Jump to content
IGNORED

Firewall, anti-virus - preporuke


teacher

Recommended Posts

  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Conspirator

    31

  • Razzmatazz

    21

  • Roger Sanchez

    17

  • ion

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa nastavi da koristis krekovani NOD, a sto se tice fw, sta znam, skini ZA, Kerio ili neki od popularnijih (vecina njih ima i free varijante), pa vidi koji ti najvise odgovara. Meni je Zone Alarm bio najjednostavniji za podesavanje, dok u Keriu ili Sygateu nikako nisam mogao da se snadjem.

Link to comment

nemoj avast nikako, i ja sam ga pre imala, niej dobarostani na dobro krekovanom NODu..nemas sta brinuti ondae i ja sam cula za kerio, kao sto kaze nbg4ever, da je dobarne koristim sama nista od fwova

Link to comment

Nemam neku posebnu preporuku, ali zato imam antipreporuku za fw - nemoj stavljati ZoneAlarm.Jeste da je nezahtevan u dumb modu za dumb korisnika, ali cim ti bude zatrebalo nesto vise od "zabrani sve i pitaj me za kojesta" politike - ZAtmjebava.Od antivirusa imas od skoro i (native linux) ClamAV za win, koji je naravno dz. Nisam probao, ali cenim da ne moze biti mnogo losiji ni zahtevniji od ostalih.Sto se fw tice, ja koristim basic firewall (NAT + kontrolu TCP portova) na ruteru u sprezi sa obzirnim ponasanjem na netu, i bolje od toga mi ne treba. Ako ti bas treba resenje za neko rizicno surfovanje i skidanje sa neta - koristi linux. Uvek mozes da instaliras VMware player, napravis i skines virtuelnu masinu ovde, i na njoj instaliras your flavor of linux, i tu kombinaciju koristis kad god ides na net. U svakom slucaju ova kombinacija ce biti bar isto sigurna i mnogo manje opterecujuca za sistem od bilo koje kombinacije av+fw.

Link to comment

koristim zone alarm 4 godine i nikada mi nije zatrebalo nista vise. usudio bih se svrstati u advanced usere kompjutera. firewall je tu da ga podesis i da posle tiho radi u pozadini ne gutajuci resurse, za sta je ZA savrseno (i besplatno) resenje. antivirus nemam niti mi treba.

Link to comment
Ima li ko ideju šta da instaliram? Do sada sam koristio Comodo firewall i krekovani nod32.
Meni kombinacija ZoneAlam, AVG, SpywareBlaster radi bez problema. Avast mi usporava vezu.Mogu preporučiti još jedan vrlo zgodan besplatni program, XP-Antispyhttp://www.softpedia.com/get/Internet/Popup-Ad-Spyware-Blockers/XPAntispy.shtmlS nijme možeš kontrolirati raznorazne funkcije XP ili Viste. Edited by Anton
Link to comment

Hvala lepo. Comodo frwll mi je radio odlično, ali su podešavanja prilično loše urađena. Nod32 troši ogromne resurse sistema i zato bih tražio nešto drugo. što se tiče zaštite, nod32 mi je delovao mnogo bolje od free Avasta, koji sam imao pre toga (nije prepoznao viruščinu, dok je nod prepoznao i rešio problem).

Link to comment

Comodo je trenutno verovatno najbolji softverski firewall čak i u konkurenciji sa shareware rešenjima. Uvek dobija najviše ocene na nezavisnim testovima i jedini prolazi sve leak testove, a nije ni preveliki potrošač RAM-a. Na žalost, najveća mana mu je interfejs koji deluje prilično konfuzno i nedorađeno i to ga sprečava da bude broj 1 u svim kategorijama.Koga interesuju uporedni testovi, ima dosta korisnih informacija nahttp://www.matousec.com/projects/windows-p...sts-results.phpTrenutno koristim Comodo 3 beta koji je još uvek prilično bagovit, ali interfejs je donekle popravljen. Ipak, ne preporučujem instalaciju dok ne izađe finalna verzija. Pre njega sam koristio Outpost koji je takođe u vrhu. Definitivno sam ga batalio kada je postalo sve teže da pronađem ispravan licence key, a i počeo je da pravi probleme i pucao je često - može biti da je do mog Windowsa. Ako nećeš previše da se zamaraš sa podešavanjima i tražiš free firewall - ZoneAlarm Free definitivno.Što se antivirusa tiče, Kaspersky štiti moj desktop već godinama i prilično sam zadovoljan. Ako bih instalirao besplatan - verovatno bih se odlučio za Avast.Poz

Edited by Conspiracy
Link to comment

Z.A. + NOD32 (trial 30days verzija koju stalno "nekako" wink.gif produžavam te se redovno apdejtuje) već godinu i po bez problema.Jedanput sam downloadovao rarovan ad-aware. NOD me uredno obavestio da je isti rizičan da ga raspakujem, ja mu rek'o "Ćuti, šta ti znaš. To je baš ono što mi treba (sumLJivi fajl s vvarez sajta)", pa sam ga dva dana čistio...Zaključak:Ni najbolji program nije delotvoran protiv budala.

Edited by ion
Link to comment

Ne samo sto trosi memoriju,meni se kompjutor totalno zabagovao otkako sam ga instalirao. Youtube klipovi mi povremeno seckaju (nema veze sa netom,imam 512/64),filmovi preko GOM-a takodje,cak i Call of Duty 2,koji je ranije sljakao korektno... Jeste da imam matori AMD 1700+ ali je sve lepo radilo dok sam imao Avast (osim sto nije prepoznao neke viruse koje NOD jeste :D )Sad cu verovatno da predjem na BitDefender. Jel ima(o) neko iskustva sa njim?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...