Jump to content
IGNORED

formalno oblačenje


kgmr

Recommended Posts

Djilas je u kampanji predlozio da se uvedu iniforme za osnovnu i seednju skolu. Iako prezieem formalno oblacenje one karirane suknjice bi podrzao.

Link to comment
  • Replies 671
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • trustno1

    81

  • ToniAdams

    54

  • kgmr

    42

  • gospa buba

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

Evo jedne moje haljine za takve (neletnje) formalne prilike. To je "suit dress", znači materijal je neki kao za formalna odela. Inače dosta je svetlija siva uživo.

 

ted-baker-grey-talled-tonic-suit-dress-p

Link to comment

što se mau ljuti :(

inače, meni je claire underwood pojam dobro obučene žene u tom formalnom spektru.

(njen izbor za veslo i trčanje mi je manje uspešan, s druge strane)

 

edit > kupila sam ovu sad skoro, moralo se <_<

Edited by gagorder
Link to comment

Djilas je u kampanji predlozio da se uvedu iniforme za osnovnu i seednju skolu. Iako prezieem formalno oblacenje one karirane suknjice bi podrzao.

 neiskusno. decje uniforme postoje da bi roditelji i deca spavali pola sata duze ujutro i da se ne bi svadjali od zore te da im dan pocne opustenije i bolje.

 

neuniformisano dete se presvlaci 26 puta, zatim kad se napokon seti sta zeli da obuce ispostavi se da je to sto zeli da obuce jal na pranju jal na susilu, onda malo histerise oko toga, onda odluci da ide u supermen kostimu pa nastupi svadja oko toga, zatim jede dorucak duplo duze kroz suze jer mu je postalo jasno da ne moze ici kao supermen i tako.... uniformisano dete ustane, obavi kupatilo, obuce se, doruckuje i na vrata.

Link to comment

 neiskusno. decje uniforme postoje da bi roditelji i deca spavali pola sata duze ujutro i da se ne bi svadjali od zore te da im dan pocne opustenije i bolje.

 

neuniformisano dete se presvlaci 26 puta, zatim kad se napokon seti sta zeli da obuce ispostavi se da je to sto zeli da obuce jal na pranju jal na susilu, onda malo histerise oko toga, onda odluci da ide u supermen kostimu pa nastupi svadja oko toga, zatim jede dorucak duplo duze kroz suze jer mu je postalo jasno da ne moze ici kao supermen i tako.... uniformisano dete ustane, obavi kupatilo, obuce se, doruckuje i na vrata.

usiljenim maršom! 

 

ali super je opis jutarnje procedure :D. i moram da priznam da nisam mnogo gadljiva na ideju uniformi u školi, čak ne znam ni zašto. 

 

gag, stvarno je lepa. 

Link to comment

više bi bilo pitanje šta biste kao gosti oblačili na venčanje, ako su mladenci formalne provinijencije?

 

ja lepo pozovem pa pitam sta se ocekuje. vencanje je njihovo, njihovo je i da odluce sta zele.

Link to comment

što se mau ljuti :(

inače, meni je claire underwood pojam dobro obučene žene u tom formalnom spektru

 

edit > kupila sam ovu sad skoro, moralo se <_<

Thumbs up za claire !

 

Inače i ja kupila istu malu, crnu, mango pre par godina za odbranu doktorata. Posle shvatila da mi nije prijatno da branim u uskoj (?!) haljini, te obukoh pantalone i neku bluzicu...

 

I jos.... majci mi neshvatljivo da u 30. nemam ni jedan sako, pa me naterala da pazarim 1. I počeh ja to ponekad da nosim... Naravno nikad uz formalne pantalone, uvek uz farmerke. Nikad uz potpeticu, uvek baletanke ili cizme. Neki komad nakita zanimljiv i tako... ide to dobro, drugi pohvalili a ja nedavno kupila i drugi sako.

Mama mi je so proud, bice od mene nešto! :D

Link to comment

edit > kupila sam ovu sad skoro, moralo se <_<

Ja sam se udala u ovoj, samo crvene boje i osecala sam se vrlo formalno  ^_^

 

Inace, do sad nisam imala prilike da radim poslove koji zahtevaju formalnu garderobu i sutra da treba da idem negde gde se to zahteva bila bih u gadnom problemu. Interesantno, u firmi se od muskih kolega ocekuje da o posetama biggianthead-ova nose odelo doka za zene ne postoji obaveza formalnog oblacenja cak ni u tim prilikama, mada ima vrlo malo zena u visem menadzmentu te se nisu zamarali njima. 

Link to comment

Sviđa mi se topic, bravo km :)

 

Kad sam bila mlađa, mogla sam da se provlačim u nehajnoj odeći jer mi je i šef bio takav da je kravatu nosio jednom godišnje. Osim, naravno, ako imamo nešto bitno™. Sad je nešto drugačije stanje jer sam em ja starija em sam valjda i sama shvatila da prosto ne ide da se leti nacrtam na poslu u teksas suknji, nekoj razdrljenoj majici i papučama.

Dnevni outfit mi je najčešće farmerke+cipele+majica/bluza+sako/džemperić preko. Cipele imam i na štiklu 5-7 i ravne. Kad imam nešto važno onda ne smem farmerke već oblačim najčešće crne ravne suknje ili A kroja i eleganci cipele a gore šta bilo, košulje ili bluzice neke + sako ako je hladno.

Uglavnom uvek stavim neke neobične minđuše da malo to "razbijem" kao i čarape sa nekim radom a ne klot crne. Nedavno sam počela da kupujem haljine tako da mi je to u suštini najlakše jer ne zahteva uparivanje. Kosom takođe iskačem iz formalnog, posebno otkad sam je skratila pa je nosim razbarušenu.

 

Ipak moram da priznam da mi je lepo kad vidim muškarca a još više ženu koja je na visini zadatka, kad prilike nalažu određeni outfit a osoba to ume da ispoštuje a ipak da zadrži neki lični pečat i da deluje prirodno.

Edited by Valkyrie
Link to comment

Dobro, ti si u svetu love a ja sam social science & humanities, kod nas ti zakrpe na laktovima vrede više od Armanija.

moji sakoi su uglavnom neki tvid i nosim ih u kombinaciji sa farmerkama. delujem ko retardirano dete andy cappa (da ne kazem drageca peha) & pokojnog tony benna.

 

u kanu, kada sam morao da nosim odelo, delovo sam ko clan olimpijskog komiteta bugarske. kultur-rasizam off.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

u da, zaboravila sam u uvodnom postu da navedem kanski festival kao uobičajenu priliku :P

 

ali eto ideje za temu! kakvu toaletu zamišljate za dodelu oskara i slično. to ću ovih dana da otvorim.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...