Jump to content
IGNORED

Nove pekare u gradu


yolo

Recommended Posts

Apdejt za Simit saray

 

Danas familijarno doručkovali odande. Većina peciva je teški odron.

 

Štapić sa mesom nejestiv, udara na loše dinstan lukac i bajatu junetinu. Štapić sa sirom bezličan, neka pitica sa spanaćem ustvari punjena kombinacijom spanaća i griza! Fuj!

 

Đevrek sa maslinama OK, kao i neki mekani đevrek (ustvari lisnato testo) sa sirom. Onaj pominjani burek sa tahinijem i dalje odličan, ali to je jedina stvar koja valja tamo.

 

Cene za 30 do 50% skuplje nego u domaćim trovačnicama. Predviđam ne tako daleku propast

Link to comment

Pogačice takođe nemojte da probate potpuno su bezveze, kao i mini burek sa sirom. Čaj je ok, onaj njihov, a nije ni skup.

Burek sa tahinijem prolazi kao (za nas) egzotična poslastica, kao burek sam po sebi je preskup. Nema šanse da im dolazim pored ponude koju imam u kraju.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Šogor mi priča da je bio u skroz dobroj pekari i kad je ušao počeo je da kašlje i žena koja je ušla posle njega je kašljalaja i prodavačica je kašjlajala. Ona je viknula Borko smanji bazu u bavarskoj i onda su prestali da kašlju.

Link to comment
  • 1 month later...

Kupuje li neko u pekarama Lebovski bilo šta drugo osim hleba?

 

Pitam jer mi se čini da im je kvalitet ostale ponude onako u slobodnom padu, kako peciva tako i slatkiša. 

Link to comment
  • 1 month later...

Sta znam, ne moze to biti u nekom velikom padu kad od starta nije bilo nesto posebno (sem hlebova) 

 

Jedino sto mi se svidelo od tog sitnog programa u Lebovskom su pita sa visnjama.

Link to comment

Jednom sam probao taj njihov sendvič... i šta znam, ono je toliko zaliveno nekim majonezom ili tako nečim da  nisam mogao da ga pojedem do kraja. A kad sam gladan zaista mogu da pojedem sve i svašta. 

Link to comment

ja volim majonez. jedna od najboljih stvari. ima doduše onih sto se prave na prekiselo. 

 

štos sendviča tiče ja ih volem kad su friški. ono lepa kifla, bavarska možda, pa pršut™, sir, jaja, masline, paradajzić... taj fazon. 

 

a ima ono kad mi neko kaže oš sendvič da ti naručim super su im sendviči, kad ono fazon neka masnjara kečapapavlakamajonez pa zapečeno u furuni. druže to je za kad ideš mrtav pijan kući, ne za doručak. 

Link to comment

U Maxiju kod Dragiše Mišovića na odeljenju pekare vidim kifle izgledaju kao iz pekare Kirčanski na Lionu. Uzmem jednu sa sirom, pogledam deklaraciju, kad ono- stvarno KIrćanski. Odmah sam pomislila da se neko preselio sa Liona pa urgirao da se  dobavljaju kifle, iako je verovatnije da snabdevaju još neke lokacije. Istog ukusa, isto sve kao pre, dobar blagi sir.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...