Jump to content
IGNORED

Sta se jede po Kini


banecare1

Recommended Posts

  • 2 months later...

moj posao je nauciti kineze da jedu nove proizvode za koje mi proizvodimo sirovine u rusiji. to je tezak, ali interesantan proces. prvo moras da nadjes kineske distributere prehrambenih sirovina i zainteresujes ih svojim sirovinama za nove proizvode. posle oni uz nasu tehnolosku podrsku treba da zainterusju svoje klijente (lokalne fabrike hrane). dalje sa tim fabrikama sa rade prezentacije, testovi, posete rusiji da vide trziste, proizvodnju u ruskim fabriikama, itd. posle sve toga ako je sve kako valja kineska fabrija krece sa proizvodnjom i plasmanom novog proizvoda na trziste.

 

sto se tice ruskih proizvoda u kini ovo je moja ideja i mi smo jedini koji smo uspeli da izbacimo nove proizvode na taj nacin. niko iz drugih ruskh firmi nema resurse iskustvo kao mi u kini za slican posao. moja firma se trudi da uradi slicne stvari u americi, evropi i inidiji, ali nista za sada. kada imam problem sa centralom oko kine  ja im kratko i bez vazilina objasnim da je problem u menadzmentu na tim trzistima :D

 

za sada je cca 50 fabrika izbacilo nove proizvode sa nama, uglavnom proizvodi iz mleka, ali ima tu i konditerskih, mesnih proizvoda, sladoleda. za mlecne proizvode cemo sledece godine preci cifru od milijarde bocica prozivedenih na nasim recepturama i sa nasim sirovinama. 

 

sve ovo pisem da bude jasniji sledeci post, jer tema je "sta se jede po kini", a post je vise na temu "sta se novo jede po kini"

 

inace, sastanci kada se rade preentacije novih proizvoda izgledaju slicno kao ovaj video sa simpaticnim italijanima - pis zivi, sa kinezima je jos urnebesnije. ako nadjem vremena mozda uradimo seriju slicnih video priloga sa kinezima. 

 

http://www.youtube.com/watch?v=uz5_RvrOqoQ

Link to comment

kupise kinezi novu opremu i krecu u proizvodnju ovoga: 

eee649533aace1e546ecaf987bc4668d.jpg

 

za pocetak 2-3 miliona komada mesecno. to je tvorozni desert - сырок (tvorog je svapski sir)

 

ja imam tri proizvoda koja sam fiksirao da moraju da krenu u kini. ovo je prvi koji smo gurali od 2014, mislim da smo tonu uzoraka davali na degustaciju dok nismo naleteli na pravog klijenta. kada izadje prvi sirok ima da odvedem kineze u ruski restoran u pekingu i napicemo se kao guzice. 

 

za sada samo rad, evo sastanka na fabrici br.4 na kojem smo celi dan objasnjavali sve moguce i nemoguce detalje tehnologije proizvodnje. kinezi carevi su napravili sami opremu, ali ne znaju kako se proizvodi. 

 

2017-07-22_12-02-25.jpg

 

ovo je deo pogona. sreca pa je samo 30km od naseg ofisa. 

 

2017-07-20_11-27-22.jpg

 

sledece nedelje vodimo neke druge kineze u moskvu sa istim ciljem. mala zackoljica je sto uz distributera i dva klijenta ide el presidente vel'ke fabrike sa nama. on je odlucio da povede zenu, svekrvu i troje dece. moji su svakako pod stresom kada dolazimo, jer ja dogovorim sa kinezima termine i jadnim rusima samo saopstim kada i ekipu koja dolazi, ali nije bilo slucaja sa dolsakom turista pa jos svekrva, razmazena deca i zena rospija. ne znam kako da im saopstim, ali sta da radim sada, ne mozemo ljututi gospodina precednika

Edited by banecare1
Link to comment

[emoji38]

Mozda predsednik ranije putovao sam pa skretao sa pravog puta i sada zena odlucila da nema vise vrdanja.

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Edited by Moća
Link to comment

jeste, u pravu si

 

ja muku mucim sa tim rodbinskim titulama i glavnim gradovima baltickih zemalja. nema sanse da povezem dobro latviju, litvaniju i estoniju sa viljnusom, rigom i talinom

 

predsednik je cudan malo. siguran sam da ce sa zenom biti sou. on nas je vodio na veceru u sivoj trenerci i obicnoj beloj majici sa kratkim rukavima. interesantan detalj je bio grb na majici - neka gigantska pcela o 800-1000g, nemam foto na zalost. 

Link to comment
  • 1 month later...

danas su me opasno naljutili (u sichuanskom)  :D

 

krv i neke unutrice nisam smeo da pitam cije

 

2017-08-30_18-52-23.jpg

 

fermentisani tofu (malo smrdi, mnogo manje od stinky tofu)

 

2017-08-30_18-52-27.jpg

 

riba u ulju (papricice i sichuan pepper se podrazumevaju)

 

2017-08-30_19-05-10.jpg

 

piletina na kosti (najmanje piletine od svih sastojaka)

 

2017-08-30_19-10-07.jpg

 

ako (da izvinete) prdnem ima da poletim

Link to comment
  • 2 weeks later...

Mali offtopic:

Bane, kako je prošla poseta Moskvi sa taštom i troje dece? (Ne tvojom, predsednikovom :))

 

na kraju su bile dve zene i troje dece od clanova porodica. dosta se radilo, ali je bilo i lumpovanja. zene su bile u fazonu, manite nas istorijskih spomenika dajte shopping samo. kinezi kupuju jantar kao blesavi, mislim da su ostavili novca za jedno novo auto srednje klase samo na ukrase. dobro je bilo, mi smo vec dva puta kod njih bili da doteramo neke proizvode. 

 

u nedelju opet palim sa klijentima u moskvu, ovaj put sladoledzije komada 14

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...