Jump to content
IGNORED

Mauricijus


Shan Jan

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Shan Jan

    17

  • noskich

    4

  • dare...

    3

  • aram

    3

Top Posters In This Topic

Ni to, ni to!! :cry: Usrace mi zivot s ovim smradovi. Posle mogu da odem i u Japan i ni tamo necu biti tako zadovoljan.
ne znam cime si zadovoljan, poznato je da ce mauricijus da nestane usljed rasta nivoa mora
Link to comment

Posto sam ja streberka i ne znam mnogo o klimi, zenama i pivu, mogu ti preporuciti solidan clanak o etnickoj strukturi stanovnistva Mauricujusa i o modelima medjuetnicke koegzistencije koji navodno tamo funkcionisu bolje nego igde.. To je ujedno i jedino sto sam ikad procitala o Mauricijusu..

Link to comment

Elem, da vidimo podatke koje sam nasao: Mala zemlja gde je na svega 2000km2 smesteno preko milion ljudi. Vecinu populacije cine indusi (oko 40%), ostalo mesano meso. Prica se engleski, francuski i kreolski (iskvarena verzija francuskog iz 16. veka, slicno ko afrikans za holandski). Klima koja se minimalno menja tokom godine, plaze koje su sve pescane i lepe. Na severu se nalaze veliki koralni grebeni koji prave plice zalive gde rajka i slicne ribice ne moraju da se boje ajkula. Na zapadu nesto manji grebeni, na istoku otvoreno more. Cene 10-20% vece nego u Bocvani (znaci ko u Srbiji il malo vece). Smestaj u Moki di je nasa firma bi trebalo da kosta kao u Bocvani (opet ko u Bgu npr.) al jebe sto je ta Moka blizu zapadne obale. Mada ce mi firma mozda naci smestaj u nekoj od svojih vila za dz pa tu necu imati puno izbora... :fantom:edit: fala klonice :)

Edited by Shan Jan
Link to comment
Sad mi je javio insajder da se temperatura nikad ne dize iznad 36 niti spusta ispod 24 tokom godine. Nocu malko hladnije. Kakav raspad od zemlje... :fantom:
Uklapa ti se u plan! Metabolizam će ti stalno biti na max, nema zimskih rezervi. Sada nemaš ni jedan valjan razlog da se povučeš pre pobede. Jedino ne znam imaju li arganovo ulje, -ricijus me asociralo na ricinus :D .
Link to comment
Jebte se, samo bi da se provodite a ja ne znam jos ni sta da obucem za put.
gace za kupanje i peraja!
Elem, da vidimo podatke koje sam nasao: Mala zemlja gde je na svega 2000km2 smesteno preko milion ljudi. Vecinu populacije cine indusi (oko 40%), ostalo mesano meso. Prica se engleski, francuski i kreolski
....ako se govori kreolski, mora da ima i kreolki.... :wub:
Meni je ostalo jos iz gimanzijskih dana da na Mauricijusu vlada tropska okeanska klima te da je vrlo ugodno za zivot. Od tada mi je zivotni san da zivim na Mauricijusu. Zivot je nekom majka nekom macka :cry:
plus meleon.....:cry:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...