Jump to content
IGNORED

kako se sadi ruzmarin


yolo

Recommended Posts

Origano na terasi? Na kojoj nadmorskoj visini može da raste (znam da sam ga video samo na planini)?Koliko košta seme?
:unsure: Miljakovačka nadmorska visina :lol:Kupi na pijacama rasad, košta do 100 dinara, i zasadi u najobičniju saksiju (recimo 2-3L zapremine). Samo mu napravi dobru drenažu, neko sitnije kamenje na dnu i eventualno malo peska do visine tih kamenčića će rešiti problem. Dva tri puta nedeljno zalivanje dok ne počne vrućina, onda malo češće.
E kakva je situacija sto se tice ovog bosiljka i nane sto prodaju u malim rasadnim plasticnim kontejnercicima?Valja li to uzimati?
Čini mi se da valja. Uzeo sam tatve u Garden centru i na pijaci. Alternativa je da uzgajaš iz semena. Edited by pacey defender
Link to comment
E kakva je situacija sto se tice ovog bosiljka i nane sto prodaju u malim rasadnim plasticnim kontejnercicima?Valja li to uzimati?
valja. ja godinama uspešno uzgajam na kuhinjskom prozoru sve što može da se nađe u supermarketu ili na pijaci. svake godine kupim novi rasad i zamenim 2/3 zemlje. redovno šišam biljke. šta ne ode u lonac osušim.
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Jeli kakva su vam iskustva kad šišate bosiljak?
Važno je samo da ne pustiš cvetove da porastu, u tom slučaju imaćeš dovoljno lisne mase za bezbrižno čupanje do jeseni.
Link to comment
Jeli kakva su vam iskustva kad šišate bosiljak?
Bosiljak šišam po potrebi za obroke, do 10 listova, a temeljna berba se sprovede otprilike jednom u tri nedelje kada pravim pesto.Btw, rukola mi procvetala - nekakav cvet žute boje se pojavio :blink:, a iz jednog perceta vlašca probio se nekakav ljubičanstveni cvet. :unsure: Lavanda već obavila svoje što se tiče cvetanja.
Link to comment
  • 6 years later...

Рузмарин сам посадила у башти, на месту које није ветровито и нема јако сунце, биљка је лепо напредовала више година, али је прошле зиме пропала због хладноће. Пролетос сам посадила нову, и снажна је и лепа. 

Босиљак код мене успева у саксији. Две биљке, два искуства. Мислим да зависи и од састава земљишта..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...