Jump to content
IGNORED

Prsti, prsti bela staza!


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

Gledali smo neke likove kako su se pola dana pentrali da bi se jednom spustili :Hail:
evo jedne fotke sa pohoda na Durmitorski glecer u sred jula :D ...boles!pohodnaglecer005ud8.jpg
cini mi se da je to prejebavanje bord/skije mnogo jaka stvar.
ma, ja bi njih u rezervate...preorase sve zivo. pokupiti im opremu i zene, a njih drzati podalje od staza :D
Link to comment
evo jedne fotke sa pohoda na Durmitorski glecer u sred jula :D ...boles!
Ovaj lik u centru mi neverovatno lici na nekog Nikolu iz Zemuna sto sam ga znao, a sto ima kucu na Zabljaku. Jesam li u pravu ili se radi o psiholoskom samoubedjivanju kombinovanom sa mutnjikavom fotkom?
Link to comment

DV, da vas pozdravim, pa ću sutra nešto da napišem a pre svega da pohvalim(o) VZ, dobro je što si se setio da otvoriš ovaj topic.Skijaš rekreativac, u vreme kad sam živeo u YU je skijanje bilo malo žešće nego danas, znači nešto malo Slovenije, (Kranjska Gora) i to je. A onda sam, kad sam otišao napolje otkrio Italiju. Nema boljeg skijanja u Evropi od Dolomita, to je nešto fenomenalno. Pre svega klima, pa neverovatni pejzaži, 1A infrastruktura, moderne žičare, topovi, snowcati, restorani itd, itd, itd. 1200km pista i 450 žičara na jedan ski pas koji kupiš iz fotelje od kuće. Fantastično. Ja provedem dve do tri nedelje godišnje u Dolomitima (eventualno nedelju u Lombardiji), plus skoro svaki slobodan vikend na češkim planinama (žao mi skija pa ne idem više kao pre svaki vikend), plus neki produženi vikend pre ili posle sezone. U oktobru smo bili već na 4 dana na M?lltalu u Austriji, opširnije drugi put.Sutra više o centrima, nešto o opremi, jedino što me ovde užasno nervira je što nema mesta za slike.Pozzzz, AA

Link to comment

hvala Alberto, pominjao sam te tamo kao jednog od gurua za zabarijanu. ove godine cu i da overim Dolomite...a kolenca definitivno zagrevam na Jahorini. daj te fotke, ja imam tu ruznu naviku da ne nosim fotoaparat na sneg. mozda i zato sto nemam fotoaparat <_<

Ovaj lik u centru mi neverovatno lici na nekog Nikolu iz Zemuna sto sam ga znao, a sto ima kucu na Zabljaku. Jesam li u pravu ili se radi o psiholoskom samoubedjivanju kombinovanom sa mutnjikavom fotkom?
mislim da jeste taj munze...jbg ovo je 2006, a kroz Manijake je prosla hiljada ljudi sigurno, ja znam ove veterane, matorce..."vrsnjake" :( ljudi, sta vozite?ja sam do predprosle godine rentao i pozajmljivao skije, a onda resio da uzmem prve svoje. na Elanu sam proskijao, Elan sam i uzeo - Speedwave 14tica. utisci su dobri ali sam iz ove perspektive zakljucio da sam mogao i jeftinije da prodjem...pre svega kupujuci neki Magfire npr. ..ove moje su za uredjene staze only, a ove druge bi pruzile priliku i da skijam na stazama na Balkanu :D ...skija je rekreativna, full carving, za malo tvrdju voznju (prilicno je ostra za netakmicarsku skiju). opet prasta dosta i ja je vozim bukvalno iz kanca na sneg... vez je Tirolijin, sklopljen i brendiran u Elanu (ELD12), ali dobar austrijski vez...u onom njihovom "Fusion" (plovecem) sistemu
Link to comment
Nema boljeg skijanja u Evropi od Dolomita, to je nešto fenomenalno. Pre svega klima, pa neverovatni pejzaži, 1A infrastruktura, moderne žičare, topovi, snowcati, restorani itd, itd, itd. 1200km pista i 450 žičara na jedan ski pas koji kupiš iz fotelje od kuće. Fantastično.
Kol`ko para treba za to zadovljstvo.I da, je l` bio neko u Slovachkoj?
Link to comment

