Jump to content

Photo

Poslednji film koji ste gledali

• This topic is locked This topic is locked
13508 replies to this topic

#1 Hjortron

Hjortron

spavalica

• Members
  • 10,793 posts

Posted 10 October 2007 - 10:44:44

Evo ja npr 1408micu.Dobro urađeno, skroz, ali nekako me celokupna zaokružena priča nije baš ubedila.7/10

#2 MiddleClass

MiddleClass

Nervira ga ono "A" po zidovima

• Members
  • 30,594 posts

Posted 10 October 2007 - 11:05:00

Kao sto rekoh na Kinshasi... "Assault on Precinct 13" (1976) :Hail:

#3 korindjar

korindjar
  • Members
  • 9,784 posts

Posted 10 October 2007 - 17:29:41

Gledao juce u CK13 (http://ck13.org/) Staru Masinu (1988) Zelimira Zilnika. Zilnik gotovo vidovit. http://www.zelimirzi...ent/view/67/38/Slovenacki roker krece u Grcku u vreme kada narod pocinje da se 'dogadja' i 'rusi birokratiju'. Na putu za Grcku, u nekoj kafani vidi vesti sa mitinga u NSu, zainteresuje ga sta se desava sa drzavom i odlazi u Vojvodinu da vidi narodne skupove koji su pratili jogurt revoluciju.Uradjen je '88 za kao drama za televiziju, nikada emitovan. Zilnik tada vec ukazuje na nacionalizam, a u predgovoru filma nam je objasnio (bio covek na projekciji), kako su kolege i ostali ocenili njegov pogled kao preteran i zbog toga nikada nije emitovan, iako je gomile stvari pogodio.Roker se vozi kroz Vojvodinu na motoru kojim je njegov otac '38 isao u PoljskuKomentar na pasos: 'jednog dana sa ovim nece moci nigde putovati'U luna parku gadja metu vazdusnom puskom: 'moracu nauciti pucati, bice rata'... i sl. Ne znam kako bi mi to izgledalo '88, al sada deluje kao sasvim normalno vidjenje tih dogadjajaNe odgledah film do kraja, jer sam morao krenuti na kartanje, ali cu ga uskoro dovrsiti

Edited by Maltese, 10 October 2007 - 18:51:16.

#4 Leonidas

Leonidas
  • Members
  • 1,271 posts

Posted 10 October 2007 - 20:25:43

Posted Imagesjajan! klinac je opak! nego, jesam se ja nesto istripovao ili je film na kraju dedicated to neki Turgoose? Cale od malog?

#5 dedazec

dedazec
  • Members
  • 17 posts

Posted 10 October 2007 - 20:29:13

zaredjao hitice, poslednji transformersi. sasvim pristojan film, dva ipo sata kvalitetne zabave, proletela a da nisam ni osetio.pre toga sam gledao die hard v4, ni to nije loshe, ali tu sam vec osetio blago nestrpljenje negde na drugoj trecini.grindhouse dvojac me je pak blago razocharao. najbolji deo planet terrora je lazni trejler za macheta. film ima par dobrih i duhovitih momenata, ali vidljivo bez ikakve ideje u pogledu radnje. gomila filmskih klishea, pa ga je chak i to mrzelo. to je film koji sluzi iskljuchivo tome da se njegov autor zabavi. bilo je zabavno i meni, ali na kraju sam malo i preskakao neke delove. death proof ipak odaje veceg majstora, a tu je i kurt rasel koji je sjajan.death proof vodi do filma koga mislim pogledati vecheras. a to je vanishing point.

#6 shapica

shapica
  • Members
  • 17 posts

Posted 11 October 2007 - 00:36:36

death proof ipak odaje veceg majstora, a tu je i kurt rasel koji je sjajan.

Pogledah veceras, briliant! Ocu ja da pravim take filmoveee! Mnogo simpa kad ribi zazvoni mob sa onom zvizdecom temom iz Kil Bila :D

#7 Hjortron

Hjortron

spavalica

• Members
  • 10,793 posts

Posted 11 October 2007 - 10:49:34

Shaun of the Dead - zabavno, mada Hot Fuzz mi je mnogo bolji (cijenim zato što generalno nisam obožavateljka Z-kreatura)

#8 Leonidas

Leonidas
  • Members
  • 1,271 posts

Posted 11 October 2007 - 22:37:16

Die Hard 4.0... :lol: vrh! ne moze nam niko nista, jaci smo od sudbine...

