Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

pre par godina zamolio me komšija da na moja dva mlada bulmastifa i rota od deset godina probamo ultrazvučni rasterivač koji koristi američka vojska, jer ima kupca iz nekog lovačkog društva za tridesetak komada, pa ako šljaka da dovede mušteriju na demonstraciju. 

i ja sam iskreno imao želju da to proverim, jer u šetnji imam problema pošto tako velike pse sve lutalice doživljaju kao agresore i opsedaju nas čim nas primete a plus ovi moji mrcine - bulmastif 72kg...rot 68kg...sumnjao sam da će nešto da se isprepadaju.

mi smo bili na ulici a tada je u boxu udaljenom desetak metara bila samo mlada ženka bula.

pozvao sam je da izađe i dok se protezala ja sam samo pipnuo dugme, kada se ona uspaničena zabola nazad u kućicu.

bio sam šokiran intenzitetom reakcije na tu daljinu. nismo više probali...a kada sam prišao kuji bila je ok ali izašla je tek na komandu.

sutradan je došao sa kupcem i ispred kapije sedi matori rot ali i dalje u punoj snazi...komšija se na moj zahtev  udalji dvadesetak metara, i uz najavu; ,,glej sad !!!" pritiska napravu uz grč kao da će najmanje laser da izleti iz onog malog parčeta plastike...ali rot nie trepno.

kupac mu kaže da priđe malo ...,, pa nie to snajper majkumu"...dva tri okidanja na par metara, ali rot sedi ispred kapije i gleda u nas...i tada se komšija opusti, priđe i prebaci ruku preko kapije ,,da ga upuca iz neposredne blizine"...a rot naravno u skoku zatrese kapiju uz lavež tako da mu je šoker ispao iz ruke.

 

ja sam kasnije probao još par komada, i video sam da kod rota samo mrdnu uši ali da mu ne smeta...

očigledno desetak godina starosti je dovoljno da molosoid ne čuje taj gornji - ultra opseg, jer aparat samo u prvoj sekundi emituje i ljudima čulnih  15-17kHz i zatim se rapidno penje na gore.

 

kupac nakon par naših pojašnjenja samo prokomentarisao:

,,da, da inače radi, samo da ne naletiš na rota u penziji"

Edited by Musky
Link to comment

Forum ko za baksuz prestao da radi i ja sam zakazala operaciju mom macosu sutra na veterinarskom. Da li znate kakvi su tamo hirurzi?

Edited by Katikon
Link to comment

Forum ko za baksuz prestao da radi i ja sam zakazala operaciju mom macosu sutra na veterinarskom. Da li znate kakvi su tamo hirurzi?

 

Ako je Bg. vet fax, onda je ortopedija vrhunska za mnogo šire okvire.

Link to comment

Aj da pišem nešto što mož da bude korisno, ali i ne mora. U nekoliko dana imao sam par lepih iskustava. Da pronađem psa i vratim vlasniku vrlo brzo.

 

1. Zovu me u četvrrak iz lokalne kafane, negde oko 5 popodne, u pomoć: krupni AST upao na letnju terasu, po najvećoj vrućini i pao u nesvest. Dali mu kofu vode, on popio dosta, ali niko ne sme da mu priđe. Lagano šetka uokolo, valja se i njiška. 

Ponesem ogrlicu i povodnik, priđem, osmotrim, vidim da je prevelik mužjak  u pitanju (od oko 30-35kg), priđem, on me prihvati, privežem, napojim ga ponovo, doooobro pokvasim vodom i čekam da se kolko tolko oporavi.

Mnogo mi je poznata faca .... sretali smo se već negde po gradu.

 

kXl2gX6.jpg

 

Prerpostavim čiji je, odem tamo sa njim, ali pogrešnim nije to - to. Liči ali nije!

 

Krenem prema kući i pravim u glavi raspored spavanja po objektima u domaćinstvu i kalkulišem pošto samo što je Šiva ušla u teranje. I  biće zajebano ako se sudare .... 

 

Uz put svratim do najbližeg vet-a, uspemo da očitamo čip, pronađemo podatke o vlasniku itd... setim se ko je vlasnik, (znamo se, ali nemam kontakte), pozovem telefon iz baze pod., ali niko se ne javlja.

 

Odem na adresu i sve komšije prepoznaju psa, znaju čiji je, ali ne znaju gde su se odselili vlasnici....

 

Vratrim se kući, postavim objavu na FB oko 21h, povedem psa  u grad da se pokažemo, da ga snime ljudi i da potražimo vlasnika. 

