Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

ovako kuvane su ko neki griz, sutlijas, puding, mislim ne to, nego cetvrto u nizu kuvanih radosti iz detinjstva. svako je lepo na svoj nacin, i ladne i tople, i kuvane i natopljene. ima sutra da napravim domacu granolu, pa da mogu i da krckam na suvo. 

 

da, i ja volim i kuvano zrnevlje zobi, host ostavio pre par godina recept za kuvanje, tu sam naucila, i bas volim, i onu slinavu vodu volim, al ne setim se na vreme...

 

koliko konja na forumu. cak i majo!  :fantom:

Link to comment

 

da, i ja volim i kuvano zrnevlje zobi, host ostavio pre par godina recept za kuvanje, tu sam naucila, i bas volim, i onu slinavu vodu volim, al ne setim se na vreme...

 

 

 

 

'el moze za nas ostale recept, da ne bunarimo?

 

 

jedem ih potopljene u mleku sa cimetom.

uveče ih potopim budu taman fine za doručak.

jedino što posle dva sata ogladnim ko vuk.

zato ja dodajem maline, borovnice, i obavezno nesto od orasastog: lesnike, bademe, orahe... a kad su malo tostirani u rerni sve bude jos bolje!

Link to comment

moze da poveca i kolcinu samih ovsenih. meni je u glavi blok na 4 kasike pahuljica. kako sam to izabrala, zasto ne stavm vise kad sam gladna, nemam pojma :)

 

 

 
'el moze za nas ostale recept, da ne bunarimo?

 zato ja dodajem maline, borovnice, i obavezno nesto od orasastog: lesnike, bademe, orahe... a kad su malo tostirani u rerni sve bude jos bolje!

 

 

ma to je taj tvoj recept, serpa, naliti vodom jedan prst iznad, kad provri nek se krcka 10 minuta na tihoj vatri, iskljuciti, ostaviti poklopljeno preko noci. al do tad nisam znala sta bih se zrnom, mislila sam da mi trebaju ekspres lonac i varteks cebe da bih ga skuvala. zobena zrna (koliko mi je tek trebalo da shvatim da se to zove zobena kasa) su najukusnija od svega i super mi je sto moz da stoji 7 dana u frizideru.  

Link to comment

Ja kad izbacim veceru automatski mi se pojavi u repertoaru predorucak nedje oko ponoci. Ako ne ispostujem satnicu ne gine mi sanovnik sa: " Sidji do reke, veceras je i sarma topla".

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...