#9 hefestus

hefestus
  • Members
  • 582 posts

Posted 12 October 2007 - 05:16:19

Bienvenue chez les RozesPosted ImageCarole Bouquet & Clemence Poesy :heart:Odlicna crna komedija!

#10 reg

reg
  • Members
  • 2,083 posts

Posted 13 October 2007 - 12:54:06

"Neustrasiva" [The Brave One] Jodie Foster je mentalno poremecena zrtva koja pocinje da ubija lose momke po Njujorku [koji je izgleda bezbednosno erodirao na nivo Kalkute], sto je valjda "hrabrost". Osvetu nad ljudima koji su joj ubili verenika a nju ubacili u komu sprovodi tek zahvaljujuci slucajnosti, kada je policija pozove na lineup. Terrence Howard je policajac koji shvata da je sve to u redu. Kill the bad guys - you know it makes sense.

#11 baklavica

baklavica
  • Members
  • 603 posts

Posted 13 October 2007 - 13:13:30

Vatrene ulice.A veceras Blade runnera :rolleyes: Ja sam citala knjige kad sam bila mala... :)

#12 kokota

kokota
  • Members
  • 1,950 posts

Posted 13 October 2007 - 17:58:18

Out for a kill ..recimo 3.8/10..

#13 Mos

Mos
  • Members
  • 2,343 posts

Posted 13 October 2007 - 18:49:16

Prolazeći kroz Will Ferrell fazu (sledi nakon Ben Stiler i Owen Wilson faze) odgledao nekoliko njegovih filmova. Old School, Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby, Blades of Glory i Stranger Than Fiction.Prvi od navedenih mi se najmanje svideo, tu i tamo par dobrih fazona, ali ništa vredno neke velike preporuke. Talladega mnogo bolja. Da citiram jednog drugara, velikog fana "the frat pack-a", surov retard humor. :) Blades of Glory - čista desetka. WF u ulozi Chazz Michael Michaels-a, prvaka u umetničkom klizanju i seksualnog zavisnika. Jedna od boljih komedija koju sam gledao u poslednje vreme. Obavezno pogledati. I Stranger Than Fiction, nešto potpuno drugačije u odnosu na prethodna tri naslova, malo drama-malo komedija, dosta romantike. Odlični Dastin Hofman i Ema Tompson, kao i prva uloga u kojoj se Ferel ponaša iole normalno. Ako je parametar za normalno to što nije nikoga polizao po licu tokom celog filma. Ne znam da li baš može da se povuče paralela, ali malo me je atmosfera podsetila na 'Eternal Sunshine of the Spotless Mind'. Večeras mi je na repertoaru '3:10 to Yuma', Rasel Krou i Kristijan Bejl, vestern akcija, obećava.

#14 djenka

djenka
  • Members
  • 782 posts

Posted 13 October 2007 - 23:40:39

Večeras na HRT-u odgledah Cold Mountain , ili "Studengora" kako ga braća Hrvati krstiše.Iako volim ovakve filmove, ovaj mi nekako tanak, mada ima tu momenata koje čine da ne bude totalni promašaj.

#15 Musharaf

Musharaf

oficir i đentlmen

• Sleepers
  • 11,512 posts

Posted 13 October 2007 - 23:52:58

upravo se vratio sa projekcije u sava centru...Posted Imageotisao sam ne ocekujuci nista specijalno a proveo dva i kusur sjajnih sati. film me se izuzetno dojmio, ja sam sucker za tu vrstu koja malo vuce na starovremski ali sa blagom ironijom, ne parodirajuci.strip i knjigu nisam citao.oko mene su uglavnom bili 'zadovoljni', tako da mu ja mozda dodjem i odvec entuzijastican. ipak, od mene 9/10. pogledajte. gej robert de niro je samo bonus.