Jump to content
IGNORED

Mozilla Firefox


Idioteque

Recommended Posts

Imam problem sa NoScript dodatkom od kako sam updateovala FF. Prosto ne mogu da radim sa novim sajtovima, ne mogu da omogucim neki skript (vec ucitani sajtovi od pre funkcionisu dobro). Probala sam neki savet koji sam nasla, da se restartuje FF bez ukljucenih dodataka, pa posle ukljuci, ali to ne vredi. Takodje sam ubila dodatak pa ponovo instalirala bas kao taj za FF 57 i - ne pomaze. Jos neka ideja...?

 

Taj savet da restartuješ FF bez dodataka, pa posle odmah uključiš je za drugi problem - to je kada pri nekoliko apdejtova NoScript uopšte nije hteo da se prikaže gore u Add-on baru. To se ne odnosi na ovaj novi ogroman apdejt FF-a od pre 3-4 dana, i koliko sam ja primetio, NoScript je bio "out of date" i disabled sve do danas, kad su stigli da ga osposobe da radi sa novim Firefoxom.

 

Ja za sada nemam problema s njim, mada mu jesu potpuno promenili GUI, možda te samo to zbunjuje, nisu ni meni sve stvari najjasnije. Možeš li malo preciznije da kažeš šta si i kako tačno pokušala da omogućiš, i na kom sajtu?

Link to comment

Moze biti samo da me novi GUI zbunjuje. Evo sad sam nasla neki sajt na koji nisam do sad isla, dakle sve je na njemu iskljuceno sem ioam.de, kao sto vidis:

 

R5geSEjll_xC-Jxas8bWcFNZl6RaXxo4FGUex6On

 

I sta sad treba da uradim da bih omogucila ovo prvo? Kliknem na tu crvenu ikonicu, i to se promeni na zeleno, uradim taj refresh, i - nista?

 

Hm, sad sam shvatila da moze da se klikne na ovo Default. Okej, uradim to, pa tu kao selektujem [x] Script, reloadujem i dobijem onda ovako - jel' to ocekivani rezultat?

 

zf8kidkhTOBTEsg0SV1puYhHo4fZi24qEmTyNZ2k

 

Sta mi je onda ovde ona varijanta "temporary enable"?

 

Dodatno, ako sam u privatnom prozoru, onda nista od ovog ne mogu da uradim jer se nista ne desi na klik na ikonicu.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Hm, sad sam shvatila da moze da se klikne na ovo Default. Okej, uradim to, pa tu kao selektujem [x] Script, reloadujem i dobijem onda ovako - jel' to ocekivani rezultat?

 

 

 

Sta mi je onda ovde ona varijanta "temporary enable"?

 

Dodatno, ako sam u privatnom prozoru, onda nista od ovog ne mogu da uradim jer se nista ne desi na klik na ikonicu.

 

Da, ja bih rekao da je to očekivani rezultat - meni to inače uspe kad rifrešujem. Pazi, nekad sajt kao outlook.com vuče neophodni content sa potpuno drugačijih izvora, meni je vukao čak sa office365.com što nije slično sa "outlook.com" domenom, pa sam ipak morao i to da odobrim.

 

"Temporary enable" je da ti dopusti skripte, media itd, ali da će te dozvole važiti dok ne ubiješ browser, i ne startuješ ga ponovo, dakle dok god surfuješ u toj instanci browsera, on će zapamtiti ta NoScript setovanja, ali sutradan kad opet startuješ FF, dozvole neće važiti.

 

Pod "private" prozor misliš Private ćeranje FF-a? Bem li ga, ja to nisam primetio. Meni radi sve i u privatnom.

Link to comment

Da, ja bih rekao da je to očekivani rezultat - meni to inače uspe kad rifrešujem. Pazi, nekad sajt kao outlook.com vuče neophodni content sa potpuno drugačijih izvora, meni je vukao čak sa office365.com što nije slično sa "outlook.com" domenom, pa sam ipak morao i to da odobrim.

 

"Temporary enable" je da ti dopusti skripte, media itd, ali da će te dozvole važiti dok ne ubiješ browser, i ne startuješ ga ponovo, dakle dok god surfuješ u toj instanci browsera, on će zapamtiti ta NoScript setovanja, ali sutradan kad opet startuješ FF, dozvole neće važiti.

 

Pod "private" prozor misliš Private ćeranje FF-a? Bem li ga, ja to nisam primetio. Meni radi sve i u privatnom.

sta teras u privatnom prozoru?

:O

Link to comment

"Temporary enable" je da ti dopusti skripte, media itd, ali da će te dozvole važiti dok ne ubiješ browser, i ne startuješ ga ponovo, dakle dok god surfuješ u toj instanci browsera, on će zapamtiti ta NoScript setovanja, ali sutradan kad opet startuješ FF, dozvole neće važiti.

 

Pod "private" prozor misliš Private ćeranje FF-a? Bem li ga, ja to nisam primetio. Meni radi sve i u privatnom.

Znam sta je to, nego kako to uradim u novoj verziji? :D

 

Takodje, sad dodjoh kuci i na kucnom kompu je stanje jos zanimljivije: nema dodatka uopste, kao a se deinstalirao. Sinoc ili preksinoc sam uradila update pre gasenja kompa :D

 

Da, private FF, to koristim uvek kada kupujem nesto preko neta, idem u banku, trazim letove itd.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

sta teras u privatnom prozoru?

:o

 

Mmm sveeeeee

 

Znam sta je to, nego kako to uradim u novoj verziji? :D

 

Takodje, sad dodjoh kuci i na kucnom kompu je stanje jos zanimljivije: nema dodatka uopste, kao a se deinstalirao. Sinoc ili preksinoc sam uradila update pre gasenja kompa :D

 

Da, private FF, to koristim uvek kada kupujem nesto preko neta, idem u banku, trazim letove itd.

 

Aaaaa :D Jbg, ne znam ni sam :D

 

E, meni je tek danas upao, do juče ga još nisu pustili prerađenog za ovu verziju. Pogledaj na Add-ons i vidi da li je još uvek disabled.

Link to comment

Redizajn NoScripta koji za posledicu ima nejasnu upotrebu me toliko ubija u pojam da sam morala da ga iskljucim :/ Probacu spomenuti ublock

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

ublock origin, zaboravio sam da napomenem.

 

edit. nas IT koji je prilicno efikasan i no nonsense nam je svima instalirao ublock origin, fino radi. instalirao sam ga i na racunar doma.

Edited by precog
Link to comment

Mislis da se istrenira? Meni nije trebalo dugo, a i temporary enable pomaze tj. pomagalo da nesto privremeno odobris dok ne zatvoris browser. A dobijes bolji security plus se strane brze ucitavaju bez oglasa i milion skriptova.

Link to comment

Mislis da se istrenira? Meni nije trebalo dugo, a i temporary enable pomaze tj. pomagalo da nesto privremeno odobris dok ne zatvoris browser. A dobijes bolji security plus se strane brze ucitavaju bez oglasa i milion skriptova.

ublock bi trebalo da radi isto ili gresim?

Link to comment

Moze biti samo da me novi GUI zbunjuje. Evo sad sam nasla neki sajt na koji nisam do sad isla, dakle sve je na njemu iskljuceno sem ioam.de, kao sto vidis:

 

R5geSEjll_xC-Jxas8bWcFNZl6RaXxo4FGUex6On

 

 

sad vidim ako se klikne na cetvrto S (custom, ovaj sa alatom), pokaze se satić koji je valjda za temporary enable. jedino sto se nista ne desi kad kliknem na sat.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...