Jump to content
IGNORED

štrikanje i šivenje


slepa živana

Recommended Posts

da li šijete same sebi stvari?umete li da štrikate?koje su najbolje šivaće mašine? koji servis za mašine preporučujete?gde nabavljate materijale, vunicu, konac, igle, radilice i ostale alatke za šivenje i štrikanje.da li na internetu postoje sajtovi sa šnitovima? ja nisam uspela da pronađem ništa.unapred zahvalna!http://www.youtube.com/watch?v=G9hv44QwQ-A

Link to comment
jel ti znas da sijes ili pletes ili nesto jos gore?
znam i jedno i drugo i nešto još gore :D umem ljudsku kosu da upletem tako da se deset godina ne rasplete, to je već kukičanje :lol:
Link to comment
da li šijete same sebi stvari?umete li da štrikate?koje su najbolje šivaće mašine? koji servis za mašine preporučujete?gde nabavljate materijale, vunicu, konac, igle, radilice i ostale alatke za šivenje i štrikanje.da li na internetu postoje sajtovi sa šnitovima? ja nisam uspela da pronađem ništa.unapred zahvalna!
uh bre zile.ajmo redom.umem.umem.mashina je najbolja - koju imash. sve koje su na struju, znachi nove su dobre, ali imaju manje kvalitetan shtep u odnosu na stare (recimo singer ili pfaf iz proshlog veka, na nozni pogon. to je takodje priti mach besmislena konstatacija s moje strane, ni sama se ne bih vishe baktala sa tim skalamerijama, osim u sluchaju nestanka struje usled nuklearnog rata. ali su definitivno divne i elegantne mashine). nove imaju mnoga korisna svojstva koja stare nemaju, npr cik cak (neophodno!) i ostale egzotichne shtepove. od novih su bolje metalne nego plastichne, najbolja od novih je bila bagatova vishnja, posle su usledile dane i ruze, koje imaju mnoshtvo funkcija, al puno plastike, pa se brzo rasklimaju i vole da se vidjaju sa majstorima. ima singer portabl za cirka 20k dindzi po radnjama, al ne znam nishta o njoj. najbolje da, kao ja, imash mnoge babe, pa da ti daju sve svoje mashine :lol:servis ne znam, josh se nisu kvarile :Pkupovina: maja i kaja u centru zemuna. dve radnje, jedna u glavnoj, druga u dositejevoj iza pozorishta (ili u starom merkatoru). nema sta nema. reche mi drugarica da ima u hilandarskoj ili negde tu okolo nevidjeno velika radnja sa svim i svachim (to se zove pozamanterija, sace dode rasejan da objasni zashto tako, ja ne znam ^_^). glede textila na metar: zemun, zmaj jovina, nekoliko radnji ili one italijanske radnje na kilo (stari merkator sprat ili ex-zvezda u zemunu, takodje sprat)(evidentno je da ne prelazim reku ^_^)ima sajtova na netu, ima i shnitova, al kerovi oce da naplate, pa to ti je. ima po blogovima tu i tamo fri, cu ti bachim neki kad se setim. u principu su burde i dalje zakon za te stvari, em nauchish, em lako.eto. nema zahvaljujesh :)eh, da. hvala ti sto si otvorila prijatan topik, za koji su za sad male shanse da bude primecen, te otet kontroli ^_^(evidentno je takodje da ja danas sve shvatam ozbiljno. tako da prashtajte ako sam omashila temu ili previdela dobro skrivenu sushtinu, koja ostalima nece izmaci :() Edited by thermal bug
Link to comment

ovo je ozbiljna tema i ja sam ozbiljna žena, samo što me retko ko razume.hvala za ove adrese! mada i ja retko prelazim reku :) ali recimo ta radnja u starom merkatoru, mislim da je ustvari to neki lanac, ima i kod kalenić pijace.e sad, pošto sam ja slepica, uglavnom nemam para za alat pa sve peške. a za šivenje postoje baš dobre spravice i izumi koji dosta olakšavaju ceo posao. meni je 100 godina trebalo da provalim paralicu. to ima da se kupi i po bolje snabdevenim pijacama :D do skoro sam za paranje koristila žilete, a uvek, ali uvek bar jednom po šiću nešto pogrešno prošijem, pa paraj...i još jedna stvar, to sam jednom videla kod jedne drugarice. ima neki papir koji se stavi između materijala i šnita. kad prelaziš radilicom (onim točkićem) po liniji na šnitu, ostaje trag na materijalu. ta moja drugarica je nabavljala papir u švedskoj, slala joj je neka rođaka. da li možda nešto slično postoji u tim radnjama u zemunu?