Niko ništa ne zna. Pošto šara liči na Šivine, polovina pita "što si seko uši odraslom keru", a malo ko primećuje da je Šivi međ bunitama porasla alatka .... Obiđemo sva kučkarska šetališta, vratimo se kući oko 01h, i Šiba nas snimi i počne da arlauče da probudi sve u okolini. Ovaj mužjak kad nanjuši da je ona u teranju potegne kao dajc na sve četiri i uakuca se u rešetke boksa. Šiva ga uhvati za obraz.i odmah pusti, on ni glas ni pisak... itd ... itd...

Prespavao je u hodniku kuće, sa vodom i hranom, apsolutno miran, poslušan, ali malo nervozan. 

Ujutru me dočeka porika na FB da jevlasnik na tom i tom mobilnom, da je obabešten gde je pas i da čeka da se javim :)

 

2. Nedelja uveče, najavljuje se nevreme koje je bilo. Lokalni kafe u centru, stignem tek na drugo poluvreme finala Kupa konf., i pošto je Pirot mali grad svi već znaju slučaj od pre neki dan, počnu da mi pričaju u malom nemačkom špicu koji se vrzma oko kafiča celo popodne .... Bilo sinoć baš lepo nevreme, i odmah posle upada malecki u kafe. Prelep, razigran i baš se vidi da je kućni pas, da se ne snalazi sa uličarima itd ... skroz mokar i blatnjav posle nevremena. Pokupim ga, nahranim, očistim .... 

 

h1orTal.jpg

 

 

Oglasim i njega na FB, zamolim sve u gradu da šeruju....

 

Već u 9-10 ujutru javlja se gazdarica i preuzima kerića.

 

Odužio sam ga, ne da bih se hvalisao, ovo mi nisu prva iskustva, vratio sam već 5-6 pasa, ali šta je bitno:

 

0. Čipujte svoje ljubimce i ažurirajte podatke kod veterinara kada menjate prebivalište!

1. Kad pronađete očigledno vlasničkog psa što pre probajte da vidite da li je čipovan i pronađete vlasnika.

2. Ukoliko ne uspete odmah, potrudite se da vas što više ljudi vidi sa psom i da proširite priču što šire, naročito po kraju gde ste ga pronašli..

3. Obavezno obiđite Taxi stanice, atobuska stalališta,kioske sa brzom hranom i školska dvorišta u okolini, popričajte sa lokalnim stanovništom, raspričajte šta ste našli i zamolite da priču šire dalje.

4. Koristite NET da alarmirate svoje sugrađane da pomognu.

5. Procenite karakter ljubimca kojeg ste pronašli, i obezbedite mu bezbedan smeštaj, hranu i vodu dok ga ne vratite vlasniku.

Link to comment

0. Čipujte svoje ljubimce i ažurirajte podatke kod veterinara kada menjate prebivalište!

+1000

 

Slučaj od pre pola sata: vodio jednog svog kerića kod veta, i u pola pregleda upada tip sa bretoncem, našao ga juče, raspitivao se po kraju dal' neko zna čiji je, ali bez uspeha.

Doveo ga da pročitaju čip, ima broj telefona, ali broj isključen. Olgica nađe ko je čipovao psa, pozove tu drugu ordinaciju, objasni kako pas izgleda, ovi kažu znamo psa, znamo vlasnika, ali ta se odselila iz kraja pre bar godinu dana. Onda se sete sa kim je ranije dolazila na preglede, prekopaju po bazi, nađu tog prijatelja, pozovu ga, ovaj odmah skonta o kome se radi, da im novi broj, pozovu i nađu izbezumljenu vlasnicu koja tri dana pokušava da nađe psa... Bretonac je došipčio sa Kališa do Liona, gde je nekad živeo :heart:, pa se spustio u Dimitrija Tucovića, gde ga je pronašao ovaj lik.  

 

Sve u svemu, obavezno ažurirajte podatke ako promenite telefon ili adresu, mnogo je bitno.

Link to comment

svaka vam cast ! i zmanicu i sky. bretonac blenta ....omg...pobrkao kuce :)

 

 

dobila bih srcani udar da mi ivan nestane. videcemo koliko ce lud da bude kad oseti teranje od neke zenke. za sada je predobar...ode u tri lepe ali se vrati. njemu je frka da mu se ja ne izgubim. on se vezuje da bi mene na povodac imao a ne ja njega. ko veli, zeno ne mozes mi pobeci sada....

 

 

 

kako vi adresu promenite za mikrocip? mi imamo online databazu, ukucas broj cipa i password i promenis. super jednostavno. plus app

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...