Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

HNovi, gde, sta, kako? preporuke, preporuke, preporuke
U Herceg Novom skoro da nema hotela, ljudi uglavnom odsedaju u privatnom smeštaju. Meni hotel Perla deluje veoma pristojno (na obali, prema Meljinama), moji drugari godinama odsedaju u apartmanima odmah pored Perle i zadovoljni su. Uopšte, deo Novog od centra prema Meljinama je mirniji i nomalniji, nemoj da se zezneš da uzmeš smeštaj u Toploj ili Igalu, nećeš noću moći da spavaš od muzike. Edited by Anonymous
Link to comment

smestaj imamo, po preporuci i to trebalo bi da bude u nekom veoma finom delu. nego me zanima ko je imao iskustva, gde jest' dobro, tome slično. gde popit' dobru kavu za izjutra, čamci ka Rosama, plaže trte-mrte. HN nam je isiljena varijanta jer su ostale propale iz ovih i onih razloga, ali i won't knock it until i try it

Link to comment
smestaj imamo, po preporuci i to trebalo bi da bude u nekom veoma finom delu. nego me zanima ko je imao iskustva, gde jest' dobro, tome slično. gde popit' dobru kavu za izjutra, čamci ka Rosama, plaže trte-mrte. HN nam je isiljena varijanta jer su ostale propale iz ovih i onih razloga, ali i won't knock it until i try it
Ako vec ides na plazu chamcem reci da te voze na Dobrech. Svi koji idu ka Horizontima bi trebalo i tu da stanu ali moras da im napomenes kako bi se dogovorio oko povratka
Link to comment
smestaj imamo, po preporuci i to trebalo bi da bude u nekom veoma finom delu. nego me zanima ko je imao iskustva, gde jest' dobro, tome slično. gde popit' dobru kavu za izjutra, čamci ka Rosama, plaže trte-mrte. HN nam je isiljena varijanta jer su ostale propale iz ovih i onih razloga, ali i won't knock it until i try it
Ukoliko već moraš da se kupaš u Novom nastoj da ti na vidiku bude otvoreno more, izbegni deo od tunela ka Igalu ako ti je život mio. Najbolje na čamce, pa do Rosa, Dobreča, Žanjica. Prošle godine je do Rosa vozio Loro, ove godine ga nisam video, ali neko sigurno vozi, raspitaj se na benzinskoj pumpi na Škveru. Za kafu ne znam, pijem je u bašti, ali za pivo znam, overi pivnicu pre tunela, pored mora (kad kreneš šetalištem prema Igalu) uveče. Novi je zgodan za pešačenje, ima staza od Igala, pa sve do Meljina, a zakon je za planinarenje, Orjen je odmah iznad. I treba ići van sezone, vidi gazin post.
Link to comment

ovako...sto se tice kupanja, planiram nekako da skoknem do Zanjica ako je ikako moguce i ako ih Rusi nijesu kupili 100%. Rose sam rezervisao samo za neki dobar obed (jel ima neka preporuka i za to?) posto sam ih obisao camcem pre jedno ihaj haj godina i koliko se secam to su bile uvalice sa travuljagom. jedne godine kada smo boravili u Kumboru u nehumanim uslovima, prelazili smo svaki dan 7km do HNovog i kupali se sa one strane pre tunela (ona stencuga sto se odvalila u more je bila do jaja za blejanje, kada se nas 10 popne na nju niko vise nije ni hteo da pokusava) tako da cu u svakom slucaju da izbegavam ovu stranu ka Igalu. hvala za tipove za pivnicu, hvala pavllle, idem 17.08. pa šta đavo dap.s. jel zna neko, jel postoji još uvek onaj Big Blue fićka na onom nekada pustahija delu Žanjica ka Arzi, ili je to samo wishful thinking?

Link to comment

U Rosama sedi kod Joška (piminjao je tu kafanu najgori, na ovom topiku), ne znam kako se tačno zove, pitaj za Joška kad siđeš s čamca. Big Blue, nažalost, ne postoji već godinama, neka bitanga je kupila čitavu Arzu, ogradila žicom i postavila obezbeđenje, a kafanu porušila. Ne znam šta se sada tamo dešava, nisam bio ove godine, možda odem u septembru.

Edited by Anonymous
Link to comment

niko ne zna kako se zove kafana kod joska :Dda nije adria, adriatik, ili tako nesto?arza je valjda ponovo otvorena za kupanje, al to je samo trac i treba ga provjeriti. dobrec valja i za kupanje i za hranjenje.jel pivnica radi ujutru uopste? za jutarnju kafu imas i skver, tj nautiku, a u gradu skuribandu npr (2. stepeniste od trga ka igalu)a ako hoces da uvatis lezaljke za dz, mislim da je na jahtingu neka takva ponuda do 10h, plus kafa za 50 centi.ako se kupas na gradskim plazama (a nece ti nista biti, premda nisu idealne), lezaljke su vecinom 2e. na pjescanom dijelu jahtinga platio bi i konzumaciju (nemoj), a ako odaberes zalo, sto je prva plaza od gradske luke ka savini, idi u onaj dio blize luci. ostalo se manje-vise nije mijenjalo od tvog posljednjeg dolaska, sigurna sam :Dovo je najgore pripremljena sezona od '97. naovamo, iz nepoznatog razloga. makar i nije najgora po broju turista.

Link to comment

naravno :)besplatan vajerles na gradskom trgu i belavistiod restorana, prvo mi na pamet pada feral na skveru.ovaj novi (tj proslogodisnji, ali je ovog ljeta promijenio vlasnika i koncept) u luci, admiral, nije los danju za popiti kafu dok se ceka brodic za zanjice, posto ima i dio koji radi kao kafic, a cini mi se da nije ni skup. jela sam samo grilovano povrce, bilo je ok i izdasno ali ne znam da li je tako sa ostatkom menijadopisacu jos kad se sjetim

Link to comment

:Dimanije bilo vode 2 nedjelje u junu zbog ciscenja nekog filtera. navodno od sljedece godine nece biti tih restrikcija radi odrzavanja vodovodne mreze.edit: doduse, nekidan je bio precvikan kabl u krasicima, pa nije bilo struje jako dugo. al to je, kao, vanredna situacij(u slucaju da pitas za cg primorje an zeneral)

Edited by morgana
Link to comment

otvorena ja arza ove godine. isla ja i bilo mi super. jedino mi bolje na plocama na celom primorju.rus neki otvorio kao mali neki vodeni park i napravio ponton sa lezaljkama i suncobranima, tako da ti leluja lezaljka zbog talasa.mozes i da odradis varijantu gde poneses kesetine piva i okacis o stenu da se lade u moru i prostres peskirce na one betoncice big blu-a i za evro i po razvuces suncobran. decko sto naplacuje suncobrane nam je dosao posle pola dana da naplati suncobran sa izjavom da ne bi ni dolazio da rus gazda nije dosao. ja se polomila od smeha kako momka mrzi da zivi..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...