Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

prvo, 'stao mi mozak', kako se zove ona velika robna kuća za kućne ljubimce, na nbgu? hoćemo da kupimo kućicu za pse.drugo, treba mi stalak za amatersku kameru, ali da ne košta 5000 dindži. gde bi moglo to da se pronađe?

Link to comment

Hej, hvala leni i svima za savet oko pravljenja i kupovine sosa. Video sam u Višnjici da se prodaje, ali je cena 390 dinara, a nisam toliko navučen na ovaj proizvod da pristanem da me kradu.Znači, po svemu sudeći, ne gine mi odlazak na Kalinića, prioritetno po svežu baziliku, a možda i po utegljenu robu.Gde da kupim taj "pine nuts", oliti pinjole? Je li to neki popularan, dostupan proizvod, ili ga se može naći samo ako se ode direktno na plantažu negde u Italiji?

Link to comment

ja mislim da pinjola (ili bilombora) ima u merkatoru (bum otišla jednom tamo, so help me god!), bilo je u idei, ima i u maxiju u jovanovoj (to je sigurno). ne znam cenu, ali sećam se da smo kao klinci na moru vadili iz šišarki pinjole, tukli ih čekićem i vredno radili da bismo napunili teglicu time, koju bi kasnije izeli naši roditelji. danas isti zadatak ja dajem lokalnim klincima. :D@vasudeva: nisam prošla na kastingu :(

Edited by kingpoppins
Link to comment

Ma na stranu što je kupovni skuplji, nego kad probaš domaću varijantu,sve će ti se kazti,nego, pinjole (skuplja varjanta) možeš da nabaviš u prodavnicama zdrave hrane,i u svim bolje snabdevenim prodavnicama,pinjole možes da zameniš i bademima (jeftinija varijanta).

Link to comment

sta fali srpskim orasima umesto pinjola, i to onim sitnijim, suvljim - imaju bolju aromutakodje - ako nema bosiljka (znam da ima ali ako pitas debelu gocu babu zlikovca i one rospije oko nje, bices opeglan bez fajtanja:)), kupi lepo dobar persun.sve znaci kao u originalu, samo srpski orasi i srpski persun - nije isto ali ima neki sasvim fini smek i prolazi kao zamena.a moze i pola persun pola bosiljak ako te goca oplete.eto toliko u cilju zastite kucnog budzeta uzdrmanog svetskom monetarnom krizom.

Link to comment

inace su pinjole oko 2000-3000 din kilo kod nas - kupite u turskoj ako idete tamo, najjeftinije u ojropi vascelojbosiljak zapakovan u onom tanjuru od stiropora (Vitro proizvodjac) kosta oko 150 din za tih 100-nak grama.

Link to comment

Negde sam pročitala da su analizom pesto sosa više proizvodjača našli upravo peršun,a bosiljak se stvarno isplati zasaditi u saksiju još ako se dodje do semena neke redje vrste bosiljka,pun pogodak.

Link to comment
sta fali srpskim orasima umesto pinjola, i to onim sitnijim, suvljim - imaju bolju aromutakodje - ako nema bosiljka (znam da ima ali ako pitas debelu gocu babu zlikovca i one rospije oko nje, bices opeglan bez fajtanja:)), kupi lepo dobar persun.sve znaci kao u originalu, samo srpski orasi i srpski persun - nije isto ali ima neki sasvim fini smek i prolazi kao zamena.a moze i pola persun pola bosiljak ako te goca oplete.eto toliko u cilju zastite kucnog budzeta uzdrmanog svetskom monetarnom krizom.
Keva kad pravila stavljala pola orahe pola pinjole. To se ni ne primeti. A ovo za persun bih morao da probam.Evo malo finije varijante.I kad sam vec tu da pitam - gde ima na jednom mestu da se kupe kineski zacini, ulja i slicne zajebancije za kinesku hranu? Stapici included.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...