Jump to content
IGNORED

R.I.P.


MancMellow

Recommended Posts

:(

Sećam se krmeljivih jutara kad tata ustane da gleda Kleja, kao što smo mi kasnije ustajali da gledamo NBA. Ne znam zašto , ali uvek sam navijao za Frejzera.

Sve isto, brate moj.

Link to comment

Bravo za ustajanje, i moje najranije detinjstvo obelezili su njegovi mecevi i ustajanje svih u kuci u 3h? 5h? cak i baba tada oko 80god je gledala uz komentare ' gleda li mu ovo crna majka'.

Jedna od legendi sporta uopste, ne samo boksa. RIP.

Link to comment

i moj tata ustajao i ceo komšiluk  :cry:

 

a sve mi se čini da sam i ja gledala te neke noćne mečeve, ne što me je nešto zanimalo, već što je bila nakakva totalna uzbuna oko toga

 

rip

Link to comment

i moj tata ustajao i ceo komšiluk  :cry:

 

a sve mi se čini da sam i ja gledala te neke noćne mečeve, ne što me je nešto zanimalo, već što je bila nakakva totalna uzbuna oko toga

 

rip

 

Ma, bolje je izbrojati ko nije ustajao, Ali je iz nekog razloga bio heroj nacije u SFRJ (ne racunam ove smarace koji sad posle 40 godina tvrde da su navijali za Frejzera da bi ispali zanimljivi :fantom: ).

 

Uostalom, malo je sportista koji su imali vecu planetarnu slavu i simpatije od Najveceg, ako ih uopste ima. Stvarno je nekako bio... Najveci.

Link to comment

Kasno sam se rodio da bih ucestvovao u pracenju njega kao sportiste, ali ako je jedan covek bio otelotvorenje onoga kako smatram da treba da se zivi zivot onda je to on. Uvek uz kurac, lajavo, bez pognute glave, bez kompromisa, sa jasnom svescu o posledicama i bez straha od njih. Po mom misljenju, prvi i vrhunski primer za svakog americkog crnca kako ziveti u svetu belaca, bez pristajanja da bude house negro i bez prihvatanja podredjenosti u odnosu na bilo koga.

Kad je uzimao medalju na olimpijadi nije mogao dobiti kafu u kaficu, a zemlja koju ostavlja iza sebe ima crnog predsednika. Mozda nekome zvuci naivno, ali mislim da je imao nemalu ulogu u toj promeni i da nas je napustio jedan od heroja 20. veka.

Inna lillaahi wa inna ilayhi Raaji'oon

Link to comment

Kasno sam se rodio da bih ucestvovao u pracenju njega kao sportiste, ali ako je jedan covek bio otelotvorenje onoga kako smatram da treba da se zivi zivot onda je to on. Uvek uz kurac, lajavo, bez pognute glave, bez kompromisa, sa jasnom svescu o posledicama i bez straha od njih. Po mom misljenju, prvi i vrhunski primer za svakog americkog crnca kako ziveti u svetu belaca, bez pristajanja da bude house negro i bez prihvatanja podredjenosti u odnosu na bilo koga.

Kad je uzimao medalju na olimpijadi nije mogao dobiti kafu u kaficu, a zemlja koju ostavlja iza sebe ima crnog predsednika. Mozda nekome zvuci naivno, ali mislim da je imao nemalu ulogu u toj promeni i da nas je napustio jedan od heroja 20. veka.

Inna lillaahi wa inna ilayhi Raaji'oon

Stoji otprilike sve ali je cesto bio prebrz i glup u razmisljanima pa je napravio gomilu gluposti u zivotu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...