Jump to content
IGNORED

Naučna fantastika


Ajant23

Recommended Posts

Paklena pomorandža nije SF
Ne slažem se, s tim što mogu, ako hoćeš da editujem svoj prethodni post i izbacim Paklenu pomorandžu, samo da ne bi sada raspravljali o tome. Mnogo me više zanima ova problematika vezana za SF danas.
Link to comment
Ne slažem se, s tim što mogu, ako hoćeš da editujem svoj prethodni post i izbacim Paklenu pomorandžu, samo da ne bi sada raspravljali o tome. Mnogo me više zanima ova problematika vezana za SF danas.
? Nema potrebe...U redu je
Link to comment
? Nema potrebe...U redu je
Kako misliš - u redu je - ne slažeš se sa onim što sam napisao u postu (mimo Paklene)? Da li si gledao neki dobar sf u poslednje vreme? Ja slabije.
Link to comment
Kako misliš - u redu je - ne slažeš se sa onim što sam napisao u postu (mimo Paklene)? Da li si gledao neki dobar sf u poslednje vreme? Ja slabije.
Mislio sam da nema potrebe da edituješ (osim za paklenu sa ostalim napisanim se slažem)Poslednji koji je mogao biti dobar je Sunshine
Link to comment

Filmovi, reditelji... Odiseja, Kubrick; Blade Runner, ScottPeriodi, nove i stare verzije filmova, reprezenti određenih podneblja... Uglavnom starije verzije (recimo stari King Kong), a podneblja, najbolje nezemaljska (Planeta majmuna).Vrhovi i tipovi... Lični favoriti... Sve sto ima veze sa A. C. ClarkeomGde je poslednjih godina? U krizi. Realnost je postala suvise SF za dobro SF-a kao zanra. Kako je rekao pok. Clarke, svaka dovoljno razvijena tehnologija je nerazluciva od magije. U vreme kad se deca igraju iPhoneima na casovima ispod klupe, to je bas onako 1 opste mesto. Magija je tu...

Link to comment
Mislio sam da nema potrebe da edituješ (osim za paklenu sa ostalim napisanim se slažem)Poslednji koji je mogao biti dobar je Sunshine
Ah, nisam gledao nažalost. Ne znam, ja stalno nailazim na neke filmove koji mi se najavljuju kao SF, a ono nešto drugo. Matrix me je tako iznervirao...
Link to comment
Gde je poslednjih godina? U krizi. Realnost je postala suvise SF za dobro SF-a kao zanra. Kako je rekao pok. Clarke, svaka dovoljno razvijena tehnologija je nerazluciva od magije. U vreme kad se deca igraju iPhoneima na casovima ispod klupe, to je bas onako 1 opste mesto. Magija je tu...
Pa ne znam bas. Receno je vec da je problem SF-a sto se redovno nesto drugo slepa pod reklamom SF-a. To je i verovatno odgovor. SF se ne isplati investitorima jer zahteva relativno mislecu publiku. Bolje je kroz njega ubaciti akciju i tako prodati vise ulaznica.Mozda je taj povracaj na ulaganje jedan od problema zanra Edited by Hustler
Link to comment
Pa ne znam bas. Receno je vec da je problem SF-a sto se redovno nesto drugo slepa pod reklamom SF-a. To je i verovatno odgovor. SF se ne isplati investitorima jer zahteva relativno mislecu publiku. Bolje je kroz njega ubaciti akciju i tako prodati vise ulaznica.
Tu se slažem. Kao da je žanr ubijen prosto ekonomski. Blockbusteri su ga pojeli. Star Wars je bio prvi ugriz.
Link to comment

Pa, sad... ako se virne u sveznalicu WIKI, moze se primetiti da 90-te i 2000-te uopste ne zaostaju za prethodnim dekadama po produkciji SF filmova, vec naprotiv. Ok, postoji tu prigovor o procentu spram produkcije, ali nije da fale. Zanimljivo da je najmanje SF filmova snimljeno upravo 70-tih, koje su mal' te ne sinonim za ovaj zanr... Kao i pregledati sve te naslove - dobih zelju da pogledam biserje: Fire Maidens from Outer SpaceAttack of the Puppet People4D ManPanic in Year Zero!Robinson Crusoe on MarsSanta Claus Conquers the MartiansThe Astro-ZombiesThe Computer Wore Tennis Shoes ... :D Uzgred, da li je neko gledao dolenavedenog nasinca predstavnika:Atomic War Bride - Veljko Bulajic - Bata živojinović, Antun Vrdoljak :Flag of Serbia:Na sta to lici?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...