Jump to content
IGNORED

Hrana koja leci


cyberwor/L/d

Recommended Posts

eto, ni za dijabetes još uvek nema usaglašenih mišljenja.i da, čak i nutricionisti (ovi današnji) imaju poprilično različite teorije o ishrani dijabetičara
vodi svog dijabeticara kod rade, na terapiju presnom hranom.njen procenat uspeha sa dijabeticarima je 100%, jedini je problem disciplina.
Link to comment
  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    14

  • cyberwor/L/d

    7

  • dùda

    7

  • Lancia

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

vodi svog dijabeticara kod rade, na terapiju presnom hranom.njen procenat uspeha sa dijabeticarima je 100%, jedini je problem disciplina.
znam neke koji su bili na njenom režimu (doduše ne zbog dijabetesa).prvo valjda ide čišćenje, tj. 20 dana samo na tečnoj hrani, pa onda presna hrana. svi su smršali (a svi su i bili debeli)ovaj moj to ne bi preživeo, njemu treba debljanje, suv je ko grana :cry:
Link to comment
znam neke koji su bili na njenom režimu (doduše ne zbog dijabetesa).prvo valjda ide čišćenje, tj. 20 dana samo na tečnoj hrani, pa onda presna hrana. svi su smršali (a svi su i bili debeli)ovaj moj to ne bi preživeo, njemu treba debljanje, suv je ko grana :cry:
ma neeeeee, tecna terapija se daje samo za mrsavljenje. detox je tu sporedna stvar kod dijabeticara, ocistices se i sa cvrstom hranom. ima kod nje i opcije za gojenje, tj naci ce mu ona zasto mrsavi, posebno ako nije zbog hrane. probaj, ne kosta nista, tj ne naplacuje se.
Link to comment
sad i ti, isto je da se prezderavas kasno uvece (kao ja) pa ne doruckujes...pa hasas spagete ko Kojot, ili ako se dovedes u red?¿...tvoj ass.
ma ne, nego nema tajne cake koja ce uciniti da nam slatko i masno ne bude nesto najukusnije sto postoji, i nesto sto smo u stanju da sabijemo u najvecim kolicinama. to nam je ugradjeno u sistem. kao da odbijamo da prihvatimo da je 'jedi povrce' glavna tajna, nego hocemo nesto drugo, da nekako varamo, a da opet budemo slimfit.a preskociti bilo koji obrok je lose naravno, kao i prejesti se, ali nikad nisam shvatila sustinu one ideje da se trosi vise kalorija ako se jede engleski dorucak a lagana vecera. ako je unos isti i nivo aktivnosti isti na 24h, ne kontam kako tu moze da dodje do vece ukupne potrosnje sa rokadom obroka.
Link to comment
Da ne citiram i ne ponavljam, slazem se sa tobom skroz. Danas objave jedno a sutra skroz drugo, i za sve se tvrdi da je apsolutna istina.E sad, ima medju strucnjacima dosta onih koji se zalazu da ishranu treba bazirati na domacim namirnicama, tj. na onoj hrani koja je karakteristicna za to podneblje. U smislu, da nije isto hraniti se npr. na bazi indijske kuhinje u Indiji ili u Srbiji. I nekako meni to ima najvise smisla, jer prosto svako podneblje ima svoje specificnosti.
Pa da, ali to bi važilo za one predele u kojima živi stanovništvo koje je većinski odatle poreklom. Recimo u Srbiji ima mnogo ljudi kojima preci pre 1000 ili 1500 godina uopšte nisu živeli ni blizu današnje Srbije. Ili su živeli blizu, ali u potpuno drugom, da ga tako nazovem, prehrambenom pojasu (recimo jadransko primorije i zaleđe). Ko će tu da ti kaže šta baš tebi odgovara jer ko zna koji su geni prevagnuli u tom digestivnom smislu...
E sad, kod nas je meso zauzelo 1. mesto u ishrani tek u skorijoj istoriji koliko znam, i imam utisak da je preterivanje sa mesom doslo iz prethodne nemastine. Cesto se mogu cuti stariji ljudi da kazu nesto u stilu "ja sam se napasao svacega te sad priznajem samo meso", kao povrce je za sirotinju.
Koliko skorijoj istoriji? Mislim jedno je politička i ekonomska istorija, a drugo je istorija prilagođavanja ljudskog organizma. Recimo u srednjovekovnoj Srbiji meso je bilo daleko od zapostavljenog. A u malo zapadnijim krajevima (Dalmacija, Lika, jugozapadna Bosna) hleb i povrće su često umeli biti veći luksuz od mesa.
Zato mislim da bi trebalo slusati sopstveni organizam, i isprobati razne nacine ishrane pa pronaci ono sto najvise odgovara.
