Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

u kojoj to zemlji, zivota ti ?
u americi, kod italijana u radnji. lost, kakav je ovaj tvoj? sa slike lici da je kajmakast? lici li na raklet? vidim da na nekom sajtu pise da se kuva sa krompirom. taman sto meni treba!
Link to comment
nasla sam francuski sir svog zivota - st. marcellin.
moje najnovije chedo: :wub:
2 klasika.mada st marcellin i srodni mu st felicien uvek deluju kao bolja ideja posle prvog kubnog centima nego posle desetog. a ako se ne pojedu u cugu nego se vrate u frizider pa posle opet puste da se rastope deluju mi jos jace. bolje se dele.(i kada ti se cini da se vec definitivno opustio, probaj da ga ostavis jos malo da stoji... i do dva sata se nekada primecuje razlika, povecava tecnost i pojacava ukus)kuvanje je svakao svetrogrdje, a ne znam bas ni kolko je ekonomski dobra ideja, mozda sa mladjim eventualno.vacherin lici mozda malo na st m/f (ni za jedan ne bih rekao da je kajmakast, pogotovu kada se rastope do kasika nivoa) ali je dosta blazi i teze je zaustaviti se, maltene su podjednake sanse da se u cugu pojedu standardna pakovanja (ko na slikama)
Link to comment
lost, kakav je ovaj tvoj? sa slike lici da je kajmakast? lici li na raklet? vidim da na nekom sajtu pise da se kuva sa krompirom. taman sto meni treba!
ovaj moj je odlican, hocu reci usmrdisedobola odlican :D poseban smrad pored amonijaka dolazi i od ovog drvenog pakovanja koje ima specifican miris meni ovde (fr) rekose da ga nema cele godine ja nesto nisam ranije ni gledala, sad se moze naci i tesko je zaustaviti se kad se topi u ustima, jebiga angry.gif ja ga ne topim ( a po ukusu ne bih ni probala) pa za fondue idu uglavnom raklet i grujer, ili tako samo pise u meniju, pa ako lazu oni mene lazem i ja vas tj nisam nikad sama topila :) e, da jos mi nesto spominjase mi neke jabuke uz pricu sa mont d'or -om, al skapirala nisam. Ako neko zna a bio bi ljubazan da ponovi hvala mu/joj!
Link to comment
  • 2 weeks later...

La Tur, Italija (Piedmont, Alta Langa)DSC00367a-1.jpg Po 1/3 kravljeg, ovcijeg i kozjeg mleka. Mnogo mi se dopao, svi se ukusi osecaju, ali nijedan nije previse dominantan. Da ne bude zabune zbog datuma na etiketi, sirac je pojeden jos pre mesec dana :).

La Tur is a triptych blend of cow, sheep and goat milk. It is pastuerized but at the lowest temperature allowed by law which helps retain some of the flavors of unpasteurized cheeses.
Posto se na mojoj slici ne vidi kako stvarno izgleda, evo neke slike za voda na usta:009_linga_la_tur_2.jpg, la_tur_1.jpgKo ga ne bi u ovoj korpici (ko tutu :lol: )?! Edited by C žeton
Link to comment
imajte milosti braco ako boga znate, ovde vise nema ni president briea a kamoli neceg san-nesto, propadosmo skroz u srbijici od recesije
Aj cu ti posaljem paket za rodjendan (UPS al pouzecem :lol: )Skapirala sam da volish i kozji sir ( jbte kolko si perverzan), ja to ne moguni da pomErishem a kamoli da jedem, pa cu ti posaljem 3 kila.
Link to comment

probaj belo sa blagim sirevima, iznenadjujuce je kako se lepo slazu svezina belog i blag ukus jednog Langres-a.bash lep primer je kombinacija ova tri sira:Langres: cheese_langres_fromage.jpgBleu d'Auvergne: Bleu%20dAuvergne1.jpgi jedan ovchiji sa Pirineja: 4_brebis.jpgi koje bi vino dobro ishlo:crveni Burgonj, beli suvi Burgonj, slatko vino tipa Jurancon-a ili champagne?Odgovor - slatko belo

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...