Jump to content
IGNORED

Njujork for beginners


Khalid al-Muwalid

Recommended Posts

evo za ovog sto nam je zbrisao. rekose mi neki ljudi za vikend, a ja juce overila. madjarski restoran na upper east side. cene bas nisu niske, ali je klopa mnogo dobra i cela kafana super mirise :Dsa druge strane ulice je neka crnogorska picerija, cuje se u celom bloku :lol:

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paculla

    43

  • fonTelefon

    26

  • kobac

    24

  • jms_uk

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Century 21 je malo digao cene od kad je poceo da se gradi ovaj novi WTC. Moja preporuka: Union Sqr. Ima onaj Magacin (da me ubijete ne mogu se setiti zenskog imena ciji je to "celer" (u nazivu mesta). Obuce ima za budzasto, mada je i konfekcija jaka. Pored ima i Forever21, unutra gomila afroamerikanki i hispanki koje slobodno probaju ves... :unsure: ...zaneh se malo. Ima i dobar Footlocker, HM, i jos par prodavnica... To je sve u 30i nekoj ulici, tj poslednjoj ulici "na dole", sa kojom se granici Union. Preko puta sahista :) Za klopu Queens, generalno. Npr "Q" na Forest Hilsu.. Nije "Q" za Queens, nego za Q-a iz 007. Inventivna hrana...bazirana na Tajlandskoj. Ako bas imas potrebu da pretovaris na Menhetnu, Meat Place (recimo 60 i neka i sedma/osma), malo ispod parka. Bifteci, rebarca, sve i svasta...spremaju pred tobom, skidas dobre fore, a likovi su stending komedijasi...sve dok ne dodje racun :( ...tad nastupa tragedija umesto komedije. Ma nisi turista da jedes po restoranima, jedi na ulici! ...i uzivaj u Njuci :)

Edited by Vasilij Zajcev
Link to comment
Moja preporuka: Union Sqr. Ima onaj Magacin (da me ubijete ne mogu se setiti zenskog imena ciji je to "celer" (u nazivu mesta). Obuce ima za budzasto, mada je i konfekcija jaka. Pored ima i Forever21, unutra gomila afroamerikanki i hispanki koje slobodno probaju ves... :unsure: ...zaneh se malo.
a odmah u nastavku Whole Foods :D
Link to comment
Ma nisi turista da jedes po restoranima, jedi na ulici! ...i uzivaj u Njuci :)
eh, pa nemoj tako, ne jedu samo turisti po restoranima :D turisti jedu po midtown, tu gde su im hoteli... restorana po njuci ima vise neg' turista :lol: narocito uptown. na ues jedva nadjes ulicnu hranu, mozda malo oko 86e.
Link to comment

ovo ono, upper east side, keri bredso i to...krecem se izmedju 80te i 110te, nista zapadnije od Seste :) ...ja sam imao nekog leradi malo vise gore - majstor radi kao home delivery kurir u nekoj piceriji i moras da mu narucis klopu ako hoces da ti stigne dza, moras da narucis i krku..."lepo i korisno", sto rekli! tako da sam ja hasao na ulici uvek :)

Link to comment
  • 1 month later...

Klopa: Fast food - China town express (34th između 7. i 8. av)Restoran - Carmine's (2450 Broadway) ako se ne varam to ti je oko 90e uliceOdeća: Macy's i okolinaMuzeji: Metropoliten i Natural HistoryObavezno West Village i SohoObavezno da posetiš opservatoriju i ako imaju neku projekciju da gledaš bez obzira što košta 30$. Imaju salu u kojoj se film o svemiru pokazuje preko celog plafona. Pre 8 godina su imali sjajan film o nastanku svemira.Idi jedno jutro u Brooklyn Heights i baci pogled na Manhattan.Ovo je ok za početak. :)

Edited by eraserhead
Link to comment
Natural History
natural history -- ako neko dolazi turisticki u nyc, moze da preskoci ovaj muzej. potavke sa prepariranim zvotinjama su grozne, delovi o svemiru banalni... jedino je zgrada prelepa. ovo je definitivno mesto na koje treba povesti decu, moze dosta da se nauci, ali je mene skoro sve smorilo. jedino mi je bilo super da vidim lucy :Dza momu treba imati puno vremena, pa ako ste u zurbi, neue galerie je super stvar. malo, ali lepo, nema puno guzve. Edited by paculla
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...