Ciao, na slike morate malo da sačekate, u drugom su kompu, a moram da ih sredim za upload preko Flickra ili tako nečega jer su velike, 2 do 3 Mega. A i to mi ide na živce....Dakle, pre 3 nedelje M?lltaler Gletscher u Koruškoj, par lepih staza, sigurno kad sve radi je lepo. Mi kad smo bili, pre 3 nedelje, na 4 dana, radile su tri žičare na stazi, ukupno je bilo otvoreno 9km od 50km, puno skijaških timova na treninzima, ali opet OK. U to vreme je u Austriji bilo svega 5 mesta gde se moglo skijati, što da ne, lepo je da se proba. Skijalo se od 3150 do cca 2600mnm. Dole u dolini crveno i žuto, a bogami i dosta zelenog lišća na drveću, a gore sneg. Na žalost, Austrijsko vreme nije izneverilo, treći dan se pokvarilo onako, normalno, samo nije bilo sunca i počelo je da duva, a četvrti dan nismo ni uzeli skije, samo smo se izvezli na gore, vidljivost od 5 do 25m, a u jednom trenutku sam mislio da će mi vetar oduvati ćerku u dolinu.Povratak kući OK, na autoputu do Salzburga ograničenje 100, od Salzburga do Linza jedna strana raskopana u dužini 20km, a iz Linza prema Češkoj imaš 20km autoputa i gotovo. 550km = 8h, jeza.Inače, što se tiče opreme, imam saso mange stvari za skijanje. Skije, godinama Atomic, nekad davno Elani, trenutno imam 2 para, Atomic Supercross SX9, model 2006, sasvim solidna (u stvari vrlo dobra) cross skija, pre svega za ispeglanu staz, ali dobro drži i na svežem snegu koji ne stignu preko noći da ispeglaju, ili kad je mekan/vlažan sneg a puno ljudi, pa se popodne naprave gomile - mulde. Ako ideš malo i izvan staze (što ja ne volim, somot je zakon), podrži te. Drugi par sam kupio pre par dana, nisam mogao da odolim, Atomic Supercross SX11, model 2009, vezovi Atomic Neox, mogao sam da kupim prošlogodišnji model i da uštedim, ali nisam hteo. Ove 11 će samo na Alpe, a SX9 za po Češkoj. žao mi je da ih prodam, mnogo lepo sam se na njima vozio, a svejedno bih dobio neku bedu za njih, max 100EUR, ako i toliko. Radije ću da ih ostavim za drljanje po kamenju.

Link to comment
Kol`ko para treba za to zadovljstvo.I da, je l` bio neko u Slovachkoj?
6 dana nešto preko 200EURvidi ovdeSlovačka je preinvestirana u poslednjih par godina, uradjena je izvanredna skijaška infrastruktura, ali planine su uvek iste. Pare ne mogu da produže stazu, ni da povećaju planinu. Cene skoro evropske, puno Rusa, gužve. Moji drugovi Slovaci idu na skijanje u Alpe, a kod kuće ponekad za vikend, jedan dan. Inače, Tatre su jako lepe i surove planine, dosta i opasne, svake godine se gine pod lavinama. Nestabilno vreme.
Link to comment

Gle, snijezi....al negde u Alpama... cool.gif Idem ove godine u Tri doline u Francusku po smesnoj ceni... Meni je to OK, nije neki komfor, ali nije ni lose. Otprilike studentska varijanta - apartmani, sam spremas klopu. Dobro je zezanje. Tako sam overio Devoluy, Marillevu, Madonnu, Passo Tonale...Iskreno, da nije takve opcije u vreme free ski weeka, ne verujem da bih ikada video prava evropska skijalista, nego bi mi Kop bio krajnji domet.Mislim, isplati se malo zrtvovati, put jeste da je naporan, ali skijanje......woooowProsle godine oprema konacno prema po mom ukusu - Volkl Allstar + Nordica GS 12. Mada je to predobro za rekreativca kao sto sam ja.Vasilij, dobre ti daske, bile su moj pik, al ispao je Volkl, a on je ipak Mercedes :Hail: . BTW, skijali smo zajedno 100%Poznato?brezovica102ti9.jpg

Edited by The Ghost
Link to comment

buuuu :( tinaaaaa :cry: zeliiiim je!!! (ja sam Igoru obecao plaketu za najbolju planinsku lazanju pri prvom sledecem odlasku)

Vasilij, dobre ti daske, bile su moj pik, al ispao je Volkl, a on je ipak Mercedes :Hail: . BTW, skijali smo zajedno 100%
da definitivno. vidim da je i tebe Pop proveo kroz njegove mantre i argumente :D ...vozio sam taj Volkl Allstar i jebu kevu daske ali su malo ostre za moj ukus. ja sam lenjstina, pola staze vozim slalom, pola samo spustim, krenem ostro, pa onda uzmem da zaobilazim hupsere...ove su mi do yaya, prastaju 90% gresaka. mada znaju da katapultiraju u dubokom snegu samo tako...Alberto, el ima neko vreme koje bi preporucio za Dolomite? ja sam cuo da guzve nisu do februara...
Link to comment

U pravu si, Volkl je malo zahtevnija skija, mada su rubnici tako dobri da prvi put u zivotu nemam problem sa ledom...Verujem da bi mi Speedwave ili Magfire mozda i bolje legao obzirom da valja polako u penzionerske vode. :rolleyes:Skijanje na Brezovici - nezaboravno.

