Jump to content
IGNORED

KLS


theanswer

Recommended Posts

Pa to i kazem , bolje ... Cenim da bi i centrima iz unutrasnjosti zanimljivije bilo da se se kolju sa  nekom Sibenkom, Bosnom, Splitom,Rabotnickim... tokom cele sezone, nego da gledaju kako ih preko qrca otresu smoreni Zvezda,Partizan , Fmp... u nekoj mini nebitnoj ligi gde nemas nikakve sanse

Edited by Geo
Link to comment

covic je dao intervju juce-prekjuce, naglasivsi da je ideja o jadranskoj b ligi blizu realizacije i da ce krenuti uskoro. i to je naravno jako dobro, jer ce nam se prosiriti baza relativno ozbiljnih klubova za jos ta dva-tri, ili koliko ce ih vec igrati tu b ligu. ali to opet nema veze sa domacom ligom koja svakako mora da se igra u sto smislenijem formatu kako bi se dobio drzavni prvak.

Link to comment

odlično ako bude te aba b lige. A ovde je već neko pisao da nacionalna prvenstva treba da imaju format kao sadašnji kup koraća.

a b liga može biti podeljena, zarad smanjenja troškova klubova, na jug istok ili već koje odgovarajuće strane sveta.

u toj b ligi bi ograničio broj stranaca i uveo pravilo da u timu mora da bude npr 2 ili 3 under 20 ili 18 igrača.

ne znam samo da li je to sve realno ili isplativo. koliko bi to podiglo cene domaćih igrača? kako garantovati da će vlasnici klubova garantovati troškove takmičenja?i najzad isplate igračima?to je najbitnije a ne stalna dugovanja.

Link to comment

B liga u sistemu u kojem se pola A lige reši stranaca i boljih domaćih igrača još u januaru da bi uštedeli troškove? Realno.

Edited by Goranz
Link to comment

pa svakako je dobro da imas jos par klubova koji obitavaju na nekom solidnijem nivou, i gde mladi igrac moze da se razvija posto je pretpostavka da ce se klubovi u toj b ligi uglavnom razigravati mlade igrace, podici ce im cenu svakako vise nego igranje kls lige. ko igra kls tesko da je spreman da predje u aba ligu i tu nesto igra, barem za ove iole jace klubove. kroz b jadransku ligu vec moze da se stekne neko iskustvo na malo visem nivou.

 

novosel, direktor lige, skoro je pricao da je aba liga u plusu, pride su blizu dogovora za sponzorstvo lige, te verujem da pokretanje b lige nece biti neki trosak koji ne moze da se pokrije iz vec postojecih prihoda + taj novi sponzor

Link to comment

ja nisam cuo za praksu da se rezultati iz jednog takmicenja prenose u drugo, to bi bio neki pionirski™ poduhvat.

Evo , prenose se u kupu, a mislim da postoji nesto slicno kod Litvanaca i Rusa

Link to comment

treba nekako naterati klubove da poštuju ugovore.to bi značilo smanjenje ugovora i transparentnost buđeta..

ma u pravu je @goramc

nema od tog ništa.

Link to comment

Evo , prenose se u kupu, a mislim da postoji nesto slicno kod Litvanaca i Rusa

 

sta se prenosi u kupu? rezultati iz aba lige? pa ne bas, samo je uzet plasman da bi se odredili nosioci, nisu prenoseni rezultati.

Link to comment

sta se prenosi u kupu? rezultati iz aba lige? pa ne bas, samo je uzet plasman da bi se odredili nosioci, nisu prenoseni rezultati.

Pa i ja sam predlozio "samo" da se prenese plasman(međusobni skor srpskih klubova) iz iste za neki plejof srpske ...

Edited by Geo
Link to comment
  • 1 month later...

Gledam ovu utakmicu Partizan FMP iz čiste radoznalosti. Ovo je najgore suđenje u istoriji košarke. Bukvalno bih svu trojicu sudija strpao u zatvor zbog ovoga što rade. Kad bi ovako sudili NBA, mislim da bi karling za par godina prestigao košarku po popularnosti. 

 

Ovo je toliko strašno da nemam snage čak ni da budem rezigniran.

Link to comment

Da sam dokon raspitao bih se o mogućnosti podnošenja tužbe protiv ove trojice zločinaca za uništavanje ovog sporta. Bar da napraviš vest od toga i izvršiš pritisak, možda se stvari malo promene. 

Link to comment
  • teacher changed the title to KLS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...