Jump to content
IGNORED

Islamska drzava


iDemo

Recommended Posts

Culi ste i videli vesti. Svi ono kao zbunjeni, gledaju u telefone/tv, konsultuju se ko je i kada 'poslednji put' bio u Lindt kafeu na Martin Place-u. Mislim da su "nashi" clanovi bezbedni al' nisam jos proverio (noskich, G&S i tako dalje). 

 

http://www.abc.net.au/news/2014-12-15/siege-in-martin-place2c-sydney/5967608

 

Najjace sto je PM iskoristio priliku u prvom obracanju da nesto promrmlja na temu budzeta (to je sad topical) kao i kasnije - na temu "da li ce federalne sluzbe da preuzmu od repulbickih"... Mis'im, iskreno, zabole me...Samo nek' je sto manje lesheva "sa nashe strane" a ostalo me nesto ne tangira.

 

Inace, to mi je omiljen kafic al' vec godinu ipo nisam u tom kraju s poslom (G&S, koliko znam jeste), noskich ne znam sigurno...  

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • iDemo

    107

  • Bane5

    86

  • Ryan Franco

    85

  • Muwan

    67

Top Posters In This Topic

Najjace sto je PM iskoristio priliku u prvom obracanju da nesto promrmlja na temu budzeta (to je sad topical) kao i kasnije - na temu "da li ce federalne sluzbe da preuzmu od repulbickih".

 

rekao je i da ne zna šta bi mogao da bude motiv i da postoje neke indikacije da bi mogao da bude političke prirode

 

takođe ni policija nema pojma o čemu se tu radi :fantom:

 

ABC News ‏@ABC

Police commissioner on flag: "We're still trying to work out what exactly it stands for" - http://abcn.ws/1zmseGk

 

B43W_OrCEAEmUay.jpg

 

    Retweets 219 Favorites 69

5:06 AM - 15 Dec 2014

Link to comment

Najjace sto je PM iskoristio priliku u prvom obracanju da nesto promrmlja na temu budzeta (to je sad topical) kao i kasnije - na temu "da li ce federalne sluzbe da preuzmu od repulbickih"...

 

hm.

ne bih da ispadne klasicna balkanska tendencija ka teorijama zavere, al' sasvim iskreno, mene malo kopka. stvarno cudna koincidencija da je bas danas trebalo da se objavi zabrinjavajuca ekonomska situacija u kojoj se OZ nalazi.

nadam se da je to ipak daleko od istine. 

Link to comment

Samo se nadam da niko nece biti povredjen od talaca (ne samo zbog njih, nego i zbog reperkusija).

 

 

sta se zna o nacionalnosti otmicara? ne bi mi to palo napamet da nisam video ovaj banner u izlogu na nekog azijskoj glagoljici...

Link to comment

hm.

ne bih da ispadne klasicna balkanska tendencija ka teorijama zavere, al' sasvim iskreno, mene malo kopka. stvarno cudna koincidencija da je bas danas trebalo da se objavi zabrinjavajuca ekonomska situacija u kojoj se OZ nalazi.

nadam se da je to ipak daleko od istine. 

pricam ti pricu. ne mogu da imaju budzet u debelom plusu kao sto su imali Hauard u njegovi u 5-10 puta povoljnijim svetskim ekonomskim prilikama (koje nisu ni 1% bile njihovom zaslugom takve) plus sto su (opet Hauard i njegovi) sve zivo "odrzavali" - ono - k'o u samoupravljanju - "po minimalnim zakonskim stopama" i manje, a nisu nista ni investirali... U poredjenju sa takvim situacijama - ovo danas zaista izgleda "zabrinjavajuce"... Onaj Palmer je dalabu ali lepo pitao - da neko glasno kaze - koliko je USofA puta "bila u plusu" u zadnjih 50ak godina i kad je to bilo zadnji put... Nemam nista licno protiv Hauarda i partije mu (trenutno vladajuce sa Toni Abotom) al' mis'im - tako nesto gnjilo™ nisam video jos od vremena nashih jagnjecih brigada.

Link to comment

E divota, Jos jedna tema u kojoj ce isplivati forumski strucnjaci za sve i svasta. Armchair hostage negotiators, armchair SWAT operatives, armchair psiholozi, sociolozi, psihijatri... I onda jedno stotinu strana kritike na racun rada policije, pa drzave, pa medija. Pa kad otkriju identitet i pozadinu ubice, onda jedno sto strana nadri psihoanalize, u kojoj ce svako pokazati zavidno poznavanje psihijatrije koju su videli na filmu. Pa onda analiza drustva, pa zasto nam se ovo dogadja. Pa kako nam se ovo dogadja. Pa ce kroz to svako da provuce neku svoju ideolosku  agendu, i ne znam sta jos. I naravno na kraju ce desnicari biti krivi... Srecom, Sima nije tu, pa ce biti slabijeg intenziteta.

Edited by Verterdegete
Link to comment

... Nemam nista licno protiv Hauarda i partije mu (trenutno vladajuce sa Toni Abotom) al' mis'im - tako nesto gnjilo™ nisam video jos od vremena nashih jagnjecih brigada.

 ma ajde  ;)

(same here, aman covece / doduse, minus da nemam nista protiv abota. imam, itekako).

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...