Slažem se, ali ono na šta još nigde nisam našao odgovor je sledeće: da li je moguće da nekom nešto ne prija, u smislu ne prija mu želucu i digestivnom traktu, a da je dobro na nekom opštem nivou za organizam te osobe. Ako nije moguće - svi ostali odgovori se sami nameću, mislim.
A za ishranu po krvnim grupama sam se zainteresovala jer sam, nakon licnog zakljucka da mi bezmesna ishrana najvise prija (na osnovu pridrzavanja posta), citala da je A krvna grupa vegetarijanska. Ali, opet, nisam 100% ubedjena da je to jedino pravilno.
Naravno da nije. Jer, ispravite me stručniji ako grešim, taj od koga si nasledila krvnu grupu, ne mora da znači da si od njega nasledila i, recimo, probavu. Zato sam i rekao da mi liči na ishranu po haplogrupama. Kao, recimo, nulta krvna grupa je generalno odatle i odatle, pa sad ono što su ljudi desetinama hiljada godina tu jeli to mora da prija. I tako bi recimo mojoj malenkosti trebalo da smetaju mleko i žitarice, a da prija voće. A ono sve obrnuto. Doduše, za meso i ribu su pogodili. Ali, čini mi se upravo to - pogodili. Edited by MancMellow
Link to comment
ma neeeeee, tecna terapija se daje samo za mrsavljenje. detox je tu sporedna stvar kod dijabeticara, ocistices se i sa cvrstom hranom. ima kod nje i opcije za gojenje, tj naci ce mu ona zasto mrsavi, posebno ako nije zbog hrane. probaj, ne kosta nista, tj ne naplacuje se.
znam da se ne naplaćuje, nije zbog toga, nego i ovaj moj je težak ko crna zemlja, neće taj ništa da jede što ja ne spremam, mislim, ne bi mi u obzir došla ona varijanta poručivanja te hrane koju ona distribuira.e sad, ne znam da li bih ja uspela sve to da spremam i da li ona uopšte daje upute u tom smeru ili mora baš od nje da se poručuje hrana ?ti neki naši prijatelji koji su bili kod nje, pričali posle da se ta hrana sprema na raznim tačkama u gradu, manje-više po kućama dokonih (a dobro držećih) penzosa koji to koriste kao dodatnu zaradu.tj. ne sprema se u nekoj organizovanoj i higijenski kontrolisanoj kuhinji. ovom mom to dovoljno da mu ne padne na pamet da to jede (pa taman da je i čist eliksir mladosti) <_<
Link to comment
...ali nikad nisam shvatila sustinu one ideje da se trosi vise kalorija ako se jede engleski dorucak a lagana vecera. ako je unos isti i nivo aktivnosti isti na 24h, ne kontam kako tu moze da dodje do vece ukupne potrosnje sa rokadom obroka.
Ne znam nasta tacno mislis ovde, ali onako generalno sam pod impresijom da metabolizam ne sljaka linearno kroz tok dana/noci.
Link to comment
Ne znam nasta tacno mislis ovde, ali onako generalno sam pod impresijom da metabolizam ne sljaka linearno kroz tok dana/noci.
sigurno ne šljaka.i nije svejdno da li ćeš se nakrkati i leći ili krenuti u neku laganu šetnju ili neku drugu aktivnost.poznato je da sumo rvači nabijaju kile tako što spavaju posle obilnih obroka.i
Link to comment

@ ManchSlazem se u potpunosti, "too many ifs" sto bi rekli za sve sto se tice ishrane. Zato i smatram da je generalno do karaktera, tj. da li ces slusati svoj organizam ili ces ga maltretirati vec u skladu sa ubedjenjima.Licni primer, u jednom periodu nisam pila kafu skoro dve godine, jednostavno nije mi prijala, cim popijem gutljaj zeludac mi se raspadne. Kolega na moj argument da ne pijem kafu jer me boli zeludac rece "boli i mene ali ja je pijem dok ne prestane da boli" :isuse:

Link to comment
poznato je da sumo rvači nabijaju kile tako što spavaju posle obilnih obroka.
Danas me je supruga opomenula da je moj sadasnji nacin ishrane videla u nekoj emisiji o sumo rvacima. :piggy:
Link to comment
Licni primer, u jednom periodu nisam pila kafu skoro dve godine, jednostavno nije mi prijala, cim popijem gutljaj zeludac mi se raspadne. Kolega na moj argument da ne pijem kafu jer me boli zeludac rece "boli i mene ali ja je pijem dok ne prestane da boli" :isuse:
I mene, ali imam jednosatvno rešenje - kafa i mleko u odnosu 1:10 u korist mleka :D Edited by MancMellow
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...