Jump to content
IGNORED

Zenska kosarka


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Milica se oprostila od reprezentacije.

 

Bez obzira na sve, zaslužuje sve pohvale i veliki respekt za rezultate dok je bila kapiten reprezentacije. Prvakinje Evrope i bronzane sa OI. Imace sta sa prica unukuma.

Link to comment
  • 1 month later...

"Odluku koju sam donela sam saopštila Saši Daniloviću iz poštovanja prema njemu i ovoj kući gde je sve krenulo 2011. godine. Nakon mnogo neprospavanih noći i mnogo razmišljanja, donela sam tešku odluku da ne nastavim da budem selektorka. Jedini razlog je emotivno i fizičko pražnjenje, potreban mi je odmor u narednom periodu. Zahvalila bih se čelnim ljudima KSS-a, mom stručnom štabu, ali i svima koji su pomogli da dostignemo ovo gde je sada reprezentacija. I naravno, moja zahvalnost ide svima onima koje su najzaslužnije za sve - to su igračice. I to ne samo onih 12 koje su u ekipi, već mislim na sve koje su prošle kroz reprezentaciju", rekla je Maljkovićeva.

 

Ona je istakla da ne napušta srpsku žensku košarku. Naprotiv.

"Žao mi je što neću sarađivati sa Danilovićem, ostaje žal zbog toga jer sam sigurna da bismo sjajno sarađivali. On i KSS u meni imaju najvernijeg prijatelja i nekog ko je 24 sata spreman da pomogne. Ovo nije moj odlazak iz ženske košarke u Srbiji. Neko će reći da odlazim sa vrha i krećem od dna. Posvetiću se maksimalno Pokretu za žensku košarku. Želim da što više devojčica trenira košarku, da imamo 1.000 devojčica u 2017", rekla je dosadašnja selektorka naših "kraljica".

Novi predsednik KSS-a, Predrag Danilović, ne skriva da mu je teško što naše košarkašice neće više voditi takva ličnost, takav stručnjak.

"Ne mogu da kažem da je ovo moja prva ružna vest u Novoj godini, ali sigurno nije lepa. U potpunosti razumem Marinu, hvala joj na lepim rečima, ona zna šta o njoj mislim prvo kao o čoveku, posle i kao velikom stručnjaku. Zahvaljujem se na svim rezultatima u prošlosti, ali život je takav, posebno život profesionalnih sportista. Videćemo da u što kraćem vremenskom roku vidimo ko će je zameniti, jer nam predstoji Evropsko prvenstvo ove godine", rekao je Danilović.

http://sport.blic.rs/kosarka/domaca-kosarka-i-aba/marina-maljkovic-necu-vise-biti-selektorka-ali-ne-napustam-srpsku-zensku-kosarku/w7yytl5

Link to comment
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Posto sad vec sutra pocinje EP za dame, a niko da se oglasi, ajde ja cu.

U grupi smo sa Sloveijom, Grckom i Francuskom, sa kojom bi trebalo da se bijemo za to direktno mesto u cetvrtfinalu.

Za one koji su manje pratili, u repki nema naravno Milice koja se oprostila, kao ni Page koja je odavno povredjena. I na pripremama smo kuburili sa povredama, pa je prvo Ana bila dugo povredjena i tek je pre neki dan protiv Japana odigrala prvu utakmicu, tako da bi trebalo da je ok za pocetak, dok je Sonja tek pocela da trenira i pitanje hoce li biti spremna za prvu utakmicu, ali je jos bitnije da bude spremna za Francuskinje, jer nam treba to prvo mesto kako bismo u 1/4 finalu izbegli Spaniju, a onda je sve moguce.

Jeca Milovanovic je novi kapiten, a ovo bi trebalo da bude prvenstvo kada ce Crvendakic izbiti u prvi plan, jer je u pitanju veliki talenat i imala je odlicnu sezonu. I to je u principu nova okosnica repke. Samo da se Sonja potpuno oporavi do pocetka 

Link to comment

Sve je to u redu, ali preskačeš najvažnije. Nisu igračice bile ključne za medalje, nego Marinin lični projekat

 

Kako će Steva da ih utegne ponovo na taj nivo? Teško do nikako

Edited by levi
Link to comment

Tacno je da Marinin odlazak najveci hendikep i da je prakticno sama digla zensku kosarku iz mrtvih, ali ipak je ovo i dalje odlican tim i verujem da mogu opet do uspeha

Link to comment

Negledljiva košarka kad je Šarenac prenosi bukvalno. Ne treba praviti faul na 6sek do kraja na pola terena nije bonus. Naravno dobijemo trojku iz toga.  Idiot. 30sek pre toga mu kaže lik što komentariše sa njim da imamo faul.

 

Užasno igramo. Na obe strane terena.

Edited by theanswer
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...