Jump to content
IGNORED

Advokatura


Tribun_Populi

Recommended Posts

Ja ne znam šta oni više čekaju. Nadam se da neki genije iz Poreske uprave stvarno ne misli da će paušalni porez za 2015. godinu obračunavati retroaktivnom primenom nekog uputstva iz 2017. godine, jer će to cirkus napraviti. Takođe, ne znam ni šta Komora čeka, umesto ovime, bave se izborima, Zakonom o uslugama, pregovorima sa EU i notarima već godinu dana, sve jalove priče. Opet će da dogori do nokata pre neke reakcije.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Kad već spominjem maloletnike, prijavio sam se u četvrtak aks za kurs za maloletnike.

 

Imao sam bliski susret sa maloletničkim postupkom, pa aj da imam.

 

Kazu mi, posaljite mejl. A mejl je a.k.srbije@gmail.com

 

Uredno ima i avatar i uredno odgovaraju sa njega i potvrdjuju prijem.

 

Wtf.

Link to comment

sto je najgore, imaju 3 ili 4 razlicita a slicna gmail naloga. pazi kakva je zabuna nastala kada su slali obavestenja da je promenjen racun za uplatu clanarine i osiguranja. provalio sam da je sa nekog drugog slicnog emaila, da traze da se pare uplate na drugi racun, ali da ima isti logo. internet prevara 1/1. i zovem sekretaricu i ona mi kaze, ne, to je nas mail, sve je tacno.

 

blago receno zbun.

Link to comment
  • 2 months later...

I šta sad?

 

 

Београдски адвокати који су у суботу гласали на изборној скупштини Адвокатске коморе Београда, њих више од пет стотина, изабрали су Југослава Тинтора за новог председника.

Од укупно 512 адвоката који су учествовали у избору, за Тинтора је гласало њих 225, док су се иза њега, по броју освојених гласова, нашли Горан Нинић (171 глас), Зора Добричанин Никодиновић (112) и Мира Мосуровић (4). За потпредседника Коморе изабран је Вељко Делибашић.

Осим председника и потпредседника, престонички адвокати бирали су и дисциплинског тужиоца и чланове органа Коморе.

Суботњу скупштину бојкотовали су актуелни председник АКБ-а Слободан Шошкић и чланови УО, наводећи да је она нелегална и нелегитимна. Они, наиме, тврде да је законито сазвана скупштина она коју су они заказали за 10. јун у „Центру Сава”.

 

https://aks.org.rs/aks/wp-content/uploads/2017/05/Zapisnik-izborne-komisije.pdf

Link to comment

 

Sad novi krug mrcvarenja po Upravnom i Ustavnom sudu, dok se boje ne rastope.

 

Mislim da je ovaj potez potpuno necelishodan, i da će samo doneti dodatne probleme. Kao da nije moglo da se sačeka do 10. juna i redovnih izbora, pa tamo da se uradi isto ovo. Da budem iskren, gadi mi se Šoškić i njegova ekipa, ali mi se ništa manje ne gade Tintor, Ninić, Zora i njihova ekipa, oni su skup podjednako vlastoljubivih oportunista. Ja nisam išao u subotu da glasam, iako mi je sugerisano da idem i glasam za Tintora i Delibašića, tj. dobio sam spisak za koga trebam da glasam, od predsednika AKB do delegata u Skupštini AKS. Nemam nameru da idem ni na Šoškićeve izbore, svakako neću biti pion u njihovoj borbi za moć.

 

EDIT: Zaboravih da napomenem, da sada definitivno imamo tri struje u advokatskoj komori - Tintorovu, Šoškićevu i pokret Bolja advokatura (Gajić, Todorović), jer su ovi poslednji bili protiv ovakvih izbora u komori, a svakako nisu Šoškićevi prijatelji.

Edited by Ayatollah
Link to comment

Bombarduju mi mejl od jutros.

Nisam ni ja išao u subotu, 10. juna ću verovatno otići.

 

Jel' ovim govnima ?

 

 

ОТВОРЕНА ПОРУКА
колегама адвокатима у борби за опстанак
 
 
Адвокати добар дан, добро вече и за сутра добро јутро!
АДВОКАТИ НИСУ ОВЦЕ
АДВОКАТИ ЧИТАЈУ ЊЕГОША
АДВОКАТИ ЋЕ ГЛАСАТИ 10. ЈУНА 2017. ГОДИНЕ
Адвокати се противе коришћењу њихових активних и пасивних права гласања од стране нелегалног скупа који ће се одржати 13. маја 2017. године
АДВОКАТИ СУ СВЕТСКА ЕЛИТА, а елита зна шта треба и шта може ...
 
Адвокати - ЖИВЕЛА НЕЗАВИСНА И СЛОБОДНА АДВОКАТУРА ДО ПОБЕДЕ!!!

 

 
Link to comment

Иначе, стигло са мејла a.k.beograda011@gmail.com

 

Изгледа ми да су у коморама изгубили лозинку за мејл па отварају гмаилове.

 

На обуку за лиценцу за малолетнике сам се пријављивао на a.k.srbije@gmail.com, мада им на сајту стоји office@aks.org.rs,

 

Памфлете сам добијао и са adv.komora.beograda1@gmail.com

 

шошкић и његови органи шаљу са advokatska.komora.beograda1@gmail.com

 

па јбт

Link to comment

Pa sad može da troluje ko hoće. Prekopiraš kontakte iz tih cirkularnih mejlova (jer ih carevi stavljaju u To, a ne u Bcc), otvoriš adresu na gmail-u, yahoo-u, hotmail-u, itd. u varijaciji formata adv*kom*beo*@štagod, i udri me do zore.

 

AKB je sramota za advokaturu.

Link to comment

AKB je sramota za zdrav razum. Ja sam se ziv isprepadao da nije neki phishing u pitanju kad su mi poslali mail sa novim racunom za clanarinu.  Zvao ih da proverim. Idioti, koliko kosta mail server na godisnjem nivou? 300 evra?

Link to comment

Мени диктирали преко телефона број за уплату уписнине.Па сам проверавао на нбс да није шошкићев број рачуна. 

 

Баш је зезнуто променити текст на сајту...

Link to comment

nego, pravno pitanje.

 

kako advokatska komora moze ponistiti odluku izborne komisije nelegalne skupstine?

 

zar nije prava formulacija: utvrdjuje se nistavost a ne ponistava se kako stoji u resenju?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...