Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

za grckoljupce, ako vam znaci, maman zvala prosle nedelje da zakaze termin za vizu i rekli joj da je sve puno do 30.maja.a evo i ovo, sad videh:Gradjani koji se obrachaju grcckoj ambasadi zbog izdavanje ulazne vize, zainteresovani za termine od ponedeljka, 5. maja nadalje, pozivache od 23. aprila novi broj telefonskog centra Grcckog konzulata, kako u Beogradu tako i u Nissu - 0900777700, koji che primati pozive radnim danima od 08h do 21h, saopsstila je danas grccka ambasada. Pri novom telefonskom centru neche biti naplachivano vreme ccekanja do odgovora, a cena poziva za informacije o vizama biche 30 dinara, dok che cena poziva za rezervisanje termina biti 40 dinara po minutu. Stari broj telefonskog centra biche u upotrebi za termine do 30. aprila, kada che i prestati da vazi.

Edited by luba
Link to comment

Vidim da ovde ima velikih poznavalaca grckih ostrva. :) Krajem maja idem na Tasos, tacnije u Potos, pa me interesuje par stvari. Gledao sam neke slike Tasosa na putovanja.info i vidim da ima dosta lepih i zavucenih plaza, ali sam ipak odlucio da vas pitam za preporuku. Dakle, sta obici na Tasosu? Gde se nalaze skrivene, male plaze sa kristalno cistom vodom? Uostalom da ne duzim, evo sta trazim:skalapotamia235smallzp3.jpgDruga stvar koja me interesuje je rent-a-car. Gledao sam nesto po netu i nasao VW Lupo za 7 dana 123 EUR sa nekim popustom. Medjutim, ne znam koliko je sigurna varijanta da rezervisem kola preko neta, plus sto im nigde ne pise nista o full osiguranju. Kolika je otprilike cena tog osiguranja i da li mozda mozete da mi preporucite neku drugu rent-a-car agenciju sa kojom ste bili zadovoljni.Unapred hvala! :)

Link to comment

Ne verujem da ses uspeti po toj ceni naci automobil. Ako ides u sred sezone, slobodno procenjujem da za nedelju dana neces moci da spustis cenu ispod 30e po danu. MIlim, ne znam kako je na tassosu, ali ne verujem da postoje drastične razlike. larko, pominjao sam već razlike u cenama. Tražili smo po celom severozapadnom delu ostrva neki smeštaj, ali su nam tražili neke preterane sume. U vassilikiju je nešto jeftinije, ali nam je jedina kuća koja je mogla da nam izađe u susret sa dosta nefleksibilnim datumima, saopštila da su u međuvremenu sve izdali, osim nekog 6krevetnog, razume se, preskupog apartmana, kada se to raspodeli na 4 osobe.Da se ja pitam, a ne pitam se :), otišli bismo na lefkadu 10 jula i zaboli na agios nikitasu. Em je jeftinije, em dan traje 60minuta duže, em bi nam sve bilo daleko dostupnije. No, svi ovi faktori - finasije, termini iznad svega, podosta remete planove. Jbg.Uzdam se u to da je od Nidrija do grada Lefkade put možda i najbolji na ostrvu, tako su mi barem rekli, i što tu nema više od 15km. Verujem da će nam prvih 5 dana proći u zaustavljanju na svakoj plaži do katisme, i da nećemo ni stići da odemo na egremni i katziki. Poslednjih 5 dana ostavljamo za te dve lepotice. Kakav je put od Nidrija do Vassilikija? Vredi li ičemu onaj rouda bay, kažu da je odlično, ali da je silazni put kardinalan?. I, kakav je dalje put do Katzikija?

