Jump to content
IGNORED

World muzika - Grci, Turci, Pakistanci, Saharanci, Tuvanci...


Аврам Гојић

Recommended Posts

da li su pesme koje pominjete narodne ili novokomponovane?tj. da li se na ovom topiku priča samo o izvornoj muzici ili i o autorima koji stvaraju u duhu lokalnog žanra?

Link to comment

Svejedno je, to sam bas i napisao u prvobitnom postu. Ne tragamo za izvornoscu, vec se prepustamo ritmovima dalekih meridijana.

Link to comment

Етиопија, Хајле Селасије, Arba Lijoch (четрдесеторо деце)... Заљубљен сам у ову причу о коренима етиопском џеза колико и у саму музику. Као пример ево овај транс Махмуда Ахмеда:http://www.youtube.com/watch?v=BD7wEzhSfic

Link to comment

Морам уз претходну песму која је мој фаворит у Ахмедовом опусу да поставим и фаворита у категорији његових спотова. Човек је био Баја Мали Книнџа много пре Баје Малог Книнџе (у питању је етиопско-сомалијски рат), али мени стварно није јасно ко може да се бије уз овакву музику:

Link to comment
neke lounge (world) ambient muzike
Smrt zamisljam kao stanje u kome bi u beskonacnosti vremena i prostora postojala samo lounge (world) ambient muzika.A od hrane samo pecivo iz domacih pekara.
Link to comment

zanimljivo na forumu danas. mnogo ljudi u elementu.http://www.youtube.com/watch?v=Hb2rpWtJUiw

Edited by DarkAttraktor
Link to comment
Sada cu vam pustiti najpotresniju grcku pesmu za koju znam. Uzeli su Neapolis, peva Tanja Canaklidu, glasom koji zvuci kao pesma majki vojnika na vecitoj strazi od turskoga zuluma... Meni je ova pesma mnogo draza od daleko cuvenije pesme "Malamatenia Logia", sa istog albuma, "Thitia".
Meni ne deluje narocito tuzno, a delovalo bi i manje bez tvog uvoda.Pitam se koliko poznavanje jezika doprinosi ili odmaze uzivljavanju u world muziku (desilo mi se na primer nekoliko puta da pustim masti na volju i ucitam u pesmu neku tajanstvenu i uzvisenu temu, a da potom saznam da je tekst zapravo toliko banalan, à la Balasevic, da bi mi se pesma bila manje svidela da sam je u startu razumeo - mozda su mi zato cesto najlepse pesme koje ne razumem). Edited by Radagast
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...