Jump to content
IGNORED

Kolike su plate u Bg?


Miki_belavista

Recommended Posts

 Svaka drzava gleda samo svoje godine staza i svoja primanja. To je malo nezgodno kad sa 50 godina promjenis drzavu stanovanja pa onda od obe dobijes penzioni minimalac.

Bez brige, tvoj mizerni cek od penzije te ceka u Srbiji. Doduse koliko vidim, politika je da se vecina povlastica i popusta daje svim penzionerima bez obzira na primanja, a termin "najsiromasniji sloj stanovnistva" je prihvacen kao aksiom.  

?

 

Право на старосну пензију могу остварити осигураници у 2017:

Мушкарац:

  • са 65 године живота и најмање 15 година стажа осигурања
  • са 40 година стажа осигурања и најмање 56 година и четири месеца живота (Превремена старосна пензија)

Жена:

  • са 61 годином и шест месеци живота и најмање 15 година стажа осигурања
  • са 37 година и шест месеци стажа осигурања и најмање 55 година и осам месеци живота (Превремена старосна пензија)

припадници оба пола са 45 година стажа осигурања, без обзира на старост.

Link to comment
  • Replies 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • noskich

    31

  • boshoku

    23

  • Bujodrag

    14

  • Ravanelli

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

 Svaka drzava gleda samo svoje godine staza i svoja primanja.

Mene su Švajcarci svojevremeno uredno isplatili kad sam otišla, zaslužena penzija za godinu i po dana mi je bila tolika i tolika, u trenutku kad sam otišla više se nije računala te su mi sve isplatili.

 

Za sporazume Nemačke i Srbije nemam pojma, al se setih da i ja imam nešto stažića u Srbiji, pa ako ikada ikako izvučem tih 500 dinara penzije ne bi uopšte bilo loše, samo nemam blage predstave di mi je radna knjižica. Ali imam još uvek sve izveštaje o plati.

 

 

P.S. A ono imam i vremena do 2038me :D, no zašto se o svemu ne raspitati na vreme.

Edited by Hjortron
Link to comment

Mene su Švajcarci svojevremeno uredno isplatili kad sam otišla,

 

Ako odes u trecu zemlju, odnosno ne vratis se u svoju maticnu, mislim da svi isplacuju bez obzira na duzinu staza.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...