Edited by The Ghost
Link to comment

moze - poredjenje ide ka slicnostima pre svega. obe su prave "skijaske" planine, tj za vreme stare juge, okupljele su prave zaljubljenike...dok su fenseri isli na Kopaonik, Bjelasnicu ili Kranjsku Goru (nista licno, Ascari). prilicno su gole planine (imaju puno vetra) i imaju slicnu visinu. zbog Olimpijade, Jahorina ima bolju infrastrukturu (mada je to sad bas zastarelo) i vise staza, a Breza vise dana pod snegom (zato sto je deo Sarskog venca, i ima veliki deo okrenut ka severu). Breza pritom ima najduzu i verovatno najbrzu (spust) stazu, tzv Lavlja vrata, na Balkanu. mislim preko 3km kad se izveze do kraja. takodje, ima i ta Livada...neopisiv plato, dugacak je oko 700m, "crven" po tezini, rekao bih (tamo nema klasifikacije staza, samo cisto ludilo), pa se onda skuplja u jedan gotivan levak. e sad, to ne bi bilo nista znacajno da staza (citaj: plato) nije siroka oko 300m(!) i na njoj mozes da naravis jedno 3km voznje vozeci kose smukove....inace, mi smo jednom skijali za 1. maj na Livadi. u sorcevima :D okrenuli jagu (sharsko sportsko jagnje, za zivota se nije spustilo ispod 1000m nmv, slicnije jaguaru nego jagnjetu) dole na baznoj stanici (1300m), stavili opremu (sunce sija, trava raste, kratki rukavi), da bi vec na medjustanici (1600m) krenula magla i skochopizd, a odmah za tim i suznezica (1.maj!). kad smo dosli gore na vrh, vec smo bili prilicno smrznuti (noge drvene) i spustili bi celu stazu momentalno da nije bilo opasnosti od padova (gola kolena na ledenu sneznu pokoricu... :wacko: ) sto se par puta i desilo... ja sam resio da zrtvujem bubrege i besiku na ustrb povratka u komadu. ...bilo kako bilo, nevidjena planina!Breza ima i par bas extreem staza, pre svega Orlovo gnezdo i Tepsiju (tu su neki prijatelji, rodjeni dole, pravili brzinske rekorde...KFOR je ostavio neke radare i opremu za takmicenja, i merili su sebi po 90-100km/h...uzas, kako to izgleda). Manijaci naravno ne bi bili manijaci da nisu odvaljivali lavine onim topovskim udarima i sl. nacicu neke slike pa okaciti...socijalni zivot na Brezi se odvija pre svega u Tini (slika gore), dok na Jahorini ima gomila mesta. generalno, Jahorina je daleko razvijenija, a Breza ruralnija. posle bombardovanja, na Brezi su redovne i restrikcije struje kao i ogranicenja rada zica i ratraka zbog nedostatka mazuta/goriva, pa ti je porebna veca grupa da bi skijao kad i gde hoces. ipak, kad imas grupu, sve je moguce. vec sam pisao o nocnoj voznji ratracima na vrh i spust pod reflektorima, a gledao sam i norveske komandose kako iskacu iz helisa sa skijama...vezba na samom vrhu. showtime!sada se skija uglavnom vikendima (ako nema neke ekskurzije preko nedelje), kada iz Urosevca i Pristine dolaze uglavnom :s_a::s_a::s_a: ...necu komentarisati kako to izgleda, da ne bih ispao :s_c:

Link to comment

Eto, ne moram da se mucim.... cool.gif Pored ovoga sto je napisano...mi smo bili prva grupa iz Srbije koja je skijala na Brezi posle bombardovanja. A meni se cini da sam bio i u poslednjoj pre rata...Bilo je nekako nestvarno, mislim, poseta Gracanici, autobusom sa BG tablama kroz Pristinu... pa skijanje sa Albancima...najveca kolicina snega koju sam video.Ima neke magije u toj ruralnosti i divljini kakvu nisam doziveo nigde. Zbog restrikcije, nije bilo stalno struje po sobama (u ostalim delovima hotela jeste na agregat) pa smo zaduzili svece, sto nas je sokiralo u pocetku, ali kasnije mi je to bilo tako simpaticno. Bukvalno, uticalo je da se mnogo vise druzimo, da se zajebavamo i provodimo vreme u piceriji Tina, gde je lokalna super ekipa Igor, Vrag, Meda i ostali stvarno dala sve od sebe...Prava porodicna atmosfera.Vasilij je sto se skijanja tice sve objasniotm, ta planina ima veliki potencijal...i ono sto se meni svidja, da tamo ne dolaze sminkeri. Da ne govorim kako ta ekipa gore skija. Oni su bukvalno odrasli na skijama, znaci ubijaju...

Edited by The Ghost
Link to comment

fala na analizi, na osnovu koje mogu da kazzem da shto se mene i ove sezone tiche JAHorina it iiiiz.eventualno vikend na kopanju (nevoljno i po nagovoru :D)ali obzirom da sam proshlu sezonu na suvom ostao , ne chudi me nocjashnji san :D .. mmmm fresh powder !!

Link to comment
fala na analizi, na osnovu koje mogu da kazzem da shto se mene i ove sezone tiche JAHorina it iiiiz.eventualno vikend na kopanju (nevoljno i po nagovoru :D)
Ovako ja skoro svake zime.Inace, prijavio bih se kao jos 1 vozac Folksvagen skija. Volem ih. :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...