Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

dajte neku preporuku za poslasticarnicu u kojoj se moze sesti i pojesti kolac. cena nije presudna, samo da su sto bolji kolaci. najbolje zemun, novi beograd, ali moze i centar grada.

Link to comment

Ako ti je i centar grada u igri, neko je spominjao da hotel na studentskom trgu ima dobru poslastičarnicu. Mislim da je i Moskva dobra...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

dajte neku preporuku za poslasticarnicu u kojoj se moze sesti i pojesti kolac. cena nije presudna, samo da su sto bolji kolaci. najbolje zemun, novi beograd, ali moze i centar grada.

verdi u jubizu, zaboravljena slasta na forumu, a ima odlicne kolace

Link to comment

pravila sam svoj kombo za kolac/tortu rikota, badem, limun od onog sto se naslo po kuci.

 

100 grama maslaca

75 grama secera

4 jaja

300 grama rikote

prasak za pecivo

180 grama badema

kora dva limuna

sok limuna

amareto

vanila

 

sve smuljala redom penasto, pekla na 180 stepeni u duguljastom kalupu sat vremena.

svima se svidja, meni onako. mislim da je trebalo da umutim belanca i na kraju ih umesam u smesu, da mi to bude agens za dizanje, a ne moja precica za lenje s praskom za pecivo. rikota premijina, kantica od pola kile. da se mene pita, ja bih tu stavila jos limuna, al svi zadovoljni i ovako. ko da znaju za bolje... :D

 

 

mislim da ovo moze i s ajvinim kokosovim brasnom umesto bademom, odnosno kokosovim proteinom kako se zove kod nas. 

Edited by darling
Link to comment

hocu da kupim tortu da zasladim kancelariju lepim povodom, razmisljam se o gdi mirkov ali je jos nisam overila (a bicu na putu pa necu ni imati sanse), a posto ovom forumu slepo verujem vec godinama dosla sam da mi kazete sta da kupim :)

Link to comment

Meni je Opera omiljena torta u svim univerzumima, pa je to prva stvar koju bih preporučila. Belgrade Blackout je jedna preozbiljna čokoladna torta sa savršenim ganašom. Ono što bih ja sada jela je nešto sa slanim karamela kremom. Pozoveš i s njom dogovoriš sve. :-))

Link to comment

'fala Mau! :)

 

e i da spomenem da sam probala minjone Bombaj i ostala prilicno ravnodusna :/

ja u stvari trazim minjone koji nisu punjeni kremom nego smesom koja nastane kad se ono biskvitno testo pomesa sa rumom, nekim kremom i slicno.  

moracu do Bolonje :)

Link to comment

pravila sam svoj kombo za kolac/tortu rikota, badem, limun od onog sto se naslo po kuci.

 

100 grama maslaca

75 grama secera

4 jaja

300 grama rikote

prasak za pecivo

180 grama badema

kora dva limuna

sok limuna

amareto

vanila

 

sve smuljala redom penasto, pekla na 180 stepeni u duguljastom kalupu sat vremena.

svima se svidja, meni onako. mislim da je trebalo da umutim belanca i na kraju ih umesam u smesu, da mi to bude agens za dizanje, a ne moja precica za lenje s praskom za pecivo. rikota premijina, kantica od pola kile. da se mene pita, ja bih tu stavila jos limuna, al svi zadovoljni i ovako. ko da znaju za bolje... :D

 

 

mislim da ovo moze i s ajvinim kokosovim brasnom umesto bademom, odnosno kokosovim proteinom kako se zove kod nas. 

 

 

 

moze ali bi ga trebalo doosta manje jer on nije masan kao bademi,ima skrooz drugaciju teksturu i dosta pije tecnost

Link to comment

da, naravno. i svezeg ananasa, pa da bude tropski kolac. sklepacu jednom, bas me zanima kako funkcionise sve to zajedno.

 

@ decakkejt  jesi probala u milici na dnu skadarlije? nicol je rekla da je tamo videla i rum tortu, sto ce reci da je starinsko, ima sanse da su i minjoni takvi. 

Link to comment

 

 

@ decakkejt  jesi probala u milici na dnu skadarlije? nicol je rekla da je tamo videla i rum tortu, sto ce reci da je starinsko, ima sanse da su i minjoni takvi. 

 

nisam ali belezim u svesku planiranih pohoda.  'fala i tebi!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...