Link to comment
ovo je ozbiljna tema i ja sam ozbiljna žena, samo što me retko ko razume.hvala za ove adrese! mada i ja retko prelazim reku :) ali recimo ta radnja u starom merkatoru, mislim da je ustvari to neki lanac, ima i kod kalenić pijace.e sad, pošto sam ja slepica, uglavnom nemam para za alat pa sve peške. a za šivenje postoje baš dobre spravice i izumi koji dosta olakšavaju ceo posao. meni je 100 godina trebalo da provalim paralicu. to ima da se kupi i po bolje snabdevenim pijacama :D do skoro sam za paranje koristila žilete, a uvek, ali uvek bar jednom po šiću nešto pogrešno prošijem, pa paraj...i još jedna stvar, to sam jednom videla kod jedne drugarice. ima neki papir koji se stavi između materijala i šnita. kad prelaziš radilicom (onim točkićem) po liniji na šnitu, ostaje trag na materijalu. ta moja drugarica je nabavljala papir u švedskoj, slala joj je neka rođaka. da li možda nešto slično postoji u tim radnjama u zemunu?
eh.alatkicu za paranje sam kupila proshle godine. mada znala da postoji, makazicama za manikir oparala kilometre za dvajes i kusur godina ^_^za tu artiju sam chula, ne znam da li ima kod nas, ali se slepo & nerazumno drzim sapuna. al proverim u subotu :)(boze sto se lepo ugreje kafa na hladjenje od laptopa :o)
Link to comment

da li bi sasili nesto za osobu s jednom rukom?da li osoba bez jedne ili obe ruke treba da nosi pletene stvari?da li osoba bez ruke moze sama da plete?koliko osoba s jednom rukom je potrebno da se sasije stvar s oba rukava?da li osoba s jednom rukom moze da bude dupehvatac iz autobusa?

Link to comment
da li bi sasili nesto za osobu s jednom rukom?da li osoba bez jedne ili obe ruke treba da nosi pletene stvari?da li osoba bez ruke moze sama da plete?koliko osoba s jednom rukom je potrebno da se sasije stvar s oba rukava?da li osoba s jednom rukom moze da bude dupehvatac iz autobusa?
koliko si bezobrazan :lolol: to je prosto neodoljivo!ali imam jedan mudar odgovor za tebe. na defektološkom fakultetu odavno postoji jedan vid vežbe za ljude s poremećenom motorikom. oni štrikaju bez igala, samo prstima. rezultati su odlični.
Link to comment
da li bi sasili nesto za osobu s jednom rukom?da li osoba bez jedne ili obe ruke treba da nosi pletene stvari?da li osoba bez ruke moze sama da plete?koliko osoba s jednom rukom je potrebno da se sasije stvar s oba rukava?da li osoba s jednom rukom moze da bude dupehvatac iz autobusa?
Da li bi Damjoliki chovek bez ruke mogao da shtrika?
Link to comment
da li osoba bez ruke moze sama da plete?
mozda, ako se udruze dve takve.
.u terazijskom podzemnom, cini mi se prema "moskvi", ima radnja s materijalima, i na bulevaru, s leve strane od grada, negde preko puta pekare "kircanski", u onim zgradama pod arkadom (na kilo :D ). naravno, tu je i yu sorbon kod djerma, cosak s b. krsmanovica.na cosku francuske i dusanove, kod stanice busa bila je pozamanterijska radnja. ako se dobro secam i negde u beogradskoj, s desne od slavije.od masina, najbolja je dobra krojacica ^_^ . i luka, kad je u formi :D poz
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...