Link to comment
Ne verujem da ses uspeti po toj ceni naci automobil. Ako ides u sred sezone, slobodno procenjujem da za nedelju dana neces moci da spustis cenu ispod 30e po danu. MIlim, ne znam kako je na tassosu, ali ne verujem da postoje drastične razlike.
Kao sto rekoh, idem krajem maja, dakle van sezone, pa kontam da ce biti nesto jeftinije. Uglavnom, nasao sam preko neta par rent-a-car agencija koje nude kola za dvadesetak eura na dan, ako se unapred uplati za min. 3 dana.
Link to comment
Krajem maja idem na Tasos, tacnije u Potos, pa me interesuje par stvari. Gledao sam neke slike Tasosa na putovanja.info i vidim da ima dosta lepih i zavucenih plaza, ali sam ipak odlucio da vas pitam za preporuku. Dakle, sta obici na Tasosu? Gde se nalaze skrivene, male plaze sa kristalno cistom vodom?
Prva stvar koju smo provalili na Tasosu je izuzetno bistra voda, cak i u blizni luke gde staje trajekt. Jedino mesto na kome nije bila bistra je - Potos. Plaza tamo je pescana i za Tasos je bila prilicno mutna. Ostrvo nije veliko i za sedam dana ces ga obici uzduz i popreko, sa ili bez preporuka. Mislim da ima par postova o Tasosu na onom forumu. Emigracija je dala pare i sela su skockana, Teologos ima par restorana sa sjajnim pogledom i solidnom jagnjetinom, Panagija isto izgleda odlicno.Ima puno skrovitih plaza, neke su duz puta ali su tesko pristupacne. Ja sam najvise isao na one sa borovima koji prave hladovinu i sasusenim iglicama koje se lepe za mokra stopala.
Link to comment
Prva stvar koju smo provalili na Tasosu je izuzetno bistra voda, cak i u blizni luke gde staje trajekt. Jedino mesto na kome nije bila bistra je - Potos. Plaza tamo je pescana i za Tasos je bila prilicno mutna. Ostrvo nije veliko i za sedam dana ces ga obici uzduz i popreko, sa ili bez preporuka. Mislim da ima par postova o Tasosu na onom forumu. Emigracija je dala pare i sela su skockana, Teologos ima par restorana sa sjajnim pogledom i solidnom jagnjetinom, Panagija isto izgleda odlicno.
Zahvaljujem! :) Mi smo prvo trazili smestaj za Limenas, ali je skoro sve popunjeno ili nam ne odgovaraju datumi, tako da jedino sto je preostalo je Potos. Onako, gledajuci opise sa neta, Potos mi se bas i ne svidja, pa smo se zato odlucili za rent a car, kako bi obisli celo ostrvo, dok bi nam baza bila u Potosu. Neki mi preporucuju obilazak Alikia, jer je kao mnogo dobro mesto za ronjenje, a i udaljeno je od Potosa svega 20 km.
Ima puno skrovitih plaza, neke su duz puta ali su tesko pristupacne. Ja sam najvise isao na one sa borovima koji prave hladovinu i sasusenim iglicama koje se lepe za mokra stopala.
Takve najvise volem! :wub:
Link to comment
  • 2 weeks later...
Mi smo prvo trazili smestaj za Limenas, ali je skoro sve popunjeno ili nam ne odgovaraju datumi, tako da jedino sto je preostalo je Potos. Onako, gledajuci opise sa neta, Potos mi se bas i ne svidja, pa smo se zato odlucili za rent a car, kako bi obisli celo ostrvo, dok bi nam baza bila u Potosu. Neki mi preporucuju obilazak Alikia, jer je kao mnogo dobro mesto za ronjenje, a i udaljeno je od Potosa svega 20 km.
Ja sam bio u Limenasu ali razlika nije velika. Tada su jos renovirali neke ulice pa mi ne bi smetalo da sam bio u Potosu, koji izgleda sasvim pristojno. Obavezno uzmi kola/motor za obilazak ostrva.
Link to comment
Obavezno uzmi kola/motor za obilazak ostrva.
Naravno. Preko neta sam proverio cene u par agencija i dosta su povoljni. Rentanje Daewoo Matiza u Potosu na 7 dana dodje tacno 120 EUR sa sve taksama, osiguranjem i neogranicenom kilometrazom. Oko 17 EUR na dan, sto je prilicno povoljno. :)
Link to comment

