Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

James, pitanjce. mozda je vec bilo. zasto je dupla karta (sa presedanjem) skuplja nego dve single? istina u pitanju su letovi dve kompanije (Alitalia i AS) i razlika u ceni mi je ispala 30€ Jel se to naplacuje tranzit (oko dva sata lufta).

 

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

 

Ne naplacuje se tranzit [obicno je to upravo jeftinije jer ne placas polazne takse na drugom aerodromu], ali ne mozes da ih poredis jer su u pitanju, ne samo dve avio kompanije nego i, dva odvojena trzista.

Link to comment

Da, cudno mi je bilo kad sam video pa sam cudeci se uzeo odvojene karte. kazes odvojena trzista ali saradjuju i prodaju karte svako "za sebe" ali malim slovima "oprated by Alitalia" ili Italijani "operated by AS". u datom slucaju Alitalija ni ne prodaje karte za taj dan, ne znam zasto... nisam se setio nazvati ih da pitam i postavim im dilemu ????

 

Znaci uzimaju i procenat jedni od drugih kad ovi drugi prodaju njihove letove?

 

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

Da, cudno mi je bilo kad sam video pa sam cudeci se uzeo odvojene karte. kazes odvojena trzista ali saradjuju i prodaju karte svako "za sebe" ali malim slovima "oprated by Alitalia" ili Italijani "operated by AS". u datom slucaju Alitalija ni ne prodaje karte za taj dan, ne znam zasto... nisam se setio nazvati ih da pitam i postavim im dilemu

 

Znaci uzimaju i procenat jedni od drugih kad ovi drugi prodaju njihove letove?

 

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Ti baš voliš da živiš opasno. Pazi smrtonosnu kombinaciju dve avio-kompanije Alitalia i AirSerbia. :lolol:

Link to comment
Ovo bi moglo i na hejt: u beskonocanoj trci do dna, United Airlines je uspio da ga skoro dotakne.

 

Kupio danas karte za neke domace letove preko firminog travel portala i krenuo da izabiram sjedista, let po let. Zavrsio sa izborom, ali ne mogu da sacuvam izbor. Odem na Unitedov sajt da vidim sta je u pitanja, kad ono: "You purchased Basic Economy fares" i ne mogu da izabirem sjedista. I jos pun kofer nekih drugih restrikcija. Ne pomaze mi ni Elite status, a ne mogu ni da doplatim pa da izaberem sjedista.

 

E, pa da vam majku lopovsku jebem.   :mad:   Hajde da je to bilo ocito (ili barem sitnim slovima naznaceno kod bukiranja), pa i nekako. Nego ovako su prakticno od firme napravili low-cost prevoznika na kvarnjaka. I sad je najniza klasa kabine podijeljena na tri dijela; Economy Plus, Stadnard i Basic Economy. Sta je sledece - stajanje kao u gradskom busu?

 

I sad ima da se klackam do Kalifornije i nazad pored WC-a, u srednjem sjedistu izmedju vjerovatno pregojaznih putnika. Nadam se da ce barem biti big mammas, a ne big bubbas.  

Link to comment

 

Ovo bi moglo i na hejt: u beskonocanoj trci do dna, United Airlines je uspio da ga skoro dotakne.
 
Kupio danas karte za neke domace letove preko firminog travel portala i krenuo da izabiram sjedista, let po let. Zavrsio sa izborom, ali ne mogu da sacuvam izbor. Odem na Unitedov sajt da vidim sta je u pitanja, kad ono: "You purchased Basic Economy fares" i ne mogu da izabirem sjedista. I jos pun kofer nekih drugih restrikcija. Ne pomaze mi ni Elite status, a ne mogu ni da doplatim pa da izaberem sjedista.
 
E, pa da vam majku lopovsku jebem.   :mad:   Hajde da je to bilo ocito (ili barem sitnim slovima naznaceno kod bukiranja), pa i nekako. Nego ovako su prakticno od firme napravili low-cost prevoznika na kvarnjaka. I sad je najniza klasa kabine podijeljena na tri dijela; Economy Plus, Stadnard i Basic Economy. Sta je sledece - stajanje kao u gradskom busu?
 
I sad ima da se klackam do Kalifornije i nazad pored WC-a, u srednjem sjedistu izmedju vjerovatno pregojaznih putnika. Nadam se da ce barem biti big mammas, a ne big bubbas.  

 

 

To moras da se zalis firmi [nom travel portalu], sto nisu blokirali Basic fare [bucket] - to postoji vec duze vreme.

 

Kad bukiras direktno kod UA, vidi se da je ta klasa u pitanju.

 

Nije samo United, isto su uveli i Delta i American.

Link to comment

Ha, nisam znao!

 

Mada evo prije par minuta me zovu iz putnicke agencije da mi kazu da sam izabrao Basic Economy i da za 50% vecu cijenu mogu da kupim Economy Plus. Ma rekoh, jebite si mater, sad bas necu. Bas su to lose rijesili; em te zove agent, em mi treba dva sata da reaguju. Sledeci put bukiram direktno preko prevoznika.

Link to comment

Ha, nisam znao!

 

Mada evo prije par minuta me zovu iz putnicke agencije da mi kazu da sam izabrao Basic Economy i da za 50% vecu cijenu mogu da kupim Economy Plus. Ma rekoh, jebite si mater, sad bas necu. Bas su to lose rijesili; em te zove agent, em mi treba dva sata da reaguju. Sledeci put bukiram direktno preko prevoznika.

 

A ne nude ti obican Economy za malo vise $$, nego odma' E+ za dodatnih 50% :lolol:

 

Bar je tu kod vas dobro sto se vecina karata moze otkazati tokom prvih 24h - ovde toga jako malo ima.

Link to comment

ja ne letim unitedom, aa, deltom ima vec 15 godina. ne treba mi taj stres. drugarica je neki united povlasceni ma idi bre i dalje su stoka na terminalu. bolidi. avion joj nikad na vreme nije poleteo

Link to comment

Jok more. Ovaj Basic je non-cancellable. Sranje zivo. Sto je meni najgore, ne racunaju mi se segmenti i milje za odrzavanje Elite statusa.

That's a bummer :(

 

Pogotovo za segmente/milje.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

ja ne letim unitedom, aa, deltom ima vec 15 godina. ne treba mi taj stres. drugarica je neki united povlasceni ma idi bre i dalje su stoka na terminalu. bolidi. avion joj nikad na vreme nije poleteo

A koja ti je (domaca) kompanija ok?

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

southwest mi je prvi izbor pa virgin pa alaska

To je u redu ako ides turisticki, pa imas vremena da uskladjujes odlazak/dolazak i kompenzujes za slabu pokrivenost destinacija. Na stranu veoma ogranicena koristnost frequent flyer programa jer imas slabu mrezu partnera (ili je ni nema). Tako da ipak legacy carriers rade posao za mene, uz sve njihove manjkavosti.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...