Jump to content
IGNORED

Planinarenje i hajking


barrcode

Recommended Posts

Prekornica - Koljat, takodže mart

 

2.jpg

 

3.jpg

 

omiljena konoba Pahulja. Na meniju pasulj sa rebrima i piletina sa roštilja buahaha

1.jpg

Edited by Elmer
Link to comment

Ajde da nam drug barrcode kao verovatno najiskusniiji ovde organizuje neku laganu forumsku turu :)

tja najiskusniji....

 

barrcode se u međuvremenu preselio u Nemačku - jedino da ga nađete na Alpima, jer će ga od sada ređe biti po balkanskim planinama :(

 

Bravo Elmer, svaka čast. :)

Link to comment

@Elmer

 

Fantastične fotografije!

Kao planinar kibicer, kome je najveći uspeh da se iz Kotora popne na vrh Lovćena- kolima, a zatim na vrhu doživi napad panike, zavidim ti na mestima do kojih si stigla.

 

Šta je na drvenom tanjiru gore na fotografiji? Cicvara? Zbunjuje me lisnata struktura koju vidim.

Link to comment

@Elmer

 

Fantastične fotografije!

Kao planinar kibicer, kome je najveći uspeh da se iz Kotora popne na vrh Lovćena- kolima, a zatim na vrhu doživi napad panike, zavidim ti na mestima do kojih si stigla.

 

Šta je na drvenom tanjiru gore na fotografiji? Cicvara? Zbunjuje me lisnata struktura koju vidim.

 

Deluje da je kačamak.

Link to comment

Ajde da nam drug barrcode kao verovatno najiskusniiji ovde organizuje neku laganu forumsku turu :)

 

Može Elmerova.

 

Prvo prolećno planinaranje otkazao, jebena sahrana. Lepo je počelo, nema šta, imam utisak da ni na vrh Avale ne bih mogao sad da se popnem.

Link to comment

@Elmer

 

Fantastične fotografije!

Kao planinar kibicer, kome je najveći uspeh da se iz Kotora popne na vrh Lovćena- kolima, a zatim na vrhu doživi napad panike, zavidim ti na mestima do kojih si stigla.

 

Šta je na drvenom tanjiru gore na fotografiji? Cicvara? Zbunjuje me lisnata struktura koju vidim.

Dagmar je ubo. Kačamak je. :)

 

Svako moze da poseti ova mesta, samo se treba nakaniti...i onda se zarazi hihi (naravno, ko voli prirodu i ne smeta mu da pesaci skoro ceo dan ali naravno sa pauzama za rucak, pice, fotokanje itd.). A i super je druzenje.

 

Sto se tice organizacije, zasto mora biti formuska grupa, mozete kad hocete sa ovom nasom grupom, doduse, uvek se krece iz Podgorice, subotom ili nedeljom rano ujutru, tokom cele godine su ture, jednodnevne, u grupi od 10-20 ljudi (kako kad). Organizovan prevoz. Novi su uvek dobrodosli, ne mora biti redovni clan. Tako da mozda kad je ko u mogucnosti i u CG je, a moze to iskombinovati, pridruzi se nekoj turi. Uglavnom su po Cg, par puta godisnje bude negde van CG. Plan se najavljuje nekoliko dana unapred.

Link to comment

Mislim da je odlazak do PG na akciju, baš onako, zajeban poduhvat. :D

Ima ovih weekend akcija sa planinarskim društvima po BG-u more, možda nekoj od njih da se prišljamčimo...

Link to comment

Pa jeste. Komunikacije su katastrofalne i kad stigneš do Podgorice je jedino što ti padne na pamet da spavaš tri dana. Sa moretom je još grđe, tri sata više. Da je drugačije, ja bih svaki drugi vikend išao do Novog, pa onda na Orjen.

Link to comment

@Milan, u skoro svakom gradu ima klubova pa se prišljamčite nego sta. Kad vec ima organizovano, i poznat teren bar vodicu. Dok se prijatelji nakane od obaveza organizacija uvek nekako ide sporije.

 

Beogradjane sam neke srela na primer na Hajli, PK Zeleznicar. Sigurno ih ima jos dosta.

 

Kome je usput Podgorica, preporucujem PSK Montenegro Guide, PSK Komovi.

 

@Anonimous ne znam jesi li ti sa primorja/HN, znam da ima klub Vjeverica, cini mi se iz Kotora, njih bih srela na Orjenu. Verovatno ima i u Herceg Novom (oni sto organizuju Noc punog mjeseca na Subri) ali svakako te grupe iz susednih gradova uvek kupe ljude usput, na mestu ili u gradu po dogovoru.

Edited by Elmer
Link to comment

Vjeverice su iz Kotora, ne viđaju se baš često na Orjenu, oni su zaduženi za Lovćen i okolinu. Orjen duži PK Subra iz Novog, stari, ugledni klub (osnovan 1932.). Imaju dva doma u posedu (u jednom od njih si bila u noći punog meseca), ali kubure sa članstvom, pogotovo mlađim, kao i svi planinarski klubovi na ovim prostorima, uostalom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...