Jump to content
IGNORED

Visa i ostale kartice


Tale

Recommended Posts

Ako je neko bio u slicnoj situaciji ili je mozda upucen u problematiku, molim za razjasnjenje...Do stedionice mi se ne ide ako nije neophodno jer su tamo nesnosne guzve...

Unapred hvala!

 

Ne moraš da ideš do pošte, zovi njihov kol-centar zadužen za kartičarstvo; broj telefona tog odeljenja obično piše negde na kartici. Oni će ti iz prve ruke reći o čemu se radi. 

Link to comment

Evo, ovako...Ne verujem da ima jos smotanih kao sto sam ja  :D, ali, za slucaj da neko ima isti problem, treba da ide u postansku stedionicu (ne u postu, mora u stedionicu) i oni deblokiraju karticu. Procedura (ako ne racunamo vreme potrebno da se domognete saltera), je vrlo kratka. Dao sam karticu i licnu kartu i sluzbenica je obavila brzinski sta treba (bar se nadam.... rekla mi je da sacekam 24 sata, pa da proverim da li je sve OK na automatu).

Kad sam vec tu, ustanovila je da moji matori treba da odu i azuriraju podatke na racunu jer su menjali licne karte. Ako se to ne uradi, mogu da im blokiraju racune. Dakle, ukoliko neko ima tekuci racun kod Poste i menjao je licnu kartu, treba da azurira podatke. Eto i neke kolaretalne koristi od moje gluposti.

Link to comment

Naravno, posle 24 sata, kartica je prolazila kroz automat kao kroz protocni bojler. Odem ponovo u stedionicu, kazu kartica je aktivna, ja ponovo objasnim, probajte kod nas na automatu, probam, nista...Sluzbenica zove "tamo gde treba" kazu sve je u redu, ajd jos jednom probajte na ansem automatu...ALELUJA!!!...Sluzbenica kaze zaboravili su izgleda da "ociste" prosli put.

Dosao sam da mi deblokiraju karticu i oni su, eto, zaboravili samo da mi je deblokiraju.  :D

Ali dobro, glupo bi bilo da nesto uspe iz prve. 

Link to comment
  • 6 months later...

Ima li neko upućeniji da objasni razlog zbog koga se AmEx kartice primaju na mnogo manje prodajnih mesta od Vise/Mastera/Dine po Srbiji? Pretpostavljam da uzrok leži u većoj proviziji koju banka uzima od maloprodaje. 

Link to comment

Zato sto amex distribuira samo jedna banka u drzavi a to je Intesa i od njene prod.mreze zavisi rasprostranjenost tj.dostupnost pos.

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока

Link to comment
34 minutes ago, vookela said:

Zato sto amex distribuira samo jedna banka u drzavi a to je Intesa i od njene prod.mreze zavisi rasprostranjenost tj.dostupnost pos.

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 

Aha, u tome je zvrk. Ja sam još iz onog vremena kada je AmEx bila jedina platna kartica u prastaroj državi, kada su sve kupovine po inostranstvu u stvari bile na bar dvomesečni beskamatni kredit, dok roditeljima stigne račun u Atlas na naplatu :)

Link to comment
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Kada sam plaćao rent-a-car u Norveškoj, uzeli su mi i 300e depozit. Od njega su trebali da naplate putarine, račun za putarine su rekli da ću dobiti na mail za dva dana i da oslobode ostatak sredstava. 


Međutim, prošlo je tipa 8, 9 radnih dana od kada sam se vratio, nema ni maila a sredstva su i dalje "rezervisana".

 

Pitanje bi bilo dokle mogu da drže te pare rezervisanim? Tj koliko dugo. 

p.s. izbegavajte SIXT u širokom luku, neopisivi diletanti i nesposobnjakovići.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...