Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

Jebote, sta Aronian uradi Karlsenu...

 

A bogami i Kramniku. Kako to sve izgleda lako i jednostavno

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

aronian pobedio karjakina kao crni i sada je sam na prvom mestu.

 

kramnik pobedio carlsena i ako se kockice sloze za rusa, moze prestici norvezanina na prvom mestu liste. trenutno zaostaje 6 bodova, so je takodje blizu. razocaravajuci turnir carlsena.

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

I to sto je tada uradio je za mene neverovatno. Covek od 53 godine, koji se ne bavi aktivno sahom vise od decenije, u konkurenciji top svetskih igraca, mladjih od njega 20-30 godina, napravi preko 50%. Koliko god govno od coveka bio, jedan je od najvecih sahovskih genija ikada.

Link to comment

apsolutno, to je potpuno nadrealan rezultat, sve i da se za taj turnir spremao aktivno godinu dana, sto je malo verovatno.

jako je tesko to porediti, ali za mene su on i talj najveci.

Link to comment

poduzi je spisak, ali kad se npr radi o nama vise puta pozivao na sankcije i bombardovanje a na svakom turniru na kojem je ucestvovao u nasoj zemlji bio maksimalno docekivan i ugoscen, udarila ga politika u glavu, van toga, meni omiljen i najbolji igrac ikada

 

kasnije u nekim intervjuima govorio kako nije podrzavao bombardovanje i bio protiv toga ali ko ce ga znati

Edited by darkonet
Link to comment

zasto je govno od coveka

 

Zbog ovoga sto je napisao Darkonet, a i zbog nesportskog ponasanja tokom cele karijere. Npr. pljuvanje po Gligoricu kao sudiji njegovog prvog meca sa Karpovom, vracanje poteza protiv Judit Polgar, skandal koji je napravio jer je partija koju je izgubio protiv Radjabova dobila nagradu za lepotu itd.

Link to comment

nesto skorije je bilo vratio je potez protiv Nakamure, ovaj pogledao u sudiju i nikom nista hahahah

na Olimpijadi 80' igrao je Kasparov protiv Kruma Georgijeva i covek odigrao dva poteza za redom

Link to comment

Covek jednostavno nema morala, uradio bi sve da ostvari cilj. Toj manijackoj volji za pobedom svuda i uvek doduse i duguje sve sto je postigao, ali, s druge strane, imamo recimo primer Bobija Fisera koji nije bio nista manji manijak kada je glad za pobedama u pitanju, ali ih je uvek ostvarivao iskljucivo na sportski nacin.

Link to comment

jel igra neko na lichessu, vidim ubacili su neki anti-cheating sistem koji brzo uhvati prevarante.

 

Da se pohvalim da sam tu pre neki dan izasao na 2100 :) Nije to bog zna sta, ali od koga je dosta je

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...