nekad na Šonefeldu? to mi jeste sranjce od aerodroma

Link to comment

Moje prvo sletanje/poletanje u Berlin je bilo tamo, blagopocivsi Buzz (Airlines), koje je posle kupio Ryanair - nije mi ostao aerodrom u secanju.

 

Zao mi je sto nikad ne ukacih let za/sa Tempelhofa.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment

a jesi li bio nekad na Šonefeldu? to mi jeste sranjce od aerodroma

 

Ja jesam pre 17 godina, ali ga se uopste ne secam, sem da su me izuvali, zbog martinki. :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...