Jump to content
IGNORED

Madrid & Lisabon


Mil@n

Recommended Posts

Uzeh neke random datume za nedelju dana u maju i Beograd - Lisabon avionom sa duzim pauzama u Rimu ili Frankfurtu je 210-230 evra. Ima i jeftinija varijanta (200 evra) sa Swissom preko Ciriha ali se stize u ponoc, to mi ne deluje bas zgodno..Vec kada promenim druge datume, dobijem i druge kombinacije i druge cene, od 200 pa do 300 evra. Posalji mi kada bi isao pa da pogledam detaljnije.

Cak i sa avionom ti ne gine ~ 3/4 dana u putu - zbog presedanja.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 year later...

E ovako, 

 

Idem u Lisabon u oktobru na 10 dana, delom poslovno, ali sam zapravo produzio malo namerno. Sto se tice posla, to ce trajati maksimum 3 dana, ostatak valja rasporediti nekako da ima smisla. 

 

Nekako se potrefilo da nikad nisam bio (ni u Portugalu uopste) pa sam hteo da se posavetujem sa vama kako najbolje uklopiti preostalo vreme. Prihvatam i predloge da na par dana odem u planine, Porto, jug zemlje, cak sam gledao Ryan Air za Azore na tri dana, smesno je jeftin (da li to npr ima smisla?) 

 

Sto se tice samog grada, i evropskih gradova uopste, nikad me preterano nisu zanimala glavna turisticka mesta i muzeji, jer osetim teskobu kad pored mene gomila ljudi pravi fotke od kojih 99% vise nikad nece pogledati, samim tim cela ta prica mi je previse sterilna. U Parizu idem u Pompidou i na sever kod Arapa, u Berlinu u Kreuzberg i Neukolln, u Barseloni u Raval, dok mi u Budimpesti dodje da se spalim od uzasa cim krocim na teritoriju tog grada. Naravno, ukoliko mislite da neka od tih glavnih atrakcija ne sme da se propusti, uvazicu i overicu, kao sto manje vise uvek overim, makar ovlaz. 

 

Nekoliko stvari o meni. Volim da pijem, pusim, slusam uglavnom rok i pank, ne volim parkove unutar grada, ali volim sume u predgradjima i divljinu, cistinu. Volim par dana da se raspadam a onda par dana da hodam po planinama npr. U sustini, bitniji su mi gotivni ljudi nego turisticki epicentri. I da, volim cudnu arhitekturu, opsednut sam bizarnim, opskurnim ili jednostavno prevelikim gradjevinama koje izazivaju strahopostovanje. 

 

I da, obozavam morsku hranu. Samo to bih jeo cele godine

 

Ako imate ikakvu ideju i predlog na osnovu ovog opisa, hit me. 

 

Hvala

Edited by Tsai
Link to comment
  • 5 months later...

Idem u Madrid nedelju dana kraje marta pa imam par pitanja

 

Da li je neko uzimao Paseo del Arte za Prado, Thyssen and Reina Sofía?

Da li mogu da podelim na 2 dana obilazak ta 3 muzeja ili moram sve u istom danu?

Da li je bolje naruciti online ili direktno negde u Madridu i gde?

 

Link to comment

2015. sam bio u madridu.

 

proveri kad je besplatan ulaz u reina sofia, ja sam bio besplatno. ne secam se koji dan je bio u pitanju.

 

prado isto ima besplatne termine, poopodne, ali je tada ogromna guzva. to sam preskocio.

 

thyssen isto vredan za obici.

 

sva tri su blizu, tj moze se pesaka od jednog do drugog za relativno kratko vreme.

Link to comment

u pradu nisam bio...ostala dva u dva dana sam posetio. veliki su muzeji. u sustini, moze prepodne jedan, pa pauza, pa popodne drugi.

a sto se tice vremena obilaska, to je bas relativna stvar :)

Link to comment

Prado je free valjda od 18-19h, tako bilo kada sam ja bio. U druga dva nisam bio ali smo zato u prado išli 3 puta. Možeš da budeš pet sati ili toliko da provedeš u 2, 3 prostorije, sve zavisi u kom si fazonu. Mislim da je ceo dan puno jer ćeš se umoriti od samog stajanja i šetanja i nećeš moći da uživaš kao čovek. Bolje kraće posete ili odmor između npr prepodnevne i popodnevne ture.

Edited by Mil@n
Link to comment

Ja sam bila u aprilu i dva puta isla u Prado u tom besplatnom terminu od 18h ili kada je vec bio. Red nije bio toliko preteran, isplatilo se sacekati tih 5 do 10 minuta, a kako @Milosh76 ide krajem marta, sumnjam da ce guzva biti veca? Ako se lepo organizujes, nema potrebe da kupujes te karte, vec mozes da ubodes besplatne termine svih tih muzeja. Ja sam bila tada 8 dana u Madridu i sve sam uspela da vidim sta sam htela, osim jednog manjeg muzeja umetnika kog sam tek tam otkrila (Sorola). U Reina Sofiju sam cini mi se otisla u subotu; nisam obisla celu, nije me sve zanimalo. Tisen je bio ponedeljkom ili utorkom dz.

Ima jos mnogo zanimljivih mesta za ljubitelje umetnosti a koja su ili uvek dz ili odredjenim danima, probacu da iskopam negde moje beleske, ako hoces.

Takodje, posto ste vec toliko "dugo" tu, jedan dan mozete otici do Toleda.

 

Ni ja ne bih preporucila da se zabodes CEO dan u muzeju, a mislim da ces i sam odustati od ideje kada dodjes u Madrid, grad te prosto mami da svrljas.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...