Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

10 hours ago, bigvlada said:

Može li on biti krivično gonjen zbog ovoga? Nešto tipa profesionalna nemarnost?

Piše da u teoriji može da se tuži bilo koji profesionalac po professional negligence osnovi. Jel' imaju Britanci class action suit tužbe? 

Mislim da je nadležni komitet već glasao da li da Dejvis bude "in contempt of Parliament", 11 glasova protiv i 8 za.

Čudnom podudarnošću, 8 torijevaca i 3 DUP poslanika su u tom komitetu.

Link to comment

Koliko čitam ove prve informacije, Britanija je sočno i mljackavo popušila za ama baš sve što su kurčevito isticali kao crvene linije preko kojih neće prelaziti tokom pregovora. Ne da je to neko iznenađenje, ionako su svi znali da im je pregovaračka pozicija tek za nijansu bolja od Miloševića pred Kumanovski sporazum.

- Račun će da bidne oko 40-45 milijardi jurića, i to je verovatno samo cifra koja se sme davati po novinama da se lakše sažvaće, pravi total će verovatno biti oko 60
- Evropski sud ljudskih prava će i tokom tranzicionog perioda biti nadležan u UK
- UK će izgleda ići na potpuno prihvatanje najvažnijih EU regulativa, da bi zadržala nevidljivu granicu sa Irskom

A sve to ne da bi dobili neki trejding dil, ne, nego samo da UK ima opciju da otpočne pregovore o nekom dilu.



Uopšte ne mogu da ocenim da li će danas ludaci poput Ian Duncan-Smitha i Liama Foxa biti užasno besni (nadam se), ili će, verovatnije, osećati olakšanje što država ipak ne ide u potpuni suicid koji su makar javno propagirali.

Brexit means Brexit. We took back control.
:1242_flag_gb:

Link to comment

Ako je sudeći po Džonsonu i Gouvu, oni od jutros kusaju sva svoja sopstvena govna, pogotovo ona Džonsonova rečenica "that EU can go whistle". Ali oni, iako su nas uvalili u sve ovo, ne veruju u Brexit, pogotovo Džonson, on sam nije želeo da referendum uspe. Za Dankan-Smita ni ja nemam pojma da li je iskreno lud ili samo tera političku agendu, ali ljudi poput Liama Foxa i Jacob Rees-Mogga su ozbiljni ludaci. Treba videti šta oni smeraju.

Link to comment

 

49 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:


- Evropski sSud ljudskih prava Europske unije će i tokom tranzicionog perioda biti nadležan u UK
-

Mali korekšn

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Mada Komisija ima namjeru još jebati Torije na suvo pa predlaže da se za far reaching free trade deal traži i ostanak GBja u ECHR (na što ih usput obvezuje i Good Friday Agreement) :1_grinning:

Link to comment

stigla mi notifikacija na phonu od Finacial Timesa da su dostigli neki dogovor, tipa Sev Irska će imati neku vrstu posebnog statusa unutar EU. generalno mi liči na onaj EEA agreement koji imaju sa Švajcarskom, Norveškom, i onom malom državicom kako se zove?

isto dogovorili statuse EU drzavljanja posle raskida.

Link to comment
8 hours ago, Roger Sanchez said:

Mada Komisija ima namjeru još jebati Torije na suvo pa predlaže da se za far reaching free trade deal traži i ostanak GBja u ECHR (na što ih usput obvezuje i Good Friday Agreement) :1_grinning:

Najsmešnije je što ne razlikuju EHCR i ECJ pa su bacali drvlje i kamenje na drugi usled presude prvog u vezi sa deportacijom onog verskog ludaka. 

Link to comment

Ima jedna začkoljica...

'No transition deal for Gibraltar'

Daniel Boffey Daniel Boffey
As it stands, Gibraltar will not enjoy the cushion a transition period, EU officials confirmed, and will drop out of the Single Market and the Customs Union when the UK leaves the bloc on 29 March 2019.

EU officials confirmed the Guardian’s story last month that an arrangement over the future of the rock needs to be struck between Spain and the UK, if the transition arrangement is to be extended to Gibraltar.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...