Jump to content
IGNORED

žestina


henrik larsson

Recommended Posts

ovo je 14. rekao bih :rolleyes:
Pa da, negde oko 1 am :blush:Ćuti, imam slike i sa 12-og na 13-ti.. on topic: mislila sam da u životu neću piti vodku ''sa još nečim'', ali Poljaci je piju na ex i zaliju malo sokom od borovnice ili pomorandže. Mislim da mi tu vodka-borovnica kombinaciju zovemo ''letnjikovac'', tako nešto. Nije loše :)
Link to comment

`Ajd da pocnemo od te Behirovke, meni su je Cesi uvalili u kafani kao rakiju, i nije mi se nesto posebno svidela. Jebiga ne leze mi te travke. Absint je ludilo, onako shotovi, bez ikakve pripreme, od toga garantovano trne mozak.Posebno mesto u mom srcu zauzima stari gospodin iz Tenesija, i to je vec godinama tako, bez izgleda da se promeni.Pored Dzekija, od amerikanskih pica volim da trgnem i Juznjacku Utehu.Sto se tice skochova, pored regala, preferiram jos i Dzona Vokera (plava etiketa) i Ucitelja.Kako starim, tako pocinjem da otkrivam, cari domace rakije, uz neprikosnovenu vilju, sve cesce je na meniju kajsija, kao i fantasticna dunja, domaceg proizvidjaca, koja se toci u jednom kaficu na Vracaru.Dzin nisam nikada voleo, votku jesam ali je u poslednje vreme slabo ispijam. Tekila je bila pice moje mladosti, ali sam zbog agresije koju ona podstice u mom slucaju, nazalost bio prinudjen da je stavim na crnu listu.Ako se setim necega jos dodacu, a sad dozvolite odoh da se napijem.Ziveli!

Link to comment

Nisam uspeo da razvijmem ukus za bilo koju vrstu rakije. "Ostra" vrlo retko popijem, vrlo retko. Horor je kada dojem [retko u takve goste] pa me nude specijalnim domacim .... cik odbi. :( Ne kapiram ta pica uopste. Moje pice je vino, i ponekada [davno] pivo. Ne verujem da sam se ikad uhvatio sam u kuci za pivo, ali dnevno ode flasha vina.Ta ostra pica podnosim u varijantama:Ouzaki + vodamojitobacardi lime jucepastise....jos neka kao loong drink mogu da prodju.Izuzetak je Jack Daniels pogotovu single barrel. Za njega se uhvati sam nekoliko puta godisnje, ako ga gosti nisu iskapili u medjuvremenu.eee, naterase me skoro da probam Jenever [Hol] posle ovoliko godina. Pa nije lose ... ba vise volim casu vintage porta, ako moze.

Link to comment

naucna istrazivanja su pokazala da je seksualna emancipacija cehinja u tesnoj vezi sa konzumiranjem beherovke, otherwise ne postoji nikakav drugi razlog da nesto tako odvratno postoji na planeti.moram da se slozim sa pristalicama dobre stare radze. nista na planeti ne moze da pobedi osecaj koji se razliva u telu dok vrhunska sljiva klizi niz grlo srbina. e sad, kako doci do vrhunske sljive, to je tema za novi forum, a posebno kako doci do vrhunske sljive koju domacin koji je radio na destilatoru nije narokao sa 45-50C alkohola. to je potpuno besmisleno i ne vodi nicemu sem spaljivanju nervnih celija u organizmu: proces treba prekinuti na 40-42 dok to jos ima nekakav ukus.vocne rakije su za woosies, po pitanju stava, mada svi smo zivi ljudi i dupe dajemo i za dobru dunju. odlicnu rakiju sam pio od duda po sumadijskim selima.u svojoj snobovskoj fazi bio sam navucen na single maltove i silne sam pare ostavio po free shopovima na razne arhivske scape, taliskere, lagavuline i slicne pizdarije (glenfiddich nikada, no pasaran!), ali sam nekom prilikom doziveo prosvetljenje kada je moj pokojni ujak iz podruma izvadio rakiju koju je ostavio sa strane kada sam se rodio, a to je bilo dosta davno. otada, ni pisljivi evrocent nijedan freeshop nije vise video od mene, a whiskey u mojoj kuci ima samo ciganjski dzoni voker za neotesane goste. rakija rula!od ostalih pica, volim da budem u duhu lokaliteta koji posecujem, tako da u poljskoj sljemam zubrovku (kojoj btw mogu zahvaliti jedno od najgorih pijanstava u svom zivotu), u makedoniji mastiku (vidi prethodnu zagradu, ko me je video kako jedne noci pocetkom devedestih zabljuvavam novi razglas u KST-u, to je bilo od MM kombinacije marryjane-mastika), a u grckoj tsipuro. ouzo moze, ako je mini, iz mutilinija sa lezbosa.

