Jump to content
IGNORED

Akvaristika i aquascaping


Recommended Posts

Moje ribice su se krenule razmnozavati kad sam ubacio biljku Java Moss koja lici na gustu travu zbunastog oblika (bah, kako sam objasnio). Jedini problem sa tom biljkom je sto raste jako brzo i ume zauzeti suvise prostora u akvarijumu. Kad se to desi rukama izvadim deo koji smeta; poslednji put sam napunio citavu plasticnu kesu. Ovde ima dosta toga o tome

Link to comment

Šta je sve poetrebno i kolika su okvirno početna ulaganja za jedan akvarijum od, recimo 100 litara, pošto neko gore reče da je to optimum za početnike?

Link to comment
Šta je sve poetrebno i kolika su okvirno početna ulaganja za jedan akvarijum od, recimo 100 litara, pošto neko gore reče da je to optimum za početnike?
Rekoh ja.Zavisi kako zamišljaš akvarijum u prostoru gde bi da ga smestiš.imaš gotova (fabrička) rešenja sa ili bez postolja. To bi bila i neka najskuplja ali i najelegantnija varijanta (PM za preporuku). Nešto ovako:Vision_260_Black.jpgOvakav sadrži sve: filter, grejač, haubu sa adekvatnim osvetljenjem. U ovoj varijanti možeš da prođeš sa od 230€ bez postolja.Možeš i poručiti sve po meri i želji, od akvariste sa dugogodišnjim iskustvom, i tu ti je cena po dogovoru, ali ne manja od 1€ po litri.U svakom slučaju, potreban ti je:- akvarijum (kod iskusnog staklara se može napraviti i za 5.000 rsd), - Filter: - spoljni (najjeftinija varijanta - cca 1.000 rsd za staklo i potopnu pumpu), ili - unutrašnji (do 1.000 rsd), - ili kanister filter (najskuplja varijanta - preko 4.000 rsd)- osvetljenje - u zavisnosti od tipa akvarijumskog bilja - od 1.000+ rsd- postolje - kupovno ili u samoizvedbi. Edited by cika tale
Link to comment
  • 1 month later...

Gde može da se vidi/kupi mahovina?Videh dosta slika na aquascaping, pa se zainteresovah, fino bi mi legla u jednom akvarijumu.Ako je zabranjeno, tj. ako se tumači kao reklamiranje, onda nisam ništa pitao, tj. ovaj post ne postoji.

Link to comment

Ništa, javi se kad se vratiš. Baš juče sam proredio mahovinu koju imam, pa sam već ponudio na poklon. A može da se pogleda:SDC18558.JPGOvo je bio pokušaj da napravim macro fotku kozice u mahoviniSDC17647.JPGLevo je mahovina na panju. Fotka iz februara ove godine, sad je sve mnogo drugačije.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Kod biljnih akvarijuma je vrlo važno izabrati podlogu. Na tržištu postoji veći broj vrsta podloga renomiranih proizvođača, ali je prisutna i DIY varijanta gde se često koristi treset, aquaclay, zemlja za cveće... Ovaj sloj bude jako tanak (od 0,5 do 1,0 cm), preko toga ide kvarcni pesak/šljunak različite granulacije.rj4.jpg Na ovoj slici se vidi delimično postavljen hardscape (desno), a potom je dno prekriveno sa 23kg hranjive podloge domaćeg proizvođača.rj7.jpgPreko hranjive podloge je došlo još crnog peska, a malo se osvežila i mahovina na kamenu.rj9.jpgNakon postavljanja podloge potrebno je postaviti i ostatak hardscape-a.rj20.jpgOvako izgleda akvarijum nakon što se zasade biljke po izboru i nakon što se voda izbistri. Izvor: Biljni akvarijum 575 litara...

Edited by cika tale
Link to comment
  • 1 month later...

Ovu mahovinu možeš da dobiješ od mene.Akvaristička forumska berza je vrlo aktivna i veliki broj biljaka može da se nabavi jako povoljno ili na poklon. Ima i dobrih radnji u Beogradu gde se mogu pazariti zdrave i kvalitetne biljke.Ako pogledaš prethodni post videćeš i link na kraju istog koji te vodi na izvor velikog broja biljaka. (mada je isporuka u ovom trenutku malo usporena zbog požara u jednom od staklenika).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...