Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

gdje u bgd bih mogla da nadjem bezalkoholni losion sa 1-2% salicilne kiseline? ne da mi se da narucujem paula's choice, apsurdno je skup za tako jednostavan sastav, a vecina ostalih ima alkohol (kao i ovdasnji apotekarski, koliko vidim)

Link to comment
  • 2 months later...

Zna li neko zasto vise nema DOVE sampona u prodaji? Taman sam nasao nesto sto mi odgovara i prc, nestadose. Vec jedno pola godine ne mogu da ih nadjem nigde. 

Link to comment

To mora da je neka zaliha, zaostatak, tako su kod nas u Kragujevcu po radnjama cedili po jedan dva komada neko vreme dok nisu nestali skroz. I to sve apoteke i specijalizovane radnje (tipa lili, dm) i supermarketi (roda, idea, maksi, tempo, trnava promet...). Pritom, radnje su pune drugih dove proizvoda. Jedino gde su samponi ostali su ona pakovanja u neseseru, sa jos nekoliko proizvoda, koji kostaju oko 1100-1200 din cini mi se (kako gde, mozda je bilo i nize kad su akcije). 

 

Koristio sam neki sa zelenom etiketom, anti-dandruff, ovakav

 

dove_therapy_anti_dandruff_shampoo_400ml

Link to comment

Verovatno si u pravu. Menjaju pakovanje ili rade "ribrending". Ili mozda menjaju komplet liniju sampona. Kao i uvek, cim nesto valja oni ga upropaste (ne mislim tu konkretno na dove, nego na bilo kog proizvodjaca bilo cega). 

 

Nego, cime u medjuvermenu da premostim? :D

Link to comment

:D meni je skalp suv s vremena na vreme i odatle mi krece perut al nisam ga zbog toga uzeo već sam ga dobio na poklon. Ja ih non stop menjam, sticajem prilika koristim 5-6 razliitih stalno, cak i ultra jeftine za telo i kosu :D najcudniji mi je jedan Neutral bez ikakvog mirisa tj. bez parfema. Kosa tokom pranja postane tvrda ko nekim lepkom da je perem, ne mogu da kazem da je prijatno al nekako mi je to interesantan osećaj pa mu se stalno vraćam :D

 

5e3d1ddf47dd0c7fb0280f16fd9c7500.jpg

Link to comment

:D meni je skalp suv s vremena na vreme i odatle mi krece perut al nisam ga zbog toga uzeo već sam ga dobio na poklon. Ja ih non stop menjam, sticajem prilika koristim 5-6 razliitih stalno, cak i ultra jeftine za telo i kosu :D najcudniji mi je jedan Neutral bez ikakvog mirisa tj. bez parfema. Kosa tokom pranja postane tvrda ko nekim lepkom da je perem, ne mogu da kazem da je prijatno al nekako mi je to interesantan osećaj pa mu se stalno vraćam :D

 

hqdefault.jpg

 

:D

 

meni skalp isto suv, imam nekad onaj osecaj kao kad ti koza ispuca od suvoce, ali kad prodjem prstima preko koze oni budu bas masni. Kontroverzna licnos'.

 

Kazu™ da treba menjati sampone cesto jer se koza glave navikne pa moze da ima kontra efekat. Ja koristim uvek dva odjednom, prvo neki Elementa, Padej, kao za pretpranje, pa onda za drugo samponanje uzmem glavni sampon. Ne znam sto, ali kao eto da se ne navikava koza samo na jedan. Bemliga dal ima nekog efekta. 

Link to comment

važi isto kao i za pastu za zube, sapun. navikne se koža/usna duplja/ teme na izvesnu hemiju™ i nije loše da se prodžara malo

 

a apropos peruti, imao sam je jednom u životu i rešio sam je se vrlo elegantno. jabukovim sirćetom, koje inače i normalizuje ph vrednost kože glave. ako npr pereš kosu 3 puta nedeljno, neka svakom drugom pranju poslednje ispiranje bude sa kombinacijom jabukovog sirćeta i vode. prvi put neka to bude 2dl sirćeta i 1 dl vode, pa posle samnjuj odnos u korist vode. i budi veoma obazriv da ti takva tečnost ne dospe u oči, peče ko sam đavo. najbolje je zabaciti glavu unazad lagano sipati i neke posude koja ima onu pipu ko što imaju bokali, da možeš da usmeriš mlaz. nikakvo isporanje posle toga. za miris ne brini, izvetri posle deset min. taman dok se kosa prosuši.

 

meni pomoglo, pokušaj

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...