Edited by gazza
Link to comment
u poljskoj sljemam zubrovku (kojoj btw mogu zahvaliti jedno od najgorih pijanstava u svom zivotu)
Donela sam flašu, sa sve nekom travkom unutra. Nisam je probala, nešto sad ne znam ni da li ću, obzirom na ovo u zagradi.. :unsure:
Link to comment
Donela sam flašu, sa sve nekom travkom unutra. Nisam je probala, nešto sad ne znam ni da li ću, obzirom na ovo u zagradi.. :unsure:
s obzirom da si prezivela beherovku, zubrovka u odnosu na to je kao bogojavljenska vodica u smislu posledica na CNS. udri slobodno!
Link to comment
s obzirom da si prezivela beherovku, zubrovka u odnosu na to je kao bogojavljenska vodica u smislu posledica na CNS. udri slobodno!
El to znači da mogu na miru da iskapim ovu flašicu koja mi ukrasno stoji na stolu? Mislim, sutra imam neku svadbu, pa moram da ustanem pre 10.
Link to comment
... kako doci do vrhunske sljive ...
Od svih mesta, odlicnu (bottle aged) sljivu sam pio u Francuskoj (Eau de vie de prunelle)... ubili smo se, pa nisam zapisao proizvodjaca, ali se secam da je bila prvo mekana, a zatim >greje<...
Link to comment

Vinjak - pre izlaska vec par godinaVodka, pelinkovac - pio ranije pre izlaska, ovih dana nekada u toku izlaska uzmem pelin 13. jul - neko vreme je ovo bila dosta dobra opcija za popiti u sred izlaska, al na posletku sam odustao jer me je ostavljalo nesposobnog za komunikacju, pogotovo je bio problem ako na sanku pocnes sa nekim da se castis ovimMedovaca - trenutno je popularno po nekim mestima u nsu, mda to sto sluze je dosta daleko od prave medovace. par ovih sa pivom je dosta dobar dodatak pre odlaska u klub Osim toga po nekim kafanama sa domacim rakijama cesto uzmem neke dunje, viljamovke, loze, slive al to su obicno zajebi, mada sam par puta naleteo na fine rakije.Najruznija secanja za zestinu me vezuju za dva letovanja u Bugarskoj. 10 dana doctors i fliЯt vodke, nesto iz Savoy klub portfolia, mastike... Poslednjih par dana sam obicno prelazio na vina.

Edited by Maltese
Link to comment

uhh, kad dodje do pica, ja sam tu stvarno stoka. moja ljubav prema alkoholu je i moja prva prava ljubav. dok su se drugi srednjoskolski bubuljicari zaljubljivali u curice, ja sam milovao "politarke" dalmatinske i crnogorske loze, travarice ive ( travarica iva i od mrtva pravi ziva) i ostale brlje. posle je dosla vojska, pa sam zavolio i "brion" kad nije bilo niceg drugog. onda je dosao rat i pokvario sve.danas, iako nisam nastavio karijeru profesionalnog alkoholicara, volim da popijem " po jednu " domacu krusku, jeger, tekilu sa sve limonom, solju i crvom, skupi konjak u hladno, zimsko poslepodne i da sve to zalijem predivnim belgijskim pivom. ponekad popijem "po jos jednu", u drustvu tuznlh gastarbajterskih dusa, tek toliko da podgrejem memoriju i iz zapecka mozga izvucem kompletan repertoar muharema serbezovskog.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...