Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Meni ne deluje da mogu da slušaju pri tom lajanju dok ne prođe pubertet. Ignore totalni.

 

Naš jaza ne podnosi kad neko hoće da ga pozdravi pa mlatara rukama sa visine, klepi u kolena ili uradi nešto slično brzim pokretima. Kapiram da je to više neartikulisanost ljudi. Uvek je nepoverljiv dok ne ispita nepoznato. Kad mu se neko nov javi normalnim spuštanjem ruke, onda onjuši i mlatara repom. Uglavnom su to ljudi koji imaju pse i znaju da priđu, tada nikad nema lajanja.

 

Uglavnom je lajao kad upoznaje novi zvuk: čekić, vatromet, talasi, lupanje vratima, sečenje i cepanje drva... Sledeći put zna da zamumla i reži, ali uglavnom skapira šta je i ignoriše. Ako to radi neko koga poznaje, onda je okej.

 

Neki dan uzmem laser kod kineza iz zajebancije, obožava da vija. :D

Komotno mogu da ga istrčim po stanu kad je kišno vreme, a napolje samo na kratku nuždu.

Link to comment

ovaj moj je pokupio zadnjih pet dana da laje na ljude prolaznike. ja mu kazem da ne laje i da nema potrebe da radi to. ranije je bilo samo nocu jer ih slabo vidi pa se uplasi, ali ovo sad je u sred bela dana, nije corav i po sred trotoara. glumi mi kao nekog telohranitelja eto tako to izgleda. ide ispred mene i siri se. osim ako ne gresim, da gleda negde levo, pa se strecne i uplasi i refleksivno zalaje

moja kiki isto. aima jedva 2 kile. najsmesnije je sto je u setnji nasla casu od jogurta i nosi je tako u njuski, naidje na neke komsije koji obrate paznju na nju, kao'vidi je ,malaaaa', ona ostavi casu i iskida se od lajanja na njih..onda uzme casu, oni joj je smeju, ona to primeti i krene da laje sa casom ,tj kroz nju, kad je to krenulo da odjekuje, kao na mikrofon  :lolol:  :lolol:  :lolol:

beozbraznica moja malena, glumi ludilo bas

guglala sam kako to da resim ,jer stalno laje na prolaznike dok setamo (narocito decu), ima neki daljinski koji emituje ultrasonicne zvukove koje navodno psi registruju i prekidaju radnju. steknu uslovni refleks...iako navodno nije da ih boli il smeta, ja bih ipak neku metodu ucenja pozitivnom asocijacijom..

Link to comment

ne znam, nit nalazim na netu :(

sad mi je prece da je oducimod navike  da pojede svoje govno koje iskaki i pojede kad bude sama kuci. vidim samo sasusene ostatke na tepihu kad se vratim :(

govnara moja malena, kako je tupava, a najsladja je na svetu, srce moje

Link to comment

sto joj ne stavis pads da ima gde da kaki dok nisi kod kuce? mozda ih onda nece jesti ?

 

ovo sa kanticom od jogurta je pricelss :) sta li je u njihovim glavama...

 

mislim da ovaj moj zajebava. moram to da snimim da vidite kako ide on ispred mene sa onim mudascima do kolena a repic mu vrti. on je srecan sto kao ja njega pratim i da ne moram nista da se brinem. lud. cak nije ni dominacija tu, bar bih rekla po govoru tela, koliko da se on pokaze meni kako je veliki i da ce da me cuva. mozda se debelo tripujem... ne znam.

 

i napokon smo provalili odakle onoliki krmelj na ocima. od vetra i prljavstine koju nosu vetar kad se vozimo kolima. njemu su prozori pozadi otvoreni, naravno da proturi glavu a ponekad i pola tela ...sad vise nece moci ili cemo mu nabaviti naocare za vetar.

Edited by mustang
Link to comment

ima tu podnu pelenu na terasi i tamo obavlja pikikaki ako mora. poenta je da ona dovuce to govance da ga na miru gricka dok sedi na cupavom tepihu. isto to radi i kad jede granule.govnica mala :heart:  ne znam, menjala sam hranu, i kupujem kvalitetne granule, dajem joj cesto i sira, mesa, zumance kuvano itd..izgleda da joj ne fali vitamina nego joj to bas delikates :)  i isto kuburi sa krmeljima, i bojenjem dlake oko ociju, mada je to za njenu rasu uobicajeno. probala brisanje bornom kiselinom, kamilicom, sta ne, i ne vredi

kiki zavidi tvom sto moze tako da proturi glavu kroz prozor, ona sirotica se uspinje na prste i jedva dosegne da vidi krovove dok se vozamo, mala je,niska i ne moze tako da uziva u voznji a silno zeli.

 

u vezi sa voznjom - jel zna neko jel po zakonu psi moraju biti pricvrsceni za nesto dok su u kolima, i sta je najbolje da se kupi za te prilike? on je prilicno nemirna u autu, kad vozim po gradu nije problem, kad vozim na duze volela bih da imam neku sigurnanciju

Edited by InvisibleLight
Link to comment

pa nije da nisam guglala, i vitamini/minerali u ishrani su uvek prva opcija

videcu sa veterinarom ako ima neki dodatak ishrani. kad sam joj izlecila separation anxiety ostalo je manji problem

Link to comment

u vezi sa voznjom - jel zna neko jel po zakonu psi moraju biti pricvrsceni za nesto dok su u kolima, i sta je najbolje da se kupi za te prilike? on je prilicno nemirna u autu, kad vozim po gradu nije problem, kad vozim na duze volela bih da imam neku sigurnanciju

 

Ne znam za zakon, ali je slobodan pas na sedištu (bilo kom) veoma opasna stvar. Iskusio sam par skokova na glavu sa zadnjeg sedišta dok sam vozio, i ne želim nikome to. Da ne spominjem poznati slučaj kad je jedan bivši ministar ostao invalid na sličan način...

 

Po meni je najbolji transporter po meri psa (onaj plastični sa vratancima) ali ima i drugih rešenja, tzv. pojaseva za pse.

https://www.google.rs/search?q=pojas+za+psa+u+autu&oq=pojas+za+psa&aqs=chrome.1.69i57j0l5.7233j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 

Ne potcenjujte svoje ljubimce niti njihove fizikalije. I te kako zna da im bude strasno u autu i da reaguju vrlo impulsivno. Previše je tu neprirodnih zvukova i neprijatnih mirisa i otrovnih isparenja.

 

Vi, mi smo oguglali na to, oni neće tek tako!

Edited by zmanic
Link to comment

taj pojas mi je humanija opcija,, uvek mi tuzno kad su u transporteru, mada shvatam da postoje situacije u kojima je neophodan.

samo, moram nabaviti i neko deblje jastuce da stavim na sediste jer joj je stvarno dosadno kad ne moze da gleda kroz prozor, ovo joj zaokupi paznju.

 

 

aaa, zamisljam kiki u ovome, ne bi izdrzala 2 minuta :D

ovako i ona izgleda, loptica tupava

 

220_220.jpg

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...