Jump to content
IGNORED

Transfer novca iz inostranstva.


Moća

Recommended Posts

podsetio me katamaran da ponovo pitam :D

 

da li ima neki korisnik paypala (iz srbije) da je ujedno i korisnik neke od banki koja isti dan isplacuje prebaceni novac sa paypala?

 

dakle ja sam u intezi, cekam na pare sa paypala 4-6 radnih dana i to bas smara. u intezi se vade da je do paypala i naravno lazu.

na netu sam nalazio da sg (sa najmanje jednom vrstom racuna) isplacuje momentalno i da postanska isplacuje unutar 24h. ali sve je to neprovereno, pa bi mi znacilo ako nekoima direktno iskustvo

Link to comment

Registrovao sam se na payoneer i stigao mi je mejl da mogu da se logujem u svoj nalog. Kada probam da se ulogujem kaze mi da podaci nisu dobri. Ista fora ako stavim da sam zaboravio lozinku  :frust:

 

edit: prvo mi je stigao mejl da sam in review da bi mi 7 minuta kasnije stigao mejl da mi je poslata kartica

 

edit: radi iz ff-a. Izgleda se sajt nesto ne mirise sa chrome-om

 

Da li postoji mogucnost da me ni ne cimaju oko dokumenata? Koliko vidim samo traze da se upisu 4 cifre sa kartice kada stigne.

 

Tamo je pisalo da ce mozda traziti dokumenta za verifikaciju ako se ne varam

Edited by katamaran
Link to comment

Registrovao sam se na payoneer i stigao mi je mejl da mogu da se logujem u svoj nalog. Kada probam da se ulogujem kaze mi da podaci nisu dobri. Ista fora ako stavim da sam zaboravio lozinku  :frust:

 

edit: prvo mi je stigao mejl da sam in review da bi mi 7 minuta kasnije stigao mejl da mi je poslata kartica

 

edit: radi iz ff-a. Izgleda se sajt nesto ne mirise sa chrome-om

 

Da li postoji mogucnost da me ni ne cimaju oko dokumenata? Koliko vidim samo traze da se upisu 4 cifre sa kartice kada stigne.

 

Tamo je pisalo da ce mozda traziti dokumenta za verifikaciju ako se ne varam

 

Trazice ti dokumenta sigurno. Kad ti kartica stigne postom, registriras je na sajt, odberes PIN i zdravo. Najbolja stvar za transfer novca, bukvalno za 15-20 minuta iz payoneer racuna na karticu. 

Link to comment
  • 2 months later...

Ovo prvo ne znam šta je

Ovo drugo pretpostavljam da je primalac fizičko lice, kreneš po sajtovima banaka i bistriš po tarifi stanovništva, recimo da je oko 0.3 posto, ako se priliv oročava može biti besplatno.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Firma iz Kanade bi sarađivala sa fizičkim licem u BiH, ali kao payment options imaju samo čekove, "e transfer" (izgleda samo kanadska fora za poslovanje, imaju WU koji im omogućava international money transfer) i "credit card". Ništa PayPal.

Imao neko iskustva koja bi pretočio u preporuku - koja je njima najjednostavnija opcija, odnosno koja je najmanja provizija. Izbjegao bih čekove, zbog čekanja najviše.

Ovo što kažu "credit card" je uplata na moj devizni račun ili pak nešto drugo? Koje bi provizije kanadskih banaka mogle biti na iznose cca $200, u tom slučaju?

Hvala.

Link to comment

Za taj "e transfer" sam izguglao ovo, provjerio sa nekim Kanadjanima, kažu da im je to osnovni način slanja/ primanja novca, kupovine.. pa kontam da je to. Pitao sam ih, kažu da rade samo u Kanadi ali da imaju WU kao opciju za slanje novca van Kanade.

 

@Tony 1% transakcije, minimum 5€. U principu nemaju pojma, ali neki "bankari" mi rekoše da njihova banka tamo takođe uzima proviziju? Jel' to normalno?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...