Jump to content
IGNORED

Kafa


dig_chohano

Recommended Posts

  • 1 month later...

Sredinom februara ove godine, tokom obilaska Venecije slikala sam fantastični izlog gift shopa  muzeja Pegi Gugenhajm, a najviše  zbog crvenog moka pota.

2hrfts4.jpg

https://www.alessi.com/us_en/pulcina.html/

Danas mi je kao poklon iznenađenja, stigao baš takav,  crveni za 3 šoljice, i to sa drugog kontinenta. Hvala najljubaznijem i najdražem PPP-ovcu.

 

21c9u0h.jpg

A Mimi je dobio kutiju  od paketa za igranje.

 

 

 

 

Edited by halloween
Link to comment

Prvobitna ideja mi je bila da kupim neku super kvalitetnu kafu koja priliči uređaju ali sam se predomislila, pa sam odlučila da otvorim pakovanje ove kafe, da malo vežbam.

caffe-arabica-solidal.jpg

Upravo sam testirala moka pot, probala kafu, baš sam zadovoljna!  Jedino što je već noć, pa ne smem da preterujem.

 

Edited by halloween
Link to comment

Aktivirao sam davno poklonjeni espreso aparat, samo prokletinja koristi one ESE pod-ove (https://en.wikipedia.org/wiki/Easy_Serving_Espresso_Pod). Preporučeni su Illy ali mi se ukus tih Illy ESE ne dopada (za razliku od Illy kafe po kafićima koja mi je ok). Jel ima neko možda neku preporuku?

Za instant kafu sam se prešaltao na Davidoff, ima u Tempu 2 vrste (meni više odgovara Fine Aroma). Skuplja dosta od Nes i Jacobs ali meni značajno bolja.

Edited by Sammael
Link to comment

To je onaj bijeli/bež Davidoff? Ja sam u Hungariji viđao tri, klasični, taj bijeli i neki espresso 57, taj mi i ponajbolji. Odlična mi je njihova instant kafa, mnogo manje gorka od ovih nesova što se kod nas valjaju. Tamo je bilo pakovanje od 100 grama oko 4 evra, max 5. Ona tuba-tegla.

Link to comment

Da, to je bež varijanta (tuba-tegla). Probao sam nju i bordo, ova mi više prija. Ja sam prvo kupio za probu letos u Slovačkoj kad sam naleteo na nekom popustu za oko 3 EUR i navukao se...

Link to comment

Meni su sve ok, kad zabodem tako neke akcije ili putovanja kupim po jednu od svake arome, idealna varijanta kad me mrzi da se akam sa turskom ili kad poželim neku "s mlijekom" varijantu. S obzirom da pijem jednu takvu svaki drugi dan, nije frka za cijenu. Preporuka svakako.

 

sad vidim da pored ovih "rich", "fine" i "espresso 57" postoji neka creme i neka još jebačkija limited (koja se možda više ni ne valja), baš bih volio da probam

Link to comment
6 hours ago, Sammael said:

Aktivirao sam davno poklonjeni espreso aparat, samo prokletinja koristi one ESE pod-ove (https://en.wikipedia.org/wiki/Easy_Serving_Espresso_Pod). Preporučeni su Illy ali mi se ukus tih Illy ESE ne dopada (za razliku od Illy kafe po kafićima koja mi je ok). Jel ima neko možda neku preporuku?

Za instant kafu sam se prešaltao na Davidoff, ima u Tempu 2 vrste (meni više odgovara Fine Aroma). Skuplja dosta od Nes i Jacobs ali meni značajno bolja.

Znači dobri su ri Davidoff nesovi?

ja reko neću da uzmem dok neko ne proba ;-)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...