Jump to content
IGNORED

Australia for yobbos


dig_chohano

Recommended Posts

Bondi (ne mogu editovati)

 

ako ga ne interesuje sunshine coast, tesko da ce ga interesovati bondi beach....

 

 

edit: gledaj da zaobiđeš sunshine coast, teška smaračina

 

-1

 

aj da si to rekla za gold coast, pa da ti covek i poveruje....

Link to comment
  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • iDemo

    32

  • dig_chohano

    16

  • roksi

    15

  • beta

    12

Top Posters In This Topic

beta kentauri, on 06 Sept 2015 - 21:31, said:snapback.png

edit: gledaj da zaobiđeš sunshine coast, teška smaračina

 

 

jao da! to sam zaboravila da prokomentarisem. sunshine coast je prelepa destinacija.

 

gold coast, za zaobici;)

 

(edit: totalno baguje komp.)

Edited by roksi
Link to comment

Immigration Museum u Melbourneu je sjajan. Ja sam bio tamo kada su imali privremenu postavku "On their own", o deci koja su razdvajana od roditelja u UK i brodovima vožena u AU, da bi ih neko tamo prisvojio, ne uvek na ljudski način. Obavezno posetiti stalnu postavku a to što u tom trenutku bude izloženo može da bude samo bonus. 

 

U Melbourneu je lepo popeti se na Shrine of Remembrance, prošetati St Kilda i obližnji Albert Park, videti Victoria market (samo se raspitati oko najboljeg dana za posetu). Na forumu su melburnđanijanci predlagali da se ode u Dandenong market - to već ne bih znao, osim da je malo dalje,

 

Otprilike Roksi i ja imamo vrlo slično mišljenje o oba grada. 

 

Sydney... da dodam i to da smo bili pod jet lag-om, pa smo odmah sutradan otišli u Darling Harbor gde se nalazi mini podvodni zoološki vrt. Unutra je tube kroz koji možeš da ideš a da iznad i okolo tebe budu raže i ajkule i sl. Dosta dobra fora da se ne padne od umora u krevet - važno je tog prvog dana na silu prilagoditi se novoj satnici. Istog dana smo se popeli na Sydney Tower. To je dobra turistička fora da stekneš uvid u to što ćeš videti u narednim danima, naročito ako imaš nekog lokalca koji će poći sa tobom. Postoji i neki crveni monorail koji kruži centrom - i to može da bude koristan način za prvi obilazak grada. Nakon toga može se dosta vremena provesti u centralnom elu (Town Hall a odmah pored je Queen Victoria Bulding).

 

Što se tiče prelaska na serverni deo zaliva, verovatno i tamo ima šta da se vidi ali mi smo jednom prešli da bismo se peške vratili preko Harbor Bridgea do centra. Još nekoliko puta smo prešli kolima i išli dalje, tako da ne mogu da dam savete.

 

Ovu Borisovu foru za prevoz nisam znao - super zvuči. U svakom slučaju, put do aerodroma je pod nekom koncesijom tako da se dodatno plaća. 

 

Izvan Sydneya sam video Avoca Beach, Terigal, Frazer Park, Entrance i tako taj kraj. Super je, ali teško izvodljivo ako nemaš smešta u tom delu.

Link to comment

Trebao bi skoknuti i do Hunter Valley (oko 2h sata kolima), vinska regija najbliza Sydney-u. 

 

Mogu ti preporuciti Thai restoran Satang, odlicna cijena, odlicna hrana. To je blizu centralne stanice.

 

03-204/107-121 Quay StreetSydney,

Link to comment

 Postoji i neki crveni monorail koji kruži centrom - i to može da bude koristan način za prvi obilazak grada. Nakon toga može se dosta vremena provesti u centralnom elu (Town Hall a odmah pored je Queen Victoria Bulding).

 

 

 

Ukinuli su Monorail.

 

Trebao bi da ides i na fish market, blizu Darling Harbour.

Link to comment

Jbt, koliko stvari za videti! Hvala svima, kapiram da ću morati da produžim odmor za barem godinu-dve da bih sve ovo video. Na sve to planiram da obidjem jedno desetak mikropivara u gradu kako bih kušao lokalni nektar, zabodem par kvalitetnih vukojebina u okolini u koje se moj brat kune i proniknem u to kako da vozim naopako a da ne poginem na prvom kružnom toku.

Link to comment

Onda savet: nemoj blejati na aerodromu sve vreme. U toku većine dana imaš voz za centar grada (i nazad) otprilike svakih 15 minuta. Ako uhvatiš direktnu liniju, stižeš do centra za manje od 10 min. (a u bilo kojoj varijanti ne putuješ duže od 20 min.). Od glavne železničke stanice stigneš za 15-20ak minuta peške do ciriškog jezera. Dakle, prošetaj se.

 

Videvši Cirih, mislim da je možda interesantnija opcija provesti 6 sati na aerodromu...

Link to comment

i proniknem u to kako da vozim naopako a da ne poginem na prvom kružnom toku.

 

Nemaš frke, navikne se čovek brzo. Ja sam jedan odmor komplet izvozao levom stranom, sećam se da mi se mozak prešaltao na nov chipset u nekih 30-40 sekundi. Eskpresno skontaš čak i jednu od najvećih vizuelnih ćiza - da će ti pešaci ulaziti u kadar sa leve a ne sa desne strane. Pomaže i da uzmeš automatik pa da ne moraš levom rukom da tražiš menjač, cenim da bi to bio najproblematičniji deo.

Link to comment

Nemam pojma nista o temi, ali nemojte coveka plasiti da za mesec dana ne moze da vidi vise od jednog grada. Nek je grad i od 100 miliona. Dobrom organizacijom ima da obidje bre ceo kontinent :)

+1

 

Osim ako Dig nema nameru da istražuje Liverpool, Penrith, Cronulu i tako ta naselja u kojima (verovatno) nema bog-zna-šta da se vidi, biće mu dovoljno 10 dana da vidi baš mnogo stvari u Sydneyu i bližoj okolini.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...