Jump to content
IGNORED

Planinarenje i hajking


barrcode

Recommended Posts

Mitrovo polje, pravo ime Bzenice, to jeste najcesci prilaz, preko Rogavcine pa na takozvanu Masineriju, poznatu u narodu kao Keserov logor: ako malo pre Rogavcine skrenes desno kroz jedan usek, naleteces na mozda najlepsu planinsku dolinu u Srbiji, Polom se zove.

Ali je najlepsi i daleko najupecatljiviji prilaz od sela Ploca, to je ka Josanickoj banji, odatle se ide pravo ka onom karakteristicnom 'sedlu' i mestu izmedju vrhova koje se zove Sutelica, inace poznato po najzescem jos uvek koliko-toliko ocuvanom saboru, prva nedelja po Petrovom danu, vredi se pomuciti.

Dobar je i prilaz sa Ibarske magistrale, preko Gokcanice, on pruza najvise prilike za pesacenje, a pri tom mozes da biras pravac na koji ces da sidjes na drugu stranu, volj ti Ploca, volj ti Mitrovo polje, volj ti Jelakci pa ka Kopaoniku.

Inace, Mitrovo polje je skenjala, unakazila policija, bog ubio onog ko ih je pripustio.

 

Inace, Zeljin je karakteristican po obliku, ono sedlo se ponekad vidi sa Jabuke  :)

Link to comment

Tu sam se izgubio nekoliko puta, pa nalazio stazu ponovo, definitvno Srbi (uz sav respekt pandurima, koji su to markirali) nisu u stanju da ljudski označe bilo kakvu stazu.

 

Jebeni klubovi ovde izgleda da kapiraju da ne postoji nikakva obaveza prilikom učlanjivanja, jedino prava.

Link to comment

Da, Mitrovo Polje, dobar svet tamo živi, prvi se spustio iz grupe i zaseo u kafančinu, kelner autentinčna dobričina, zasadili japanske ive, ćevapi 300 dindži, gosti takođe pristojni, mi ovde u Beogradu možemo da jedino sanjamo o takvom ambijentu.

Link to comment

Ne znam, vi to bre komplikujete  :), meni se posrecilo da sam imao priliku da Zeljin i dobar deo Kopaonika obidjem u drustvu 1 magarca koji se zvao Marko i koji je nosio potrepstine, dzakce pasulja, 2 ploce slanine, brasno, mast, pirinac, sibice, cebe, vrecu, satorsko krilo, obavezno секирче...

Motali smo se vise od 15 dana, kompas sam nosio reda radi, karte takodje, ides gde te put vodi i noge nose, spavas gde ti se svidi, po nekad i kod seljaka kojih je tada jos uvek bilo...

Zeljin je inace izuzetno bogat vodom, Kopaonik manje, a i zna da bude problematicna.

Ja sam izasao ka Toplici, kod sela Batote, to je takodje deo koji obavezno treba videti, jos uvek ogromne i ocuvane bukove sume koje u ranu jesen nocu kada duva vetar ispustaju neverovatan zvuk, govore.

Doduse, jedne zime sam sa praga coveka kod koga sam zanocio imao prilike da na ivici sume udaljenoj jedva 100 metara posmatram vukove kako se igraju na mesecini... 

Link to comment

Glupost. To nije boravak u prirodi, šta je sledeće, obavezni vajfaj čitavom rutom?

 

Uostalom gledao sam majstore na Vinervaldu u okolini Beča kako pišaju skoro posred staze, a WC-a onoliko usput.

JBG, ne odlučuje se na forumu šta je glupost a šta ne. Propis za Evropske pešačke puteve je da na 2 sata mora biti okrepa/medicina, a na 4 sata smeštaj. A trenutno PSS opasno forsira rad na ta 2 što prolaze kroz Srbiju.

Link to comment

0RHQruX.jpg

 

Noćno penjanje na Rtanj, izlazak sunca na vrhu, strana kontra suncu. Jel' ima neko logično objašnjenje otkud dve piramide? Postoji samo jedan vrh i jedno sunce.

 

Nisu tu čista posla, moja teorija je da će se u jednom trenutku spojiti u jednu i onda će se pojaviti leteći tanjir.

 

 

Link to comment

0RHQruX.jpg

 

Noćno penjanje na Rtanj, izlazak sunca na vrhu, strana kontra suncu. Jel' ima neko logično objašnjenje otkud dve piramide? Postoji samo jedan vrh i jedno sunce.

 

Nisu tu čista posla, moja teorija je da će se u jednom trenutku spojiti u jednu i onda će se pojaviti leteći tanjir.

Nisu cista posla stvarno.

 

To nocno penjanje je bilo u sopstvenoj reziji ili ima nesto organizovano?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

izlazak sunca na vrhu, strana kontra suncu. Jel' ima neko logično objašnjenje otkud dve piramide? Postoji samo jedan vrh i jedno sunce.

 

 

Desna senka je od grebena, leva od Šiljka...

 

38921698.jpg

 

Pogled sa Šiljka, ali više udesno, na tvojoj fotki se greben ne vidi...

Link to comment

Greben je poludesno, a sunce je tačno iza nas, ovo su senke od vrha, a ne grebena, verovatno je nekakvo prelamanje svetlosti u pitanju.

 

edit: ova druga senka je mnogo bleđa od normalne, ne vidi se dobro na fotografiji.

Edited by Anonymous
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...