Jump to content
IGNORED

Stadioni


Recommended Posts

Artemio Franchi, istorijski stadion u pravom smislu reci. Oko stadiona zgrade iz 30ih i 50ih. Firentinske boje svuda okolo: zuti malter, zelene zaluzine, crvenkasti krovovi i najplavlje nebo. Stadio_Artemio_Franchi_Fi_4a841713d62d6.JPGSve ima neki starinski smek. I kvart i sam stadion. Na 15min odatle, eto nas u hardkor renesansi. Okolo firentinska brdaArtemio_Franch.jpgNekako se covek zamisli kad shvati koliko je velikih igraca i velih utakmica odigrano tu. (Celu tekmu sam razmisljao o Piksiju, Hadzibegicu, Ivkovicu, Maradoni...) A onda shvatis da je Vembli sravnjen, da se Anfieldu crno pise, da je Olimpijski u Minhenu otisao u istoriju... :(
:wub: inace, franchi ce uskoro da ide u penziju, jer fiorentina uskoro pocinje gradnju novog stadiona.odlicna tema.monumental:AV_Liberti_A.jpgestadio azteca:estadio%20azteca.jpgsan mames [ili kako ga baskijci zovu - la catedral]bilbao_san_mames1.jpgsan paolo [proslog vikenda bilo 50 godina otkad je otvoren]Caod_2.gifsvima nam drag, san nicola :wub:san-nicola1.jpg
Link to comment

Najbrže izgrađeni pokriveni stadion na svetuBrita Arena - Wiesbaden (SV Wehen), 12,500 mesta, 4 meseca izgradnje, 14 milke evra. Ceo stadion je montažnog karaktera, tribine su pod skelama a svlačionice su oni kontejneri (doduše deluxe) simpatično :)brita-arena.jpgWehen_BritaArena_01.jpg

Link to comment
uvek me je zanimalo koja je najveća zabeležena poseta na njemu kad igra domaći klub:d
ne znam koja je najveca, ali imali su sad protiv juventusa u subotu 40kinace, ferraris/marassi je fenomenalan Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...