Jump to content
IGNORED

Beograd-Belgrade-Belgrado


fonTelefon

Recommended Posts

Sta zaista raditi u Beogradu osim Doline silikona i splavova i par oskudnih rusevina? Gde voditi ljude kad dodju iz beli svet?Muzej automobila ministra pekara?Safari u Borci?Sljep u Munzeu?Teslin muzej?

Link to comment
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    6

  • fonTelefon

    6

  • katamaran

    5

  • yolo

    4

Izvini to pise u svakom bedekeru za babe. Koja klopa pored shlepa zbog pogleda na Dortjol? Vodio bih ih samo u Naju da vezbaju ocnjake na mesini.Dodao bih krstarenje rekama, pola ozbiljnih turista ionako dodje tim rekama ali recimo za goste preko Surcina moze prvi put i muzej ako stizu u radno vreme i krstarenje rekama.

Link to comment

obično ih provedem kroz kosančićev venac i savamalu da gledaju grafite i popiju nešto i onda uveče u neki od stanova-barova pa u savamalu na nešto. muzej istorije jugoslavije ako je lepo vreme. može i preko mosta, dole sa desne strane prema ušću ima dobro raspalih ugostiteljskih brodova. roštilj u čuburi. sarajevski burek u onoj pekari u pothodniku na zelenjakuako su austrijanci, obavezno kroz ulicu gavrila principa. to znam od beograda.kneza, kalemegdan i to mogu sami

Edited by Ravanelli
Link to comment

dzamija i kvart oko nje, saborna crkvapijace, kalenic i bajloni ako je lepo vremezavisi od vrste gostiju razliciti potrosacki objekti tipa moritz eis, ratluk bosiljcic, kafana vuk, aca pekar ili sarajevski burek u svetogorskoj, adore chokoladice, smizla secondhand shop itd ili razni istorijski objekti tipa arkanova kuca, zvezdin stadion, titov grob

Edited by gazza1
Link to comment
dzamija i kvart oko nje, saborna crkvapijace, kalenic i bajloni ako je lepo vremezavisi od vrste gostiju razliciti potrosacki objekti tipa moritz eis, ratluk bosiljcic, kafana vuk, aca pekar ili sarajevski burek u svetogorskoj, adore chokoladice, smizla secondhand shop itd ili razni istorijski objekti tipa arkanova kuca, zvezdin stadion, titov grob
meni je kralja petra zanimljivija kao shooping ulica i odmoris se u suvoboru ako nisam pogresio ime kafane. u pravu si razliciti profil poznanika zahteva razlicite zanimljivosti. a beograd ipak moze to da odradi.daj mi najbole sladolede u bgd koje znas. lokacije i naziv.pazi pijace mogu za ljude sa midvesta koji nisu videli nista osim supermarketa vec dve generacije ali za mnoga druga mesta je totani out. doskoro je nyc imao slicnu bedu kao nas buvljak na 42 ulici, a ima puno pijaca na otvorenom odredjenim danom.sta da to pokazujes nekom iz italije madjarske spanije kad imaju starije i ljepse nije poenta brukati se ako nabasaju sami nabasaju. nije svakom ni da pokazes da imas kolegu sa faksa koji prodaje beli mrs na zelenjaku gde kupujes sir od poznate zene. arkan i to vreme je pase, niti mu je kuca posebno bizarna.
Link to comment
dvojkom bi recimo isao od bajlonija do pristanista i sava male nocu izmedju dva mesta dogadjanja.
ok, slažem se, ali je u prolazu tonijev generalštab, štajga, kališ, donji dorćol... svašta nešto.kada bejah mali, tipa 10tak godina, imadoh epifaniju kako bi netki od tih tramvaja bilo super upodobiti u restoran: voziš se, gledaš napolje i klopaš. kapiram da je to slabo izvodljivo, ali da, i dalje mi zvuči kul.
Link to comment
ok, slažem se, ali je u prolazu tonijev generalštab, štajga, kališ, donji dorćol... svašta nešto.kada bejah mali, tipa 10tak godina, imadoh epifaniju kako bi netki od tih tramvaja bilo super upodobiti u restoran: voziš se, gledaš napolje i klopaš. kapiram da je to slabo izvodljivo, ali da, i dalje mi zvuči kul.
Mislim krug dvojke je u mnogim bedekerima to je bas opste poznato.super ideja tramvaj restoran (ne samo bivsa zagubica koja se tako zove). bile su decije predstave u jednom starom tramvaju ali to je vise za nas domace ovo tvoje je nevidjeno dobro samo ne znam da li je ostvarivo. Edited by fonTelefon
Link to comment
kapiram da je to slabo izvodljivo, ali da, i dalje mi zvuči kul.
Ja videh to u Cirihu pre par godina [fondue tram] ;)Izgleda da jos uvek postoji.http://www.stadt-zuerich.ch/vbz/de/index/freizeit_events/genuss_mit_den_vbz/fonduetram.html#fonduetram-2011.jpg Edited by jms_uk
Link to comment

Vodim ih na ona mesta gde i sam izlazim tih dana plus neki rostilj (bas sam na vorumu i trazio preporuku za neki). Dorcol svakako, onda setnja do Teslinog muzeja Njegosevom pa onda do Hrama. Munze ako se ima vremena. Onda na litar-litar do Brodica. Kifle kod Carlija. Bigz i ostale gradjevine iz 1930-tih koje volim (ovo narocito volim Zagrepcanima, oni toga imaju mnogo manje heh). Onda neke ulice, tipa Kralja Petra (jedina u gradu koja se spusta ka dve reke, zar ne?), Milutina Bojica tamo kod Menhetna, itd. A ako odsedaju kod mene, onda ih po povratku ceka impresivan pogled na neke od najruznijih delova grada, tako da ulepsavanje dojma nije moguca opcija.

Link to comment

Ovi moji stranci su uglavnom veoma zadovoljni Adom. Vožnja bajsom, sedneš popiješ pivo, sve je puno ljudi, priroda blizu centra grada....Zapravo, ne znam zbog čega ne koristim Adu redovnije. Možda zato što je stići tamo sa Miljakovca ozbiljan poduhvat.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...