Nemoj uzimati Matiza pogotovu ako vas je više od dvoje, nema šanse da izvuče onaj put. Ima taj jedan glavni put koji ide duž obale i sav je u krivinama, najduži pravac ima jedno 2 kilometra i tu sam častio Punta četvrtom. Ostrvo u obimu nema 100 kilometara. Agencije ti ne daju da voziš automobil unutar ostrva, jedino može džipom video sam Suzuki Samuraje i motorima trotočkašima. Naravno džip je najskuplji za rentiranje. Ostrvo možeš podeliti po liniji od Limenasa do Potosa. Desno (istočno) je turistički deo i tu sam video zavučenih plaža koje tražiš. Parkiraš gore pa se spustiš peške. Nažalost, taj istočni deo je preplavljen osama i pčelama pa ako ste alergični obavezno ponesite nešto protiv. Nas je išlo četvoro i troje je fasovalo. Zapadni deo ostrva je bee-free ali tu još nema toliko vila i hotela i uglavnom su meštani sa svojim seoskim plažama. Opet i to ima svoj šarm.Ako ste za ronjenje mislim da sam u Potosu video i neki ronilački klub :unsure: Obavezno posetite planinsko selo Panagiju. Plaže su (i dna) uglavnom peščani, mislim da je samo na Alikiju kamenito dno.

Link to comment

Hvala na informacijama, pogotovo za pcele! Nismo alergicni, ali ipak ne volim previse bliske susrete sa istima.Ide nas dvoje, ali ako kazes da Matiz nece iscupati dobar deo puta, onda cu videti kolika je doplata za Punto ili Polo.

Link to comment
Ima puno skrovitih plaza, neke su duz puta ali su tesko pristupacne. Ja sam najvise isao na one sa borovima koji prave hladovinu i sasusenim iglicama koje se lepe za mokra stopala.
...ima mesto blizu tog potosa, pefkari ili slicno, bas sa borovinom i tamo planiram da idem u septembru...kazu postoje neke kuce, vile da se najme sa apartmanima, nije skupo a lepo....jel' moze jos neki info gde valja, neke fotke bi legle, ili link gde moze da se vidi kako to izgleda, posto su na sajtu agencija slike krsh...i tipovi za odlazak kolima su dobrodosli...
Link to comment

I mi planiramo na Tasos ove godine, u Limenas. Planiram putovanje autom, pa i mene zanima dal' postoji neki tips&tricks? Nea karya pa trajekt ili?

Link to comment
Hvala na informacijama, pogotovo za pcele! Nismo alergicni, ali ipak ne volim previse bliske susrete sa istima.Ide nas dvoje, ali ako kazes da Matiz nece iscupati dobar deo puta, onda cu videti kolika je doplata za Punto ili Polo.
Ova sa Matizom je preterano, nas troje smo bez problema prosli Tasos upravo Matizom. Verovatno nije svaki iznajmljeni auto jednako izdrndan. Putevi su nesto losiji od onih na Krfu. Takodje nismo imali nikakvu zabranu voznje unutar ostrva, osim ako Teologos nije izuzet.
Link to comment

Matiz je smešni gradski auto koji se može voziti i tamo, ali na nekim deonicama bi mu duša bila u nosu (put za Golden bič, npr. ili Paradajz bič). Tamo ti treba dizelaš i da te Bog vidi. Nas je bilo 4etvoro sa kilažom za 5etoro i nisam hteo da se zezam sa rentiranim Matizom o čijem stanju ne znam ništa. Znam da ga vozi ko stigne i da ostrvo nije baš friendly environment za održavanje automobila. U agenciji nam nisu branili da vozimo unutar ostrva, ali tu te ne pokriva osiguranje i što bi se ja tu opet zezao. Dovoljno je da naiđem na neku kamenčinu i sjebo sam se. Zato sam se držao asfalta i sve je bilo ok.O vožnji automobilom do Tasosa nemam pojma, znam da smo se ukrcali na trajekt u Kavali. Vozila se pakuju kao sardine i ako niste spretan vozač čukanje je moguće dok se parkirate na trajekt.

Link to comment

Dolazak kolima na Tassos je prilicno jednostavan u poredjenju sa drugim ostrvima. Autoput je celom "rutom", Kavala je relativno velika naseobina, postoji na putokazima i mislim da je malo moguce da se zaluta. Keramoti (kao druga popularna luka iz koje voze trajekti do Tasosa) za mrvicu je dalje, ali mnogi ljudi biraju taj "alternativni" pravac jer je navodno manje poznat, pa kao smanjuje verovatnocu da bude guzve (meni to lici na poredjenje Gevgelija/Prohor - dozivela guzve svuda, neocekivano, ocekivano, vece, manje, nikad ne znas brate sta ce da te snadje). Medjutim, brodovi su toliko cesti da mislim da zaista nema razloga za panicenje, iako redovi za trajekt mogu da deluju "nesachekivi". Tacno je da se vozila parkiraju u milimetar, da razvodnici (ili kako se vec zovu) neprekidno vicu na sav glas, unose nervozu, ako si malo manje siguran u svoje parkir-sposobnosti mozda ce biti neprijatno, ali desava se i da ljudi izadju iz kola i daju kljuceve razvodniku da udene auto kako i gde treba (naravno, nikad ne znas koliko su oni sami vesti, tako da...procenis da li mozes sam, ako ne mozes, jbg, to ti je sto ti je :)). Glavni put oko ostrva je odlican, Puno moze da podnese 4 coveka, naravno zavisi od gabarita. Isli smo bukvalno svuda sa njim, ali treba biti oprezan kada su neki sporedniji kameniti putevi u pitanju jer je onizak auto. Cini mi se da na Tasosu (u Limenasu) postoje neke agencije koje nude povoljnija vozila za nase turiste, ali nisam sigurna da li nude osiguranje i kakav je dil sa njima - npr. da li je uracunato osiguranje, sta osiguranje pokriva, da li je ogranicena kilometraza (iako je ostrvo minijaturno, nikad se ne zna) itd. Toliko o vozilima :) Najdraze plaze su bile Golden Beach, Paradise Beach i jedna prilicno velika koje nema shaje da se setim, npr. 13 km od Limenasa ka Potosu/Limenariji. Aliki je mala plaza vazda prepuna turista jer je to jedno od kljucnih turistickih obilazista. Voda je predivna, ali tesko da mozes da boravis duze jer je jako mala i uska plaza i sporadicne turisticke navale ti uniste svaki ugodjaj. Od Limenarije posle Potosa (opet cini mi se) ima jedna mala, lepa, divlja plaza koju mozes da provalis samo ako ima parkiranih vozila na magistrali. Pre 20-ak godina maltene nije postojala, sada ima par komada lezaljki i suncobrana, ali je i dalje nezguzvana, sto je super. Pesko-sljunak, ulaz u vodu skroz prijateljski, nema trave, nema kafica, kafane, nicega, samo plaza i par ljudi. Makriamos je plaza koja je u sklopu hotelskog kompleksa, uglavnom se ide taksi-brodicem iz Limenasa i placa se ulazak, lezaljke, suncobran, nema kafica nego se jede i pije u restoranima u okviru kompleksa. Ima jos nekoliko simpaticnih plaza, ali sam zaboravila kako im je ime i gde se tacno nalaze (cini mi se tamo negde posle Potosa), pa ne bih da unosim zbrku. Sve u svemu - Tasos je jako simpaticno ostrvo, pogodno za porodice i ljude zeljne odmora, sklono guzvama zbog pristupacnih cena, blizine kopnu i lakoce kolskoh i buskog dolaska (posebno za ljude iz SR i MK, mada ima i drugih, naravno). p.s. zastita od osa obavezna, mnogi ne-alergicni nadrljali.p.p.s. u Theologosu jeli ooooooodlicno jagnje (mnogo godina unazad, ali nadam se da nisu pokvarili ponudu).p.p.p.s. probati nevidjene pegave masline u raznim selima, super-napijene suncem i solju i cime-sve-ne, praaave masline (za maslinoljupce :wub: ) Ovo ukratko beshe, nadam se da nekom koristilo, ja se malo zanela zbog zudnje